Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Lot No.
1
Stroje ludowe z Pokucia offset barwny, papier; 53,7 x 74,2 cm;
u góry: "STROJE LUDOWE / Z POKUCIA", u dołu: "Z STRYJEŃSKA".
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Lot No.
2
Stroje ludowe z okolic Sieradza, 1933 offset barwny, papier; 54 x 74,5 cm;
u góry: "ILUSTRACJA SZKOLNA / SERJA XXXVII, NR.468, STYCZEŃ 1933 R. / Krajoznawstwo 150. w obrębie obrazu: STROJE LUDOWE /

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

Lot No.
3
Papugi, 1936 drzeworyt barwny; 42 x 26 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem poniżej obrazu l. d.: A. Laszenko, p. d.: drzeworyt 1936.

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

Lot No.
4
Miłosierdzie litografia barwna, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Julian FAŁAT (1853-1929)

Lot No.
5
Klimczok widziany z Bystrej,1928 autolitografia, papier; 20 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Fałat Bystra.

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

Lot No.
6
Sandomierz, 1925 litografia, papier; 29 x 40cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d. „LWyczół 1925” oraz p. d. „Sandomierz” (ręką artysty).

Józef RAPACKI (1871-1929)

Lot No.
7
Wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie litografia barwna; 53 x 35,5 cm (w świetle oprawy);

Giovanni Antonio RIZZI-ZANNONI (1736-1814)

Lot No.
8
Mapa Polski [„CARTE GENERALE DE LA POLOGNE avec tous les Etats qui en dependent … - napis w kartuszu], 1772
miedzioryt, papier; 34 x 48 cm;

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

Lot No.
9
Dziewczyna ołówek, tusz, papier, bibuła, 21 x 17 cm; na odwrocie stempel: „Z teki TADEUSZ WAŚKOWSKIEGO”.

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

Lot No.
10
Wróble piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Stankiewicz.

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)

Lot No.
11
Kwiaty, 1930 akwarela, pastel, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1930.

Lot No.
12
Nokturn krakowski - Widok na Wawel, 1920 olej, tektura; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Fabijański / Kraków 13.10.1920, opisany na odwrocie.

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

Lot No.
13
Peonie w glinianym dzbanku, przed 1972 olej, tektura; 63 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "aneri", na odwrocie autorska dedykacja okolicznościowa z 1972 r.

Stefan PIENIĄŻEK (1913-2008)

Lot No.
14
Zalew Wieprza o wschodzie słońca, 1954 olej, płótno; 26 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SPieniążek / 954, autorski opis na odwrocie.

Franciszek MOLLO (1897-1967)

Lot No.
15
Miasteczko, 1929 olej, tektura; 35 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mollo / 1929.

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

Lot No.
16
W sadzie olej, tektura 18,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Woj. Fleck.

Kazimierz BORZYM (1884-1968)

Lot No.
17
Peonie olej, płyta; 48 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Borzym.

Edward HARTWIG (1909-2003)

Lot No.
18
Impresja z Łazienek fotografia czarno-biała, brom; 48,8 x 35,8 cm;
na odwrocie stempel autorski.

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
19
Drzewa, 1990 serigrafia barwna, 38,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: JTarasin 90.

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
20
Przedmioty, 1990 serigrafia barwna, papier; 38,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: J. Tarasin 90.

Pablo PICASSO (1881-1973)

Lot No.
21
Zakochana para litografia, papier Velin d`Arches; 48 x 36 cm cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);

Amedeo MODGILIANI (1884-1920)

Lot No.
22
Portret kobiety litografia, papier Velin d`Arches; 56 x 36 cm (wymiar kompozycji), 77 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. g. oraz pod kompozycją: Amedeo Modgiliani..

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Lot No.
23
Rysunek tuszem 2, 2005 tusz, papier; 30,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
u dołu opisany ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM 2 / 10.III.2005 / KORYTÓW „A”.

Edward DWURNIK (1943-2018)

Lot No.
24
Wesołych Świąt piórko, tusz, akwarela, papier; 20,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. D.

Ryszard Wojciech SADLEY (ur. 1932)

Lot No.
25
Kompozycja technika mieszana; wymiar: 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: 'SADLEY' dalej nieczytelne.

Grzegorz WNĘK (ur. 1974)

Lot No.
26
Martwa natura z ręką, 2000 olej, płótno; 100 x 85 cm;
na odwrocie napis autorski: "MARTWA NATURA Z RĘKĄ" / Grzegorz Wnęk 100 x 85 / 2000".

Iwan KULIK (ur. 1959)

Lot No.
27
Akt, 1998 olej, płótno; 80 x 60,5 cm;
sygn. i dat na odwrocie: Iwan / Kulik / 1998 r.

Benon LIBERSKI (1926-1983)

Lot No.
28
Słoneczniki olej, płótno na płycie; 50,5 cm x 80 cm;
sygn. p. d. wersalikami: B. LIBERSKI.

Rafał POMORSKI (1921-1974)

Lot No.
29
Przystań, ok. 1965 olej, płótno; 44 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie.

Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)

Lot No.
30
Portret kobiety w kapeluszu, 1960 olej, płótno; 64 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bartoszewicz 1960.

Lot No.
31
Figura konia brąz patynowany, marmur; 30 x 27 x 11,7 cm.
Pierwowzór II ćwierć XX w., odlew późniejszy.

ESCHENBACH

Lot No.
32
Serwis do herbaty na 12 osób porcelana kremowa, druk naszkliwny, złocenia.
Niemcy, Bavaria, ok. 1960 r.

Lot No.
33
Serwis do herbaty na 11 osób porcelana, druk barwny, złocenia.
Francja, II ćwierć XX w.

WAWEL

Lot No.
34
Patera NEW LOOK porcelana, druk naszkliwny; 3 x 31,5 x 31,5 cm;
ozn. na odwrocie: Wawel / MADE IN / POLAND.

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

Lot No.
35
Dzbanek z uchem Inco szkło barwione w masie; 20 x 12 x 9,5 cm.

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

Lot No.
36
Zestaw 4. kieliszków szkło rubinowe, barwione w masie; 19 x 5 x 5 cm;
dwa drobne odpryski przy krawędzi.

Lot No.
37
Patera srebro pr. 3; średnica: 25,8 cm, waga: 384 g.;
cechy wewnątrz na brzegu.

FIRMA ELLDEE

Lot No.
38
Zestaw sztućców na 12 osób plater.
Francja, XX w.

Lot No.
39
Mlecznik plater na mosiądzu?, heban; 16,8 x 8,5 x 10,5 cm;
ozn. u nasady ucha.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
40
Marie de Rohan [Madame de Chevreuse] - miniatura gwasz, iworyna; 8 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Noël

Lot No.
41
Kosmetyczka art déco szylkret, szkło lustrzane, mosiądz; wymiar w zamknięciu: 3,3 x 9,5 x 11,8 cm.
Francja?, lata 20. XX w.

Lot No.
42
Kosmetyczka art déco szylkret, mosiądz, szkło lustrzane; wymiar w zamknięciu: 3 x 10 x 16 cm.
Uszczerbione lusterko, zawias do naprawy.

Lot No.
43
Przybornik do pisania w składzie: podstawka pod kałamarze, suszka;
marmur, brąz, szkło, drewno; wymiar całkowity: 14 x 17,5 x 31 cm.

Lot No.
44
Żyrandol art déco szkło, metal; wymiar całkowity: 93 x 74 x 74 cm.
Klosze wtórne.

Lot No.
45
Barek na kółkach płyta, blacha mosiężna; 68 x 45 x 77 cm.
Europa Zachodnia, 3 ćw. XX w.

Lot No.
46
Barek na kółkach mosiądz, drewno; 77 x 50 x 90 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

Lot No.
47
Wieszak stojący eklektyczny drewno, mosiądz; 176 x 43 x 43 cm.
Europa Zachodnia, 1. poł. XX w.

Lot No.
48
Para szafek nocnych w manierze rokoka drewno; 58,5 x 34 x 57,5 cm.
Włochy, XX w.