Lot No.
49
Toaletka w stylu Ludwika Filipa mahoń, jawor; 160 x 85 x 53 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.

Lot No.
50
Fotel w stylu Ludwika Filipa mahoń; fotel-98,5 x 68,5 x 68 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.

Jean Baptiste CLOUET (ok. 1730-1790) - według

Lot No.
101
Mapa Afryki z opisem, ok. 1787? miedzioryt kolorowany, papier; 39 x 57 cm;
l. g.: "DE L'AFRIQUE".

Emanuel BOWEN (1693/1694-1767)

Lot No.
102
Mapa północno wschodniej części Niemiec miedzioryt; 41 x 52 cm.
Londyn, ok. 1750

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

Lot No.
103
Mapa Brandenburgii i Pomorza, ok. 1716 miedzioryt kolorowany, papier; 51 x 61 cm.

Johann Baptist HOMANN (1664-1724) - spadkobie

Lot No.
104
Mapa Belgii, 1747 [„BELGIUM CATHOLICUM / seu / DECEM PROVINCIAE / GERMANIAE INFERIORIS … 1747” - napis w kartuszu]
miedzioryt kolorowany, papier; 52 x 61 cm.

Lot No.
105
Tobias MAYER (1723-1762) - twórca Mapa Szwajcarii, 1751
[„HELVETIA TREDECIM STATIBUS LIBERIS quos CANTONES vocant composita Una cum foederatis & subiectis Provinciis …” - napis w kartuszu]

Lot No.
106
Mapa Francji, 1741 [„REGNI GALLIAE / seu / FRANCIAE et / NAVARRAE … / Per Homannianos / Herdes 1741"
miedzioryt kolorowany (wtórnie?), papier; 53,5 x 61 cm;

H. NICOLLET (XIX w.) - oprac. graficzne

Lot No.
107
Jean ANDRIVEAU-GOUJON, XIX w. - wydawca Roczny obrót Ziemi wokół Słońca, ok. 1850 [1854?]
[„REVOLUTION ANNUELLE DE LA TERRE / AUTOUR DU SOLEIL” - napis u góry]

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
108
Iwan Groźny, 1876 drzeworyt, papier; 14 x19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d. przez ksylografa: E. GORAZDOWSKI.

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
109
Portret Piotra hr. Moszyńskiego [1800-1879], 1876 drzeworyt, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d. monogramem wiązanym "JM" oraz przez ksylografa l. d. "DRZEW. WARSZAWSKA”.

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
110
Portret Anieli z Potockich Zamoyskiej [1850-1917], 1876 drzeworyt, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d. monogramem wiązanym "JM" oraz przez ksylografa p. d. "DRZEW. WARSZAWSKA”.

Jan MATEJKO (1838-1893) - kompozycja, Henryk REDLICH (1838-1884) - rytował

Lot No.
111
Stańczyk [z lewej poniżej obrazu - głowa Jana Matejki z profilu]
miedzioryt, papier; 48,6 x 57,5 cm;

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

Lot No.
112
Przy ognisku z teki Palestyna druk, papier; 50 x 70 cm;
sygn. piórko tusz p. d.: Wil Wachtel.

Wilhelm WAHTEL (1875-1942)

Lot No.
113
Młodzież w kibucu z teki Palestyna druk, papier; 50 x 70 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Wil Wachtel;

Bolesław CYBIS (1895-1957)

Lot No.
114
Pride Runs Deep - Apache druk artystyczny, papier; 55 x 44,5 cm;
sygn. na płycie l. d.: B. Cybis.

Bolesław CYBIS (1895-1957)

Lot No.
115
The Farewell - Hopi Tribe druk artystyczny, papier; 55 x 44,5 cm;

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Lot No.
116
Brama Floriańska - z teki „Kraków”, po 1926 autolitografia barwna, papier kremowy; 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: Rubczak.

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
117
W miasteczku, 1959 litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches; 16 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: Kisling.

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

Lot No.
118
Fragment Rynku [Sukiennice], 1911 litografia barwna, papier; 29,2 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d. na kamieniu: Józef Czajkowski 911.

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Lot No.
119
Kościół Św. Katarzyny litografia barwna, papier; 29,2 x 38,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: KRAKÓW - CZAJKOWSKI STANISŁAW - 1911.

Napoleon ORDA (1807-1883) - rysownik, Maksymilian FAJANS (1825-1890) - litograf

Lot No.
120
Buki nad rzeką Rastawicą - Gubernia Kijowska litografia, papier; 28 x 35 cm (w świetle oprawy);

Brunon GĘSTWICKI (1882-1969)

Lot No.
121
Przegląd koni akwarela, papier; 31.5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B Gęstwicki, opisany l. d. oraz na odwrocie.

T. N. H. WALSH (XIX w.) - malarz, I. G. HESTER (XIX w.) - rytownik

Lot No.
122
Przed polowaniem, 1878 akwatinta barwna, papier; 34 x 46 cm (w świetle oprawy);

Josef HEIDELOFF (1743-1830) - malarz, Friedrich FLEISCHMANN (1791-1834) - rytownik

Lot No.
123
Wojsko polskie - Jazda polska, ok. 1830 [wyd. w Norymberdze] litografia kolorowana, papier; 26 x 20 cm;

DĄBROWSKI?, XX w.

Lot No.
124
Spacer, ok. 1930 litografia, papier; 23 x 17 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Dąbrowski (?).

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

Lot No.
125
Kościół Św. Wojciecha, 1911 chromolitografia barwna, papier; 28,6 x 38,8 (w świetle oprawy).
Litografia z teki „Kraków 1911” (Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich

Artysta nieokreślony

Lot No.
126
Widok Warszawy, ok. 1750 miedzioryt kolorowany, papier; 29,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
napisy poza polem obrazu w języku francuskim: u góry „VUE DE WARSOVIE” (w lustrzanym odbiciu);

Louis Léopold Boilly (1761-1845) - malował, Alexandre Chaponnier (1753-1805) - rytował

Lot No.
127
Porównanie drobnych stóp miedzioryt punktowany, papier; 53,2 x 43 cm;

Iwan Yakovlevich BILIBIN (1876-1942) - według

Lot No.
128
Piękna Wasilisa i biały jeździec - kopia ilustracji do „Piękna Wasilisa”, 1900 piórko, tusz, akwarela, papier; 49,2 x 37,8 cm (w świetle oprawy);
u dołu z dwu stron wtórne przetarcia; z lewej „… 1939 g”.

Lot No.
129
Baba Jaga, 1902 piórko, tusz, akwarela, papier; 49,9 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu z dwu stron wtórne przetarcia.

Abraham Louis GIRARDET (XIX w.)

Lot No.
130
Śmierć Arnolda Winkelrieda, ok. 1830 [„MORT D'ARNOLD DE WINKELRIED”]
miedzioryt, papier; 51,4 x 61,5 cm;

Ludwik MISKY (1884-1938)

Lot No.
131
Jałowcarz, 1928 drzeworyt, papier; 20 x 11 cm (w świetle passe-partout);
Ilustracja do poematu "Jałowcarz" Emila Zegadłowicza, pochodzi z teki "Czartak”. Kraków, 1928.

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Lot No.
132
Janosika imię nigdy nie zaginie, 1929 drzeworyt, papier, 21 x 13 cm (w świetle passe-partout).

Lot No.
133
Taniec zbójnika, 1929 drzeworyt, papier; 21 x 13 cm (w świetle passe-partout).

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

Lot No.
134
Tancerka, 1881 litografia, papier; 31x15cm (w świetle oprawy).
Praca wykonana osobiście przez autora na kamieniu do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie

Adam SZWARCENBERG-CZERNY (1894-1943)

Lot No.
135
„Aby wszystkim dogodzić?" - czyli jak różni różnie chcieliby widzieć MARSZAŁKA, 1930 Teka 12 litografii (plus okładkowa) 30 x 22 cm, każda sygnowana na płycie, przedstawiających karykatury Piłsudskiego.

Józef TOM (1883-1962)

Lot No.
136
Stare Miasto, lata 30. XX w. litografia, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout).

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

Lot No.
137
Zbrodnia i kara, 1940 drzeworyt, papier; 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Chrostowski.

Kasia von SZADURSKA (1886-1942)

Lot No.
138
Odpoczynek, 1921 autolitografia kolorowana temperą; papier 26 x 35 cm (w świetle passe-partout); sygn. na płycie l. d.: „K. v. Szadurska”.
Z teki „Dziesięć aktów”.

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

Lot No.
139
Gmach Collegium Maius w Krakowie, 1926 litografia, papier; 35 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na kamieniu: JGumowski.

Jadwiga HŁADKI-WAJWÓD (1904-1944)

Lot No.
140
Drzewa drzeworyt barwny, papier; 20 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie drew. p. d.: JHladki.

Henryk Hertz BARWIŃSKI (1877-1970)

Lot No.
141
Podporucznik Felsztyński, 1916 litografia barwna, papier; 26 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: HB; l. d.: Optowa 1916.

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

Lot No.
142
Dażboh - z teki „Bogowie Słowian”, 1933 „Bogowie Słowian - The Gods of the Slavs - Le Dieux des Slaves”. Kraków 1933
drzeworyt, karton; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout).

Lot No.
143
Perun - z teki „Bogowie Słowian”, 1933 „Bogowie Słowian - The Gods of the Slavs - Le Dieux des Slaves”. Kraków 1933

Kazimierz SICHULSKI (1899-1942)

Lot No.
144
Wilhelm Feldman,1904 litografia, papier; 13 x 14 cm (w świetle oprawy).
Litografia wykonana w Krakowie w 1904 przez Władysława Teodorczuka (1872-1913)

Lot No.
145
Stefan Żeromski, 1904 litografia, papier; 13 x 14 cm (w świetle oprawy).
vide komentarz wyżej.

Lot No.
146
Kalwarja,1928 autolitografia, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi z teki „Czartak”, Kraków, 1928.