Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.147
Spacer w lesie, 1928
autolitografia barwna, papier; 20 x 16 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi z teki „Czartak”, Kraków, 1928.
Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.149
Ulica w Suchej [Beskidzkiej], 1928
autolitografia barwna, papier; 19 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: ZP.
sygn. na płycie p. d.: ZP.
Marian PUCHALSKI (1912-1970)
Lot No.151
Stare Miasto w Warszawie, lata 30./40. XX w.
drzeworyt, papier; 16 x 12 cm, (w świetle oprawy);
sygn. na płycie drew. pr. d. "M. PUCHALSKI"
Carl MERKER (1817-1897)
Lot No.153
Panteon w Rzymie, 1856
miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Władysław LAM (1893 -1984)
Lot No.155
Sancho Pansa z przyjacielem
drzeworyt, papier; 22 x 20 cm (w świetle passe -partout).
Władysław Lam - malarz, grafik i krytyk sztuki urodzony w bośniackim Konjicu.
Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)
Lot No.157
Łazienki w Warszawie - Widok z Teatru na Wyspie na Pałac na Wodzie
rysunek, ołówek, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout).
Tadeusz Jan Cieślewski (ojciec) - malarz, ojciec grafika Tadeusza Cieślewskiego (syna).
Kamil MACKIEWICZ (1886-1931)
Lot No.159
Kamerdyner, 1921
piórko, tusz, papier, 17,7 x 12,5 cm; sygn. p. d.: KM21, na odwrocie stempel własnościowy.
Stanisław KRAMARCZYK (1904-1977)
Lot No.161
Piłkarze, 1931
ołówek, papier, 29 x 19 cm; na odwrocie sygn. p. d.: SK (ołówkiem); oraz data l. g.: 22.VIII.31. (ołówkiem)
Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Lot No.163
Pejzaż
akwarela, papier; 36,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wojnarski.
sygn. p. d.: J. Wojnarski.
Franciszek GNYP (1894-1970)
Lot No.165
Pejzaż
olej, płyta; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gnyp Franciszek.
sygn. p. d.: Gnyp Franciszek.
L. SERKOWSKI
Lot No.167
Róże w wazonie, 1929
olej, tektura; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 929 / L. Serkowski.
Stanisław NOWACKI (XX w.)
Lot No.171
Brzezina, 1984
olej, płyta; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Nowacki / 84.
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.173
Owce i kury
olej, płótno; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. Van ???.
sygn. p. d.: I. Van ???.
Artysta nieokreślony, polski
Lot No.201
Robotnik
brąz, podstawa z marmuru; wymiar całkowity: 10 x 7,2 x 12,2 cm;
na cokole napisy: "AUSTRYACKIE WALCOWNIE RUR MANNESMANNA / WIEDEŃ"
Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według
Lot No.203
Popiersie dziecka
brąz, drewno; wymiar całkowity: 11,3 x 3,7 x 5,2 cm.
koniec XIX w.
koniec XIX w.
Andrzej CZECZOT (1933-2012)
Lot No.301
Humor
serigrafia, papier; wymiar: 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem p. d.: 'czeczot'
Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.303
Warszawa - Dachy Starego Miasta
drzeworyt, papier, 24 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: S. Raczyński.
Władysław RZĄB (1910-1992)
Lot No.305
Gościna, 1979
linoryt, papier; wymiar: 33 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WRząb 1979, napis l. d.: 'Gościna J', napis śr.: 'linoryt'.
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.307
Jawor, 1975
pisak czarny, papier; 28 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1975 I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA, napis l. d.: JAWOR / WOJ. LEGNICA.
Marian WALENTYNOWICZ (1896-1967)
Lot No.309
Arab z osiołkiem
ołówek, papier; 32,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MW, opisany na odwrocie.
Jerzy FLISAK (1930-2008)
Lot No.311
Humor
piórko, tusz, akwarela, papier; 29,7 x 42 cm;
sygn. p. d.: F.
sygn. p. d.: F.
Julian PIETRZYK (1907-1995)
Lot No.313
Madonna z Dzieciątkiem, lata 60. XX w.
drzeworyt, papier; wymiary kompozycji: 47 x 17 cm, w oprawie: 63 x 33 cm;
sygn. odręcznie ołówkiem p. d.: JPietrzyk.