Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.1
Stroje ludowe z Pokucia
offset barwny, papier; 53,7 x 74,2 cm;
u góry: "STROJE LUDOWE / Z POKUCIA", u dołu: "Z STRYJEŃSKA".
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.3
Papugi, 1936
drzeworyt barwny; 42 x 26 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem poniżej obrazu l. d.: A. Laszenko, p. d.: drzeworyt 1936.
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.5
Klimczok widziany z Bystrej,1928
autolitografia, papier; 20 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Fałat Bystra.
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.7
Wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie
litografia barwna; 53 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.9
Dziewczyna
ołówek, tusz, papier, bibuła, 21 x 17 cm; na odwrocie stempel: „Z teki TADEUSZ WAŚKOWSKIEGO”.
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)
Lot No.11
Kwiaty, 1930
akwarela, pastel, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1930.
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.13
Peonie w glinianym dzbanku, przed 1972
olej, tektura; 63 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "aneri", na odwrocie autorska dedykacja okolicznościowa z 1972 r.
Franciszek MOLLO (1897-1967)
Lot No.15
Miasteczko, 1929
olej, tektura; 35 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mollo / 1929.
Kazimierz BORZYM (1884-1968)
Lot No.17
Peonie
olej, płyta; 48 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Borzym.
sygn. p. d.: K. Borzym.
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.19
Drzewa, 1990
serigrafia barwna, 38,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: JTarasin 90.
Pablo PICASSO (1881-1973)
Lot No.21
Zakochana para
litografia, papier Velin d`Arches; 48 x 36 cm cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Lot No.23
Rysunek tuszem 2, 2005
tusz, papier; 30,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
u dołu opisany ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM 2 / 10.III.2005 / KORYTÓW „A”.
Ryszard Wojciech SADLEY (ur. 1932)
Lot No.25
Kompozycja
technika mieszana; wymiar: 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: 'SADLEY' dalej nieczytelne.
Iwan KULIK (ur. 1959)
Lot No.27
Akt, 1998
olej, płótno; 80 x 60,5 cm;
sygn. i dat na odwrocie: Iwan / Kulik / 1998 r.
Rafał POMORSKI (1921-1974)
Lot No.29
Przystań, ok. 1965
olej, płótno; 44 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie.
opisany na odwrocie.
Lot No.
31
Figura konia
brąz patynowany, marmur; 30 x 27 x 11,7 cm.
Pierwowzór II ćwierć XX w., odlew późniejszy.
Zbigniew HORBOWY (1935-2019)
Lot No.35
Dzbanek z uchem Inco
szkło barwione w masie; 20 x 12 x 9,5 cm.
Lot No.
41
Kosmetyczka art déco
szylkret, szkło lustrzane, mosiądz; wymiar w zamknięciu: 3,3 x 9,5 x 11,8 cm.
Francja?, lata 20. XX w.
Francja?, lata 20. XX w.
Lot No.
43
Przybornik do pisania
w składzie: podstawka pod kałamarze, suszka;
marmur, brąz, szkło, drewno; wymiar całkowity: 14 x 17,5 x 31 cm.