Lot No.
49
Toaletka w stylu Ludwika Filipa
mahoń, jawor; 160 x 85 x 53 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Jean Baptiste CLOUET (ok. 1730-1790) - według
Lot No.101
Mapa Afryki z opisem, ok. 1787?
miedzioryt kolorowany, papier; 39 x 57 cm;
l. g.: "DE L'AFRIQUE".
l. g.: "DE L'AFRIQUE".
Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Lot No.103
Mapa Brandenburgii i Pomorza, ok. 1716
miedzioryt kolorowany, papier; 51 x 61 cm.
Johann Baptist HOMANN (1664-1724) - spadkobie
Lot No.105
Tobias MAYER (1723-1762) - twórca
Mapa Szwajcarii, 1751
[„HELVETIA TREDECIM STATIBUS LIBERIS quos CANTONES vocant composita Una cum foederatis & subiectis Provinciis …” - napis w kartuszu]
H. NICOLLET (XIX w.) - oprac. graficzne
Lot No.107
Jean ANDRIVEAU-GOUJON, XIX w. - wydawca
Roczny obrót Ziemi wokół Słońca, ok. 1850 [1854?]
[„REVOLUTION ANNUELLE DE LA TERRE / AUTOUR DU SOLEIL” - napis u góry]
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.109
Portret Piotra hr. Moszyńskiego [1800-1879], 1876
drzeworyt, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d. monogramem wiązanym "JM" oraz przez ksylografa l. d. "DRZEW. WARSZAWSKA”.
Jan MATEJKO (1838-1893) - kompozycja, Henryk REDLICH (1838-1884) - rytował
Lot No.111
Stańczyk
[z lewej poniżej obrazu - głowa Jana Matejki z profilu]
miedzioryt, papier; 48,6 x 57,5 cm;
Wilhelm WAHTEL (1875-1942)
Lot No.113
Młodzież w kibucu z teki Palestyna
druk, papier; 50 x 70 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Wil Wachtel;
Bolesław CYBIS (1895-1957)
Lot No.115
The Farewell - Hopi Tribe
druk artystyczny, papier; 55 x 44,5 cm;
sygn. na płycie l. d.: B. Cybis.
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.117
W miasteczku, 1959
litografia barwna, papier czerpany Velin d`Arches; 16 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: Kisling.
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.119
Kościół Św. Katarzyny
litografia barwna, papier; 29,2 x 38,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: KRAKÓW - CZAJKOWSKI STANISŁAW - 1911.
Brunon GĘSTWICKI (1882-1969)
Lot No.121
Przegląd koni
akwarela, papier; 31.5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B Gęstwicki, opisany l. d. oraz na odwrocie.
Josef HEIDELOFF (1743-1830) - malarz, Friedrich FLEISCHMANN (1791-1834) - rytownik
Lot No.123
Wojsko polskie - Jazda polska, ok. 1830 [wyd. w Norymberdze]
litografia kolorowana, papier; 26 x 20 cm;
Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Lot No.125
Kościół Św. Wojciecha, 1911
chromolitografia barwna, papier; 28,6 x 38,8 (w świetle oprawy).
Litografia z teki „Kraków 1911” (Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich
Louis Léopold Boilly (1761-1845) - malował, Alexandre Chaponnier (1753-1805) - rytował
Lot No.127
Porównanie drobnych stóp
miedzioryt punktowany, papier; 53,2 x 43 cm;
Iwan Yakovlevich BILIBIN (1876-1942) - według
Lot No.129
Baba Jaga, 1902
piórko, tusz, akwarela, papier; 49,9 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu z dwu stron wtórne przetarcia.
Ludwik MISKY (1884-1938)
Lot No.131
Jałowcarz, 1928
drzeworyt, papier; 20 x 11 cm (w świetle passe-partout);
Ilustracja do poematu "Jałowcarz" Emila Zegadłowicza, pochodzi z teki "Czartak”. Kraków, 1928.
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.133
Taniec zbójnika, 1929
drzeworyt, papier; 21 x 13 cm (w świetle passe-partout).
Adam SZWARCENBERG-CZERNY (1894-1943)
Lot No.135
„Aby wszystkim dogodzić?" - czyli jak różni różnie chcieliby widzieć MARSZAŁKA, 1930
Teka 12 litografii (plus okładkowa) 30 x 22 cm, każda sygnowana na płycie, przedstawiających karykatury Piłsudskiego.
Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)
Lot No.137
Zbrodnia i kara, 1940
drzeworyt, papier; 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Chrostowski.
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Lot No.139
Gmach Collegium Maius w Krakowie, 1926
litografia, papier; 35 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. na kamieniu: JGumowski.
Henryk Hertz BARWIŃSKI (1877-1970)
Lot No.141
Podporucznik Felsztyński, 1916
litografia barwna, papier; 26 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: HB; l. d.: Optowa 1916.
Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)
Lot No.143
Perun - z teki „Bogowie Słowian”, 1933
„Bogowie Słowian - The Gods of the Slavs - Le Dieux des Slaves”. Kraków 1933
drzeworyt, karton; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout).