607
Patera plater wewnątrz czary złocony; Warszawa,
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych
J. Frageta, ok. 1860
Cena wywoławcza. 1 500 zł

608
Paterka na słodycze szkło kryształowe, Niemcy, Geislingen,
Württembergische Metallwarenfabrik (WMF),
1880-1903
Cena wywoławcza. 1 200 zł

609
Komplet do kawy i herbaty z tacą plater; Anglia?, firma EM and EPC,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

610
Para kandelabrów trójświecowych mosiądz srebrzony niecechowany;
Polska, ok. 1905
Cena wywoławcza. 5 000 zł

611
Cukiernica skrzynkowa plater (nr modelu 1352);
Warszawa, Norblin i Ska, k. XIX w. (po 1896)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

612
Zestaw do herbaty srebro próby 1 z głową Minerwy (sitko nie cechowane)
częściowo złocone; waga 331 g.
Paryż, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

613
Imbryk do herbaty srebro, waga 569 g.
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

614
Dzbanek w oprawie srebrnej szkło kryształowe;
srebro próby 1 z głową Minerwy;
Paryż, August Guyot, 1903-13
Cena wywoławcza. 2 600 zł

615
Cukiernica sarkofagowa srebro próby 12 wewnątrz złocone; waga 785 g.
Warszawa, Karol Malcz (czynny 1828-1867),
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

616
Karafka w oprawie srebrnej srebro z głową Merkurego;
Francja, k. XIX w., Polska, firma kupiecka
Michał Mankielewicz (1855-1911)
Cena wywoławcza. 7 600 zł

617
Podgrzewacz do potraw srebro próby 1 z lwem wspinającym się (934/1000),
miedź, kość słoniowa; Holandia, 1844
Cena wywoławcza. 5 000 zł

618
Pucharek z orzecha kokosowego srebro próby 12, orzech;
Galicja ?, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

619
Sztućce na 24 osoby i środka stołu (razem 255 sztuk); srebro próby 800, stal nierdzewna;
Niemcy, Düsseldorf, Franz Bahner;
1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 57 000 zł

620
Imbryk do herbaty srebro z kroczącym lwem próby 930;
waga 600 g. Birmingham, firma Barker Brothers Ltd,
1932-33
Cena wywoławcza. 2 600 zł

621
Dzbanek do kawy srebro próby 12; waga 714 g.
Berlin, Johann Ludwig Geri(c)ke; lata 20. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

622
Patera - kosz srebro próby 800; waga 671 g.
Niemcy, k. XIX w. (po 1888 r.)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

623
Komplet do herbaty i kawy srebro próby 1 (950/1000) z głową Minerwy;
waga 2509 g. Paryż, Alphonse Debain, 1883-1911
Cena wywoławcza. 8 800 zł

624
Taca art deco srebro próby sterling (kroczący lew); waga 2070 g.
Sheffield, firma Viners Ltd,
1930/31
Cena wywoławcza. 7 500 zł

625
Korona na Torę srebro (nie cechowana);
Galicja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

626
Buteleczka na wodę święconą srebro próby 3 z głową psa, szkło;
Wiedeń, firma J. C. Klinkosch, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

627
Dzbanek do ablucji srebro próby 925 i bite negatywowo made in Portugal;
waga 346 g. Portugalia, po 1938
Cena wywoławcza. 1 000 zł

628
Para kandelabrów srebro, pr. 13; waga łączna 3090 gr;
Wiedeń 1836.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

629
Cukiernica sarkofagowa srebro; waga 381 g.
Wrocław, 1864
Cena wywoławcza. 6 300 zł

701
Tacka na bilety wizytowe brąz , odlew patynowany;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

702
Lampka art deco, elektryczna kompozycja metali, pozłacana galwanicznie,
blacha miedziana marmoryzowana, szkło;
Europa Zachodnia, Niemcy?, lata 20/30
Cena wywoławcza. 1 600 zł

703
Kabaret na przystawki, secesyjny cyna niklowana, szkło; Niemcy, Geislingen,
Württembergische Metallwarenfabrik; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

704
Pucharek w formie sowy skorupa orzecha kokosowego, srebro pr. 3;
Polska, 1907
Cena wywoławcza. 4 000 zł

August Louis Mathurin MOREAU (1834-1917)

705
Wazonik z puttem brąz, marmur; Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

706
Zegar kominkowy w typie Boulle'a drewno, szylkret, blacha mosiężna,
brąz, szkło, emalia; Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

707
Pierścionek platynowy w części centralnej szafir o masie ok.1,75 ct;
26 szt. brylantów; platyna pr. ok.0,950 ct.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

708
Pierścionek złoty w części centralnej brylant o masie 0,34 ct;
złoto pr.0,585, masa łączna wyrobu 2,300g
Cena wywoławcza. 5 300 zł

709
Kolczyki złote 6 szt diamentów o masie ok. 1,5 ct;
złoto pr. 0,585, masa łączna wyrobu 3,500g
Cena wywoławcza. 13 500 zł

710
Pierścionek złoty w części centralnej imitacja szafiru niebieskiego;
złoto pr. 0,583, masa łączna wyrobu 4,420 g.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

711
Papierośnica złoto dwubarwne pr. 56; waga 164 g.
Rosja, Petersburg, złotnik Aleksander Iljicz Łokin,
po 1908.
Cena wywoławcza. 100 000 zł

712
Zegarek kieszonkowy, męski Szwajcaria, Genewa, po 1934
Cena wywoławcza. 20 000 zł

713
Zegarek kieszonkowy męski, w etui Szwajcaria, Le Brassus und Genewa,
firma Audemars Freres; lata 70-80. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

714
Szkatuła podróżna na kosztowności, w typie Boulle'a;
drewno czernione, mahoń, szylkret, blacha mosiężna,
plusz; Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

715
Kantyna podróżna z kompletem szkieł do likieru;
drewno, mosiądz, macica perłowa, szkło;
Europa Zachodnia, Francja?, lata 70-80. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

716
Ołtarzyk podróżny porcelana, blacha mosiężna; Francja, 1880.
Cena wywoławcza. 950 zł

717
Szkatułka mosiądz złocony, plusz, miniatury na kości,
malowane gwaszem, osłonięte szkłem;
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

718
Odznaka Carskiej Wojskowej Akademii Medycznej;
srebro pr. 84, waga 19 g. Rosja, Petersburg,
złotnik Władimir Jakowlew Dinakow, po 1908
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Józef AUMILLER (1892-1964)

719
Plakieta - „Józef Piłsudski” brąz, bity; Warszawa, Mennica Państwowa, 1931
Cena wywoławcza. 400 zł

720
Lampa naftowa Niemcy, Neheim a.d. Ruhr, firma BRÖKELMANN,
JAEGER und BUSSE, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

721
Polifon drewno czernione, palisander, intarsje;
mosiądz, stal, szkło; Szwajcaria, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

722
Zegar kominkowy z figurką Bachusa brąz złocony, mosiądz, stal;
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

723
Zegar kominkowy brąz złocony, porcelana, mosiądz;
Francja, Anglia, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

724
Nowy Testament - Swiatoje Ewangelie Moskwa, Synodalna Typografia,
b.d. (przed 1901).
Cena wywoławcza. 8 300 zł

725
Szata liturgiczna prawosławna tkanina gobelinowa, jedwab, płótno, pasmanteria,
aplikacje, haft; Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 400 zł