Wacław SIEMIĄTKOWSKI (1896-1977)

Lot No.
315
Dzieci w szkole - projekty ilustracji książkowej akwarela, tusz, kredka, papier; 22 x 16,5 cm;
sygn. p. d. inicjałem "WS".

Lot No.
316
Portret - projekty ilustracji książkowej akwarela, tusz, kredka, papier; 23 x 17 cm;
sygn. l. d. inicjałem "WS".

Edmund PIOTROWICZ (1915-1991)

Lot No.
317
Górski kwiat, 1980 suchoryt, papier; 67,7 x 59,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: E. Piotrowicz 80;

Edmund PIOTROWICZ (1915-1991)

Lot No.
318
Czarna chmura, 1985 suchoryt, papier; 39,2 x 50,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: E. Piotrowicz 85;

Helena KRAŻOWSKA-KNOTOWA (1911-1992)

Lot No.
319
Kolejka po mięso, lata 70. XX w. linoryt, papier kremowy; 14 x 31 cm (w świetle passe-partout).
[uwaga, tak było: Kolejka przed sklepem mięsnym w czasach PRL-u].

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

Lot No.
320
Pomnik Syreny drzeworyt ręcznie kolorowany akwarelą, papier; 31 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem l. d.: StRassalski;

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

Lot No.
321
Ruiny Starej Warszawy - portal kamienicy Baryczków, Stary Rynek 32,1945 autolitografia, papier; 29 x 27 cm;
sygn. ołówkiem przez autora pod kompozycją oraz dat. i opisana na płycie.

Wojciech GRABOWSKI „GRABEK” (ur. 1969)

Lot No.
322
Zapamiętane z PRL Teka 12 inkografii (30 x 21 cm), każda sygnowana, zatytułowana i numerowana ołówkiem przez autora;
nakład 15 egzemplarzy (oferowany egzemplarz z nr. 5/15)

Lot No.
323
Bar dworcowy rysunek, collage, ołówek; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: GRABEK.

Lot No.
324
Wielka płyta 2 rysunek, ołówek; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: GRABEK.

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

Lot No.
325
Miłosne igraszki drzeworyt, papier; 11,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout).

Jan WAŁACH (1884-1979)

Lot No.
326
Niedzielne popołudnie, 1939/2014 drzeworyt, karton 30 x 37 cm (kompozycja), 34 x 42 cm (arkusz).
Drzeworyt pochodzi z teki „Istebna” wytłoczonej w 2014 roku z oryginalnych płyt z 1939 r.

Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)

Lot No.
327
Ostatnia Wieczerza, lata 40. XX w. akwaforta, papier; 11 x 23 cm (w świetle passe-partout).
Andrzej Jurkiewicz - grafik i rysownik; profesor ASP w Krakowie i Warszawie.

Małgorzata ŻURAKOWSKA (ur. 1952)

Lot No.
328
Improwizacja II, 1980 mezzotinta, papier, 9,7 x 6,8 cm (odcisk płyty), 38 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Lot No.
329
Improwizacja III, 1980 mezzotinta, papier, 9,7 x 6,2 cm (odcisk płyty), 38 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Delfina KRASICKA (1944-2012)

Lot No.
330
Malowany haft, 2003 nić bawełniana i wełniana, farba, czarna tkanina; 34 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie.

Anna MENEL-KUBICKA (1920-2007)

Lot No.
331
Król Jan III Sobieski - miniatura akwarela, papier; 6 x 5 cm (owal).

Lot No.
332
Marysieńka Sobieska - miniatura akwarela, papier; 6 x 5 cm (owal).

Fryderyk HAYDER (1905-1990)

Lot No.
333
Giewont tusz, piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 28,5 x 41 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder.

Leonor FINI (1907-1996)

Lot No.
334
Głowa dziewczyny tusz, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Leonor Fini.

Zbigniew SZCZEPANEK (1933-2020)

Lot No.
335
Stargard Szczeciński akwarela, ołówek, papier; 47,9 x 66,8 cm;
sygn. i miejsc. p. d.: Stargard Szczec. / Z. Szczepanek.

Lot No.
336
Fara w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34,1 x 48,8 cm;
sygn. i opisana ołówkiem na odwrocie: "Fara w Kazimierzu / Z. Szczepanek".

Jan Korwin KOCHANOWSKI (1897-1970)

Lot No.
337
Portret młodej kobiety, 1962 akwarela, ołówek, papier; 36,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: 8. 5. 62 / KORWIN.

Maria KWIECIŃSKA (ur. 1946)

Lot No.
338
Świerki w Bukowinie, 1991 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: "Świerki w Bukowinie-Maria Kwiecińska III-91?".

Malarz nieokreślony

Lot No.
339
Zając myśliwy - Kierunek Wilcze Doły, 1963 tusz, akwarela, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: "??? 1963".

Malarz nieokreślony

Lot No.
340
Latawiec, 1963 tusz, akwarela, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: "??? / 1963".

Malarz nieokreślony

Lot No.
341
Makowe pole akwarela, papier; 19 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rdoux

Malarz nieokreślony

Lot No.
342
Kłodzko, 1955 akwarela, ołówek, papier; 37,5 x 54,7 cm (w świetle oprawy);
miejsc., dat. i sygn. ołówkiem p. d.: "Kłodzko 1955" dalej nieczytelne.

Adam PODHORECKI (1898-1977)

Lot No.
343
Drzewa akwarela, tusz, papier, 17,5 x 25 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: A. PODHORECKI. 1960 r. (granatową kredką);

Malarz nieokreślony

Lot No.
344
Kwiaty akwarela, papier; 40 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: JulR 65'?

Grazina BUKIENE

Lot No.
345
Samotne drzewo - z cyklu „Wieczorne kolory”, 1995 pastel, papier; 83,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie.

Helena BOLIŃSKA-GLOKSIN (1908-1985)

Lot No.
346
Motyw z Zakopanego olej, tektura; wymiar: 59 x 47 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka: 'Autor: Helena Bolińska-Gloksinowa / Tytuł: Motyw z Zakopanego / Nr / Cena 17.000'.

Stanisław SZWARC (1917-2010)

Lot No.
347
Sosna nad Bałtykiem litografia; 36 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stan Szwarc, l. d.: "litografia".

Kazimierz HAŁAJKIEWICZ (1936-1994)

Lot No.
348
Orkiestra, 1976 olej, płótno; 55,5 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d: [podpis artysty] 76.

Lot No.
349
Szczęśliwe lato, 1978 olej, płótno; 75 x 66 cm;
sygn. l. d.: Hałajkiewicz;

Emilia WOLF-ŁUCZKIEWICZ (1903-?)

Lot No.
350
Kwiaty w donicy olej, płótno; 38 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: E. Wolf.

Wacław GIBASZEK (ur. 1951)

Lot No.
351
Kompozycja olej, płótno; 49 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Gibaszek, sygn. na odwrocie: Gibaszek Wacław.

Molli CHWAT (1888-1979)

Lot No.
352
Kwiaty olej, płótno; 22 x 33 cm;
sygn. p. d.: MChwat.

Lech OKOŁÓW (ur. 1933)

Lot No.
353
Kompozycja, 1984 olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. na odwrocie: LECH OKOŁÓW, sygn. p. d.: LECH / OKOŁOW / 84.

Malarz nieokreślony, lata 60./70. XX w.

Lot No.
354
Projekt okładki do książki Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” gwasz, papier; 32 x 22 cm.

Malarz nieokreślony

Lot No.
355
Obozowisko olej, płótno; 39,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelnie.

Malarz nieokreślony, niemiecki (XX w.)

Lot No.
356
W Alpach olej, płyta; 59 x 79 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. nieczytelnie.

Andrzej ŻYWICKI (1928-1970)

Lot No.
357
Park olej, tektura; 24,5 x 17 cm;
sygn. l.d.: A. Żywicki

Andrzej ŻYWICKI (1928-1970)

Lot No.
358
Pejzaż górski 1973 olej, płótno; 34 x 46 cm;
sygn. l.d.: A. Żywicki 973

J. KORNAFEL

Lot No.
359
Martwa natura, 2001 olej, płótno; 72 x 59,5 cm;
sygn. p.d.: J Kornafel 2001

Kazimierz WILK (ur. 1943)

Lot No.
360
Martwa natura z gruszkami, 1981 olej, płótno; 44,5 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. WILK 81

Kazimierz WILK (ur. 1943)

Lot No.
361
Pejzaż olej, płótno; 31,5 x 44 cm;
sygn. p.d.: K. WILK

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

Lot No.
362
Spacery po Krakowie VIII czyli z krakowskiego Kazimierza impresja druga, 2002 r.
mezzotinta, akwatinta, papier; 59,5 x 46 cm (zadruk), 70,5 x 51,5 cm (arkusz);