Jan BUŁHAK

101
Pomnik Jana Sobieskiego w Łazienkach l. 20. XX w. fotografia czarno-biała, papier, tekturka, 16 x 10,5 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza 850 zł

Jan BUŁHAK

102
Pałac Saski, l. 20. XX w. fotografia czarno-biała, papier, tekturka, 16 x 10,5 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza 850 zł

Jan BUŁHAK

103
Uniwersytet, l. 20. XX w. fotografia czarno-biała, papier, tekturka, 16 x 10,5 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza 900 zł

Henry SNYERS (XVII w.)

104
Samson i Dalila wg Antona van Dycka (1599 - 1641) akwaforta. papier, 46 x 63 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Henryk REDLICH (1838 - 1884)

105
Kazanie Skargi wg Jana Matejki (1838 - 1893) miedzioryt, papier, 52 x 79 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 900 zł

F. P. COOK (XVIII w.)

106
Personifikacje czterech pór roku mezzotinta, papier, 22 x 16,4 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: Pub-d 1792. by F. P. Cook
Cena wywoławcza 1 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

107
Kościół Bożego Ciała w Krakowie litografia, papier, 28 x 18,6 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza 1 700 zł

Giovanni Battista PIRANESI (1720 - 1778)

108
Wnętrze bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie; miedzioryt, papier; 42, x 67,5 cm;
Cena wywoławcza 4 500 zł

Jan RUBCZAK (1884 - 1942)

109
Powóz przed dworem akwaforta, akwatinta, papier, 5,7 x 8 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883 - 1934)

110
Głowa górala, 1913 drzeworyt, papier, 31 x 29 cm (odcisk klocka); sygn. p. d.: WSkoczylas (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Emil LINDEMANN (1864 - 1945)

111
Ziemia - Walka kwiatów ołówek papier, 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: E. Lindemmann; l. g.: ZIEMIA = / WALKA KWIATOWA
Cena wywoławcza 900 zł

Jan RUBCZAK (1884 - 1942)

112
Widok na Katedrę Wawelską akwaforta z akwatintą, papier, 23,5 x 29 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 800 zł

113
Dąb litografia, papier; 37 x 44 cm; sygn. l. d.: L.Wyczół 1922 (ołówkiem pod obrazem)
Cena wywoławcza 5 500 zł

Jean PESKE (1870 - 1949)

114
Kozy akwaforta, papier, 23,5 x 28 cm; sygn. p. d..: Peske (na płycie);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)

115
Akt stojącej kobiety ołówek, papier, 44,5 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Żu. (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

116
Satyr z kwiatkiem ołówek, papier, 10,5 x 6,3 cm; sygn. u dołu: VH
Cena wywoławcza 800 zł

117
Akt siedzący ołówek, papier, 42,5 x 24,2 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: St. Żu. (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867 - 1928)

118
Architektura renesansowa, 1916 piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 34,2 x 34,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 000 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

119
Portret chłopca ołówek, papier, 38 x 28,5 cm; sygn. p.d.: To Brigit / with Love / Menkes (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 100 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

120
Zestaw trzech studiów: ubioru postaci, ręki w historycznym kostiumie, martwej natury; węgiel, papier, każda praca: 46 x 29 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 7 500 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

121
Portret mężczyzny z fajką kredka, papier, 55 x 46 cm; sygn. p. d.: H. Berlewi / Nice le 10. 6. 43
Cena wywoławcza 2 900 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861 - 1926)

122
Przy ognisku węgiel, papier, 75 x 113 cm; sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
Cena wywoławcza 29 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863 - 1942)

201
Pod murem klasztoru tusz lawowany, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 29,3 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 700 zł

Josef PRESSER (1907 - 1967)

202
Rozmowa węgiel, pastel, gwasz, papier, 42,5 x 56 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Presser
Cena wywoławcza 2 500 zł

203
Portret Krystyny Rumian akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 49 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

204
Pejzaż wiosenny akwarela, karton, 31,7 x 24,2 cm; sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Cena wywoławcza 5 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870 - 1950)

205
Żołnierz na koniu, 1946 akwarela, ołówek, papier; 36 x 30 cm ( w świetle oprawy) sygn. i dat.: Z. Rozwadowski / 8/V-1946
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

206
Pierwszy polski most na Wiśle akwarela, papier, 16,8 x 24,4 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 700 zł

Abram Adolf MILLICH (1884-1964)

207
Motyw z południa Francji akwarela, papier, 32,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Milich
Cena wywoławcza 8 000 zł

Jan CYBIS (1897 - 1972)

208
Łeba akwarela, kredka czarna, papier, 27 x 36 cm; sygn. p. d.: Jan Cybis, Łeba,1968
Cena wywoławcza 16 000 zł

Teodor GROTT (1884 - 1972)

209
Las w słońcu akwarela, gwasz, tektura, 30 x 45 cm; sygn. p. d.: TeodGrott 927
Cena wywoławcza 9 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872 - 1934)

210
Stary skrzypek, 1927 pastel, karton naklejony na tekturę, 45,5 x 64 cm; sygn. p. d.: Artur Markowicz / Kraków 1927
Cena wywoławcza 16 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1883 - 1933)

211
Akt - kąpiąca się węgiel, akwarela, papier, 32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: l. gottlieb
Cena wywoławcza 12 700 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

212
Portret kobiety, ok. 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 83,5 x 60,5 cm; sygn. p .g.: Józef Mehoffer
Cena wywoławcza 27 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853 - 1926)

213
Villa Niclodi, Taormina, 1922 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 101 x 68 cm;
Cena wywoławcza 16 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

214
Wyścigi konne w Sopocie, 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 72 x 42 cm; sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1950
Cena wywoławcza 15 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

215
Portret Aleksandra Lednickiego pastel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Witkacy TC + b (w owalu) / 1923
Cena wywoławcza 29 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

216
Pianistka, k. l. 30 XX w. gwasz , akwarela, pastel, papier, 103 x 79,5 cm
Cena wywoławcza 16 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

217
Żniwiarka, po 1945 olej, gwasz, ołówek, płótno naklejone na tekturę, 31,5 x 26 cm; sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 20 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777 - 1832)

218
Siedzący żołnierz, 1809 pastel, papier żeberkowy, naklejony na tekturę, 47,5 x 36,5 cm; sygn. pośrodku na kamieniu: 1809 / AO (monogram)
Cena wywoławcza 74 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

219
Św. Hubert, 1940 olej, tektura, 68 x 98 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1940
Cena wywoławcza 16 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875 - 1947)

220
Wyjazd do miasta olej, płótno, 50 x 80 cm; sygn. l .d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza 19 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847 - 1904)

221
U brodu olej, deska, 17,5 x 23,5 cm; sygn. l. d.: L. Gędłek
Cena wywoławcza 22 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

222
Napad wilków olej, tektura, 37 x 47,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1931 (data pod ramą)
Cena wywoławcza 12 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911 - 1979)

223
Jadą ułani olej, płótno, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza 13 000 zł

Marian KRATOCHWIL (1906 - 1997)

224
Rozpędzone konie, 1932 olej, płótno, 60 x 77 cm; sygn. p. d.: Marjan Kratochwil 1932
Cena wywoławcza 4 000 zł

Władysław Karol SZERNER - syn (1870 - 1936)

225
Na popasie, ok. 1910 olej, deska, 40 x 50 cm; sygn. l. d.: W. Szerner iun.
Cena wywoławcza 80 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

226
Przekupki olej, tektura, 24,5 x 35 cm; sygn. l. d.: E Erb
Cena wywoławcza 10 000 zł