Wacław SIEMIĄTKOWSKI (1896-1977)
Lot No.315
Dzieci w szkole - projekty ilustracji książkowej
akwarela, tusz, kredka, papier; 22 x 16,5 cm;
sygn. p. d. inicjałem "WS".
sygn. p. d. inicjałem "WS".
Edmund PIOTROWICZ (1915-1991)
Lot No.317
Górski kwiat, 1980
suchoryt, papier; 67,7 x 59,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: E. Piotrowicz 80;
Helena KRAŻOWSKA-KNOTOWA (1911-1992)
Lot No.319
Kolejka po mięso, lata 70. XX w.
linoryt, papier kremowy; 14 x 31 cm (w świetle passe-partout).
[uwaga, tak było: Kolejka przed sklepem mięsnym w czasach PRL-u].
Antoni SUCHANEK (1901-1982)
Lot No.321
Ruiny Starej Warszawy - portal kamienicy Baryczków, Stary Rynek 32,1945
autolitografia, papier; 29 x 27 cm;
sygn. ołówkiem przez autora pod kompozycją oraz dat. i opisana na płycie.
Wojciech GRABOWSKI „GRABEK” (ur. 1969)
Lot No.323
Bar dworcowy
rysunek, collage, ołówek; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: GRABEK.
sygn. p. g.: GRABEK.
Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)
Lot No.325
Miłosne igraszki
drzeworyt, papier; 11,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout).
Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)
Lot No.327
Ostatnia Wieczerza, lata 40. XX w.
akwaforta, papier; 11 x 23 cm (w świetle passe-partout).
Andrzej Jurkiewicz - grafik i rysownik; profesor ASP w Krakowie i Warszawie.
Małgorzata ŻURAKOWSKA (ur. 1952)
Lot No.329
Improwizacja III, 1980
mezzotinta, papier, 9,7 x 6,2 cm (odcisk płyty), 38 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Anna MENEL-KUBICKA (1920-2007)
Lot No.331
Król Jan III Sobieski - miniatura
akwarela, papier; 6 x 5 cm (owal).
Fryderyk HAYDER (1905-1990)
Lot No.333
Giewont
tusz, piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 28,5 x 41 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder.
sygn. l. d.: F. Hayder.
Zbigniew SZCZEPANEK (1933-2020)
Lot No.335
Stargard Szczeciński
akwarela, ołówek, papier; 47,9 x 66,8 cm;
sygn. i miejsc. p. d.: Stargard Szczec. / Z. Szczepanek.
Jan Korwin KOCHANOWSKI (1897-1970)
Lot No.337
Portret młodej kobiety, 1962
akwarela, ołówek, papier; 36,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: 8. 5. 62 / KORWIN.
Malarz nieokreślony
Lot No.339
Zając myśliwy - Kierunek Wilcze Doły, 1963
tusz, akwarela, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: "??? 1963".
Malarz nieokreślony
Lot No.341
Makowe pole
akwarela, papier; 19 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rdoux
sygn. p. d.: Rdoux
Adam PODHORECKI (1898-1977)
Lot No.343
Drzewa
akwarela, tusz, papier, 17,5 x 25 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: A. PODHORECKI. 1960 r. (granatową kredką);
Grazina BUKIENE
Lot No.345
Samotne drzewo - z cyklu „Wieczorne kolory”, 1995
pastel, papier; 83,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie.
opisany na odwrocie.
Stanisław SZWARC (1917-2010)
Lot No.347
Sosna nad Bałtykiem
litografia; 36 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stan Szwarc, l. d.: "litografia".
Kazimierz HAŁAJKIEWICZ (1936-1994)
Lot No.349
Szczęśliwe lato, 1978
olej, płótno; 75 x 66 cm;
sygn. l. d.: Hałajkiewicz;
sygn. l. d.: Hałajkiewicz;
Wacław GIBASZEK (ur. 1951)
Lot No.351
Kompozycja
olej, płótno; 49 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Gibaszek, sygn. na odwrocie: Gibaszek Wacław.
Lech OKOŁÓW (ur. 1933)
Lot No.353
Kompozycja, 1984
olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. na odwrocie: LECH OKOŁÓW, sygn. p. d.: LECH / OKOŁOW / 84.