Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

Lot No.
147
Spacer w lesie, 1928 autolitografia barwna, papier; 20 x 16 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi z teki „Czartak”, Kraków, 1928.

Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)

Lot No.
148
Dom Zegadłowicza w Gorzeniu,1928 autolitografia, papier; 17 x 13 cm (w świetle passe-partout).

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

Lot No.
149
Ulica w Suchej [Beskidzkiej], 1928 autolitografia barwna, papier; 19 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: ZP.

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

Lot No.
150
Kołodziej, 1893 drzeworyt, papier; 31 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. „F.KOSTRZEWSKI 869” oraz przez ksylografa l. d. „MACHOWSKI”;

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Lot No.
151
Stare Miasto w Warszawie, lata 30./40. XX w. drzeworyt, papier; 16 x 12 cm, (w świetle oprawy);
sygn. na płycie drew. pr. d. "M. PUCHALSKI"

Carl MERKER (1817-1897)

Lot No.
152
Łuk triumfalny Trajana w Benewencie, 1856 miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).
Łuk Trajana w Benewencie - rzymski łuk triumfalny, wzniesiony w 114 roku n.e.

Carl MERKER (1817-1897)

Lot No.
153
Panteon w Rzymie, 1856 miedzioryt, papier; 18 x 24 cm (w świetle passe-partout).

Edmund Ludwik BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

Lot No.
154
Praca na wsi drzeworyt, papier; 21 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. monogramem wiązanym na płycie drew. l. g. ”EB”.

Władysław LAM (1893 -1984)

Lot No.
155
Sancho Pansa z przyjacielem drzeworyt, papier; 22 x 20 cm (w świetle passe -partout).
Władysław Lam - malarz, grafik i krytyk sztuki urodzony w bośniackim Konjicu.

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

Lot No.
156
Wróżba Panny Wodnej drzeworyt, papier; 23 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie drew. l. d.: MS.

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

Lot No.
157
Łazienki w Warszawie - Widok z Teatru na Wyspie na Pałac na Wodzie rysunek, ołówek, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout).
Tadeusz Jan Cieślewski (ojciec) - malarz, ojciec grafika Tadeusza Cieślewskiego (syna).

Lot No.
158
Rynek Staromiejski - widok od strony Zapiecka rysunek, ołówek, papier; 21 x 29 cm (w świetle passe-partout).
vide komentarz wyżej.

Kamil MACKIEWICZ (1886-1931)

Lot No.
159
Kamerdyner, 1921 piórko, tusz, papier, 17,7 x 12,5 cm; sygn. p. d.: KM21, na odwrocie stempel własnościowy.

Stanisław KRAMARCZYK (1904-1977)

Lot No.
160
Sportowcy, 1931 ołówek, papier, 29 x 19 cm; na odwrocie sygn. p. d.: SK (ołówkiem); oraz data l. g.: 22.VIII 1931. (ołówkiem)

Lot No.
161
Piłkarze, 1931 ołówek, papier, 29 x 19 cm; na odwrocie sygn. p. d.: SK (ołówkiem); oraz data l. g.: 22.VIII.31. (ołówkiem)

Malarz nieokreślony

Lot No.
162
Bambus akwarela, papier; 28,7 x 18,7 cm.
Chiny, XX w.

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

Lot No.
163
Pejzaż akwarela, papier; 36,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wojnarski.

Janusz ŁONICKI (1898-1973)

Lot No.
164
Pejzaż podbeskidzki olej, płótno; wymiar: 56 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. ŁONICKI.

Franciszek GNYP (1894-1970)

Lot No.
165
Pejzaż olej, płyta; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gnyp Franciszek.

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

Lot No.
166
Pejzaż olej, płótno; 32 x 37,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. W. Czepita.

L. SERKOWSKI

Lot No.
167
Róże w wazonie, 1929 olej, tektura; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 929 / L. Serkowski.

Malarz nieokreślony, II poł. XIX w.

Lot No.
168
Fiordy olej, deska; 18 x 24 cm, w ramie: 40 x 47 cm;
sygn. p. d. nieczytelnie.

Adam STYKA - według - udane powtórzenie pracy

Lot No.
169
Para orientalna olej, płótno; 70 x 53 cm.

Władysław KRZYŻANOWSKI

Lot No.
170
Pejzaż olej, sklejka; 17,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … Krzyżanowski.

Stanisław NOWACKI (XX w.)

Lot No.
171
Brzezina, 1984 olej, płyta; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Nowacki / 84.

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

Lot No.
172
Pejzaż nadwodny olej, płótno; 44 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Czechowski?

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
173
Owce i kury olej, płótno; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. Van ???.

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
174
Pejzaż jesienny olej, płótno, 70 x 108 cm

Artysta nieokreślony, polski

Lot No.
201
Robotnik brąz, podstawa z marmuru; wymiar całkowity: 10 x 7,2 x 12,2 cm;
na cokole napisy: "AUSTRYACKIE WALCOWNIE RUR MANNESMANNA / WIEDEŃ"

Lot No.
202
Putto z girlandą drewno, złocenie; 17 x 5 x 17 cm.
XIX w.

Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według

Lot No.
203
Popiersie dziecka brąz, drewno; wymiar całkowity: 11,3 x 3,7 x 5,2 cm.
koniec XIX w.

Lot No.
204
Pingwin róg bawoli?; 16,5 x 6,6 x 12 cm.

Lot No.
205
Popiersie Napoleona brąz, podstawa kamienna; 15,5 x 5,8 x 9,2 cm.
Polska, XIX/XX w.

GIANNETTI

Lot No.
206
Bachus na żółwiu kamień mydlany; 20,3 x 14,6 x 10,2 cm;
sygn. z tyłu, u dołu: "A. GIANNETTI".

Andrzej CZECZOT (1933-2012)

Lot No.
301
Humor serigrafia, papier; wymiar: 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem p. d.: 'czeczot'

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

Lot No.
302
Rynek w Gdańsku, 1957 litografia; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na obrazie l. d.: St. Rolicz 1957, poniżej obrazu ołówkiem: Rynek w Gdańsku, sygn. p. d.: StRolicz.

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

Lot No.
303
Warszawa - Dachy Starego Miasta drzeworyt, papier, 24 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: S. Raczyński.

Lot No.
304
Orkiestra góralska drzeworyt barwny, papier; 14 x 18 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem przez autora p. d.: S. Raczyński.

Władysław RZĄB (1910-1992)

Lot No.
305
Gościna, 1979 linoryt, papier; wymiar: 33 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WRząb 1979, napis l. d.: 'Gościna J', napis śr.: 'linoryt'.

Bronisława PIPREK (1891-1966)

Lot No.
306
Tryptyk piórko, tusz, tusz lawowany, pastel papier; wymiar 14,5 x 10 cm każdy (w świetle oprawy).

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

Lot No.
307
Jawor, 1975 pisak czarny, papier; 28 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1975 I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA, napis l. d.: JAWOR / WOJ. LEGNICA.

Lot No.
308
Stary baca drzeworyt barwny (dwa kolory), papier, 30 x 23 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: StRaczyński, napis l. d.: „Zakopane - Stary baca”.

Marian WALENTYNOWICZ (1896-1967)

Lot No.
309
Arab z osiołkiem ołówek, papier; 32,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MW, opisany na odwrocie.

Tadeusz TUSZEWSKI (1907-2004)

Lot No.
310
Przysiółek drzeworyt barwny; 26,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. ołówkiem: "drzeworyt barwny", p. d. ołówkiem: T. Tuszewski.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

Lot No.
311
Humor piórko, tusz, akwarela, papier; 29,7 x 42 cm;
sygn. p. d.: F.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

Lot No.
312
Happy End piórko, tusz, akwarela, papier; 30 x 39 cm;
sygn. p. d.: F.

Julian PIETRZYK (1907-1995)

Lot No.
313
Madonna z Dzieciątkiem, lata 60. XX w. drzeworyt, papier; wymiary kompozycji: 47 x 17 cm, w oprawie: 63 x 33 cm;
sygn. odręcznie ołówkiem p. d.: JPietrzyk.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

Lot No.
314
Francik w trojaku, jak pod ziemią proj. ilustracji satyrycznej do "Szpilek" nr 49
piórko, tusz, akwarela, papier; wymiary kompozycji: 12,5 x 22,5 cm;