Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

229
Chłopska para, ok. 1935 olej, płótno naklejone na tekturę, 50,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: WWodzinowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Gustaw PRUCHA (1875 - 1952)

230
Orszak weselny, ok. 1950 olej, płótno, 60,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: GPrucha
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862 - 1923)

231
Suszenie siana olej, tektura, 39 x 59 cm;
sygn. p. d.: W.T
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

232
Kobieta i Amor, 1958 olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Wlastmil HOFMAN (1881-1970)

233
Scena alegoryczna, 1914 olej, tektura, 63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /
sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Wlastmil HOFMAN (1881-1970)

234
Św. Krzysztof olej, sklejka, 25 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

235
W pracowni, ok. 1890 olej, płótno, 25 x 60 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

236
Portret mężczyzny na koniu - szkic, 1921 olej na podrysowaniu ołówkiem, płótno,
37,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

237
Krakowiak z koniem i flaszką, 1939 olej, tektura, 24,5 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

238
Ach te oczy!, 1934 olej, sklejka, 30 x 40,5 cm;
sygn. u dołu po środku: 1934 / Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

239
Ułan z proporcem, 1932 olej, tektura, 47 x 55 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1932
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

240
Kirgiz z koniem olej, tektura fakturowana, 24 x 18 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak/ 28.
Cena wywoławcza. 8 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

241
Piotr Hubal Dobrzański ze studentem; Dialog; Alegoria doświadczenia i młodości, 1911
olej, tektura, 64,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski / 1911
Cena wywoławcza. 280 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

242
Autoportret ze sceną alegoryczną w tle olej, tektura, 41,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1921
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

243
Wodospad olej, tektura, 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970

244
Jaskółki, 1918 olej, płótno, 167 x 130 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1918
Cena wywoławcza. 170 000 zł

Michał DOBRIAK (1904 - 2001)

245
Pejzaż z rzeką olej, sklejka, 106 x 122 cm;
sygn. p. d.: M. Dobriak 1950;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wilhelm MITARSKI (1879-1923)

246
Planty w nocy olej, tektura,
24,5 x 33,5 cm.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Anna WIENGRUN-LIEBLICH (1904-?)

247
Pejzaż olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan Wacław ZAWADOWSKI (1891-1982)

248
Pejzaż, ok. 1935 olej, płótno, 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Zawado
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

249
Kwiaty w wazonie, 1923? gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
tektura, 54 x 40 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński / 23?
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

250
Martwa natura olej, tektura, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Schreter
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

251
Martwa natura, 1962? olej, płótno, 54 x 82,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? 40/ 62
Cena wywoławcza. 8 900 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

252
Tulipany w wazonie olej, płótno, 76,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

253
W hołdzie Ludwikowi Zamenhofowi, 1912 olej, płótno naklejone na tekturę, ok. 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: A. Setkowicz 912
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Adam BUNSCH (1896-1969)

254
Martwa natura, 1931 olej, płótno, 72,5 x 52 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1931.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Sam OSTROWSKY (1886- ?)

255
Martwa natura z jabłkami olej, płótno naklejone na tekturę, 50,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: SAM. OSTROWSKY
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

256
Diana na łowach, ok. 1930 olej, tektura, 76 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: WRoguski
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Ludomir SLENDZIŃSKI (1889-1980)

257
Listopad, 1975 olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. p. g: Ludomir / Slendziński/ 1975
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Moritz PLASCHKE (1818-1888)

258
Dziewczyna na tle pejzażu, 1837 olej, płótno dublowane, 38 x 33 cm;
sygn. p. d.: M. Plaschke 1837
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

259
Portret kobiety, 1923 olej, płótno, 73,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert Paris 1923
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Wacław CHODKOWSKI (1878-1953)

260
Chłopiec w krakusce, 1916 olej, płótno, 36 x 24 cm;
sygn. p. d.: W Chodkowski / 1916
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900 - 1963)

261
Autoportret olej, płyta, 50 x 41 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

262
Portret mężczyzny olej, płótno,
105,5 x 105,5 cm
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

263
Wrzosowisko, ok. 1950 olej, płótno naklejone na płytę, 50 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

264
Leśna ścieżka zimą, ok. 1970 olej, płyta, 46,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony rosyjski, XX w.

265
Chata kryta strzechą pośród malw, 1943 olej, pergamin (na odwrocie tekst hebrajski
- wyimek z Tory), 33,7 x 44 cm;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

266
Pejzaż zimowy, ok. 1910 olej, tektura, 43 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

267
Dworek, ok. 1930 olej, tektura, 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Władysław PODKOWIŃSKI (1866-1895)

268
Ogrodnik [Ogrodnik z taczką], 1894 olej, płótno, 65 x 54,3 cm;
sygn. l. d.: and. ansgary / 94 / RADACHÓWKA
Cena wywoławcza. 1 250 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

269
Kwitnący sad, ok. 1907 olej, płótno, 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 25 000 zł

270
Motyw śródziemnomorski, 1929 olej, tektura, 40 x 65 cm
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA. 1929
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Alfred de BREANSKI, XIX w.

271
Pejzaż ze Szkocji, 1887 olej, płótno, 79 x 64 cm;
sygn. l. d.: Alfred de Breanski 1887?
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Malarz nieokreślony hiszpański?, XVIII w.

272
Portret Josepha Rodrigueza dela Oliva olej, płótno (kromki na krawędziach), 84,5 x 64 cm;
napis l. d.: AEtat. ejus 83. ann./ 1771.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

273
Portret damy z kwiatami olej, płótno, 109 x 82,5 cm
Na odwrocie napisy zamalowane. Po konserwacji.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Franciszek PITSCHMAN (1758-1834)-przypisywany

274
Achilles, Patroklos i Tetyda olej, płótno, 62,5 x 46,5 cm;
opisany na odwocie: Achille. Patrocle. Thetis / Esquisse / par Jos Pitschman
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

275
Potyczka olej dublowane, płótno, 64,5 x 110 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony flamandzki, XVII/XVIII w.

276
Wjazd Mordechaja olej, deska, 41,5 x 54,5 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł