Lot No.
601
Wazon z uchem
szkło barwione w masie, z pęcherzykami powietrza; 16,5 x 12,5 x 9,5 cm.
Ząbkowice - wazon kielich L. Fedorowicz
Lot No.
603
Paterka owalna
szkło bezbarwne, zdobione listrą miodową i różową; 6,5 x 21 x 11 cm;
z oryginalną nalepką wytwórni.
Lot No.
605
Karafka z korkiem
szkło barwione w mazie, złocenie; wys. 31 cm.
Europa Środkowa, lata 70. XX w.
Lot No.
607
Wazon
szkło kryształowe, bezbarwne, szlifowane, rżnięte; 20 x 11 x 11 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
SCHOTT & GEN MAINZ JENAER
Lot No.609
Zestaw 6 szklanek
szklanki w miedzianych koszyczkach z drewnianymi uchwytami;
wys. szklanki 6,5 cm; na spodzie szklanki oznaczenie: SCHOTT MAINZ / JEANER GLAS.
THOMAS, HEINRICH
Lot No.611
Zestaw pater-dobierane
1) porcelana, złocenia; średnica: 31 cm;
sygn. na spodzie: "Thomas / GERMANY".
Lot No.
613
Ekrytuar w typie wyrobów Sevres
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 8 x 11 x 19,5 cm.
Francja, 3. ćw. XIX w.
Francja, 3. ćw. XIX w.
LIMOGES
Lot No.615
Trzy puzderka dobierane
porcelana, złocenie, kalka, malatury ręczne; wymiary: 3 x 6,5 x 4,5 cm, 3,5 x 6 x 10 cm, 5,5 x 3,3 x 6 cm;
każda sygn. na spodzie: "Limoges / France".
FÜRSTENBERG, EDELSTEIN
Lot No.617
Zestaw dwóch filiżanek do kawy
Niemcy, Fürstenberg, Manufaktura Porcelany, XX w.
Niemcy, Bawaria, Küps (k./ Kronach, Górna Frankonia), Fabryka Porcelany Edelstein AG., XX w.
ZAKŁAD PORCELANY STOŁOWEJ W WAŁBRZYCHU
Lot No.619
Zestaw 6 filiżanek ze spodkami
porcelana dekorowana motywami kwiatowymi; wys. filiżanki 7,5 cm, średn. spodka 15 cm.
Polska, Wałbrzych, lata 60. XX w.
Porcelana Karolina
Lot No.621
Filiżanka ze spodeczkiem
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; filiżanka: 5 x 8,2 x 7 cm, spodek: średn. 11 cm;
oznaczenia na spodzie: Karolina / MADE IN POLAND.
Lot No.
623
Para figurek - jamniczki
porcelana malowana; wym.: 10 x 5 x 5 cm oraz 12 x 7 x 9 cm;
większa z figurek sygn. na spodzie: "1877 / GDR".
Lot No.627
Leżący chart
porcelana, farna natryskowa; 11,5 x 32 x 11 cm;
sygn. pieczęcią fabryki i wycisk: F5.
Lot No.
704
Sitko do herbaty
srebro; wymiar całkowity: 12,5 x 6,2 x 6,2 cm;
cecha przy krawędzi od wewnętrznej strony.
Lot No.
708
Cukiernica na cukier puder
szkło, srebro pr. 950; wys.: 12,5 cm;
cechy na szyjce nakrętki.
cechy na szyjce nakrętki.
Lot No.
714
Solniczka
srebro; 2,8 x 5 x 5,8 cm, waga: 23 g;
sygn. na stopce i na miseczce, na stopce monogram: "F. H.".
Lot No.
718
Widelczyki deserowe
srebro próby 800, kaboszony szklane, różowe; dł.: 12,5 cm;
cechy na trzonku.
cechy na trzonku.
HEFRA
Lot No.720
Komplet 6 łyżeczek do herbaty z dekoracją floralną
metal srebrzony (pr. 800); długość 15 cm;
Polska, Warszawa, lata 70/80. XX w.