Malarz nieokreślony, XVIII w.

277
Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem;
olej, płótno, 99,5 x 75 cm
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

278
Portret młodego mężczyzny ze strzelbą olej, płótno dublowane, 97,5 x 72 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony

279
Portret damy w manierze portretów Jana de Bray
(ok. 1627 Haarlem -1697 Amsterdam)
olej, deska, 24,2 x 18,5 cm;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

280
Chrystus Eucharystyczny ze śś. Sebastianem i Rochem;
olej, płótno, 176 x 129 cm.
Przed konserwacją.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

401
Golfista - statuetka gabinetowa art deco brąz patynowany, wys. 35 cm, znak odlewni;
ok. 1925 r., odlew z końca XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

W. SLIWKA, XX w.

402
Flaming brąz, wys. 32 cm;
sygn. W. SLIWKA
Cena wywoławcza. 2 600 zł

403
Uno solo (ai dente) brąz patynowany, wys. 19 cm., szer. 19 cm;
na skale sygn. odlewnika: Fond. Nelli ROMA
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Albino MANCA (1898-1976)

404
Orzeł brąz, wys. 44 cm., szer. 87 cm;
sygn. z tyłu na skałce: ALBINO-MANCA
Cena wywoławcza. 12 000 zł

LANGE (XX w.)

405
Czapla brąz patyna wielobarwna, wys. 22,5 cm;
sygn. LANGE
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Alfred BARYE (1839-1882) - według

406
Lew walczacy z wężem brąz patynowany, cokół marmurowy,
sygn.: BARYE oraz znak odlewni
ok. 1870, odlew z końca XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

407
Głowa kobiety z opaską na oczach - Fatum brąz patynowany, podstawa marmurowa,
sygn. z tyłu: nieczytelnie; ok. 1910
Cena wywoławcza. 5 000 zł

408
Pojenie koni brąz patynowany, wys. 49 cm,
sygn. A. M. [dalej nieczytelnie]
Rosja, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

409
Postać mężczyzny drewno lipowe; wys. 106 cm;
Śląsk?, I poł XVIII w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

410
Rzeźba przyścienna - postać Świętej drewno, polichromia, złocenie na pulment;
Europa Środkowa, XVII w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Rafaello MONTI (1818-1881)

411
Para rzeźb - Amor i Psyche, 1853 biały marmur, wys. 31 cm;
sygn. z tyłu: R. MONTI/ 1853
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875 - 1964)

412
Głowa Chopina, l. 20. XX w. gips, wys. 36 cm;
Cena wywoławcza. 7 600 zł

413
Para dzieci - puttów Austria, Wiedeń, firma ceramiczna Walter
i Marcel Goldscheider, lata 1920-1926
Cena wywoławcza. 11 500 zł

414
Kobieta - satyr z dwoma muzykującymi satyrami - dziećmi;
Francja(?), nieustalona wytwórnia ceramiczna,
XIX/XX w. - XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Amalia Luna DREXLERÓWNA (1882-1933)

415
Zamyślona kobieta w kapeluszu, 1907 Polska, Pacyków, model Luna Drexlerówna,
wytwórnia fajansu Aleksandra Rogali-Lewickiego,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

501
Paterka dekoracyjna z dekoracją typu Myra;
Niemcy, Geislingen, WMF
(Württembergische Metallfabrik), ok. 1935
Cena wywoławcza. 600 zł

502
Wazon szkło przezroczyste, matowione, opalizowane,
Niemcy, wytwórnia Valentina Eischa, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

503
Wazonik secesyjny szkło miodowe, białe, opalizowane;
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

504
Wazonik z dekoracją millefiori szkło wielobarwne,
Wenecja?, II poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

505
Wazon secesyjny szkło fioletowo-miodowe, opalizujące;
Johann Loetz Witwe, ok. 1910
Cena wywoławcza. 9 000 zł

506
Patera dekoracyjna z tańcem góralskim Polska, Ćmielów, fabryka porcelany,
lata 1942-44, proj. Franciszek Kalfas
Cena wywoławcza. 2 900 zł

507
Misa dekoracyjna w stylistyce art deco Wiedeń?, Anglia?, ceramika autorska,
okres międzywojenny?
Cena wywoławcza. 800 zł

508
Wazon huculski Pokucie, warsztat ludowy, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

509
Wazon dekoracyjny ze szlakiem z kwiatami Polska, Chodzież, fabryka fajansu
Stanisława Mańczaka, 1921-1936
Cena wywoławcza. 5 000 zł

510
Wazon kaszubski ze stylizowaną dekoracją roślinną;
Polska, Pomorze (Kaszuby), Chmielno,
warsztat garncarski Leona Necla, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

511
Nautilus ceramiczny - żardiniera Anglia lub Rosja (Kijów)?, XIX/XX w.- pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

512
Kufelek z sentencją Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu
Villeroy und Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw.XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

513
Dzbanuszek do kawy (lub kakao) z miniaturą architektoniczną;
Francja, Sinency, pastisz wyrobu z XVIII w.?
(sygnatura w typie marki z lat ok. 1733-1864)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

514
Wazon z „bajkową” dekoracją roślinną Polska, okres międzywojenny,
krąg Kazimierza Stabrowskiego (1869-1929)?
Cena wywoławcza. 3 500 zł

515
Komplet toaletowy z motywem kwiatu kaliny;
Niemcy, Fabryka porcelany i fajansu delikatnego
Ludwig Wessel, Bonn, XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

516
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Pompadour, z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthal,
lata 1947-48 i okres powojenny (przed 1961).
Cena wywoławcza. 5 000 zł

517
Maselniczka - kaczka Rosja, Horodnica, Fabryka A.F. Sussmanna,
po 1882 - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

518
Półmisek z miniaturami portretowymi i dekoracją kwiatową;
Rosja, manufaktura w St. Petersburgu, okres
Aleksandra II (1855-1881), dekoracja: XIX/XX w.?
Cena wywoławcza. 5 500 zł

519
Krawiec Wippel porcelana biała; wys. 20,5 cm;
Miśnia 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

520
Grupa figuralna: trzy pary ogrodników pod drzewem;
Miśnia, model Johanna Carla Schönheita (1730-1805)
z ok. 1785 roku
Cena wywoławcza. 7 200 zł

521
Półmisek okrągły z plecionką Sułkowskiego;
Miśnia, 1910
Cena wywoławcza. 1 100 zł

522
Półmisek owalny z plecionką Sułkowskiego;
Miśnia, 1910
Cena wywoławcza. 1 100 zł

523
Pot-pourri neorokokowe, z puttami Miśnia, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

601
Kandelabr pięcioświecowy secesyjny mosiądz srebrzony; Warszawa, Norblin i Ska,
k. XIX/ pocz. XX w. (1896-1915)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

602
Patera na owoce art deco plater na miedzi, emalia niskich temperatur;
Niemcy, Geislingen, Würtembergische
Metallwarenfabrik (WMF), po 1935
Cena wywoławcza. 1 000 zł

603
Paterka art deco Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i
Platerowanych J. Frageta, lata 30. XX w.
Prawdopodobnie wg projektu Julii Keilowej.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

604
Krater do chłodzenia wina plater (nr modelu 1910); Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J. Frageta, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

605
Komplet sztućców do ryb na 12 osób; plater; Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik (WMF), 1 ćw. XX w. (po 1910)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

606
Komplet sztućców na 12 osób Warszawa, Fabryka Wolska, Bracia Henneberg
(widelce i 1 łyżeczka), Gerlach (ostrza),
k. XIX/pocz. XX w. (przed 1914)
Cena wywoławcza. 2 500 zł