20 września 2023

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

20 września 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

14.09 (czwratek): 11:00 - 19:00
15.09 (piątek): 11:00 - 19:00
18.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
19.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
20.09 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny Salon Wystawienniczy

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Jan MATEJKO (1838-1893)

1
Śmierć Wapowskiego drzeworyt, papier; 30 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem wiązanym „JM” na płycie l. d.

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

2
Prasłowiańskich motywy architektoniczne - drzeworyty Kraków 1923; Teka 27 drzeworytów sygnowanych na płycie monogramem własnym artysty.
Format - 33 x 26 cm.

Kasia von SZADURSKA (1886-1942)

3
Zapatrzone, 1921 autolitografia kolorowana temperą przez artystkę, papier 50 x 40 cm (wymiary arkusza);
sygn. na płycie p. d.: v. Szadurska.

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

4
Martwa natura akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24,3 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jast.

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

5
Pejzaż miejski z kościołem akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,3 x 14 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis ołówkiem: NO68? / NetYTORMALARZK.

Gustaw PILLATI (1874-1931)

6
Pejzaż z łąką kwietną olej, tektura; 26 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: G. Pillati.

Irena WEISS (1888-1981)

7
Pejzaż z górami olej, tektura; 40 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

8
Wieża, 1935 olej, sklejka; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski;

Arnold GRABONE (ur. 1896)

9
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 28,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Arnold Grabone;

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

10
Róże olej, sklejka; 46,5 x 29,7 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Książek; na odwrocie nota biograficzna.

Andy WARHOL (1928-1987)

11
Motyl litografia barwna, gruby papier litograficzny; 36 X 36 cm (wymiar kompozycji);
sygn. z płyty pod kompozycją: Andy Warhol oraz ołówkiem 82/100.

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

12
Bez tytułu flamaster, papier; 18 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kantor.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

13
Kompozycja akwarela, papier; 45 x 35 cm ( w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: R. ARTYMOWSKI.

Judyta SOBEL (1924-2012)

14
Martwa natura z pajacykiem olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: J.SOBEL.

Władysław RZĄB (1910-1992)

15
Chaty olej, płótno naklejone na sklejkę; 59 x 68 cm;
sygn. p. d.: Rząb.

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)

16
Napięte cięciwy, 2000 olej, płótno; 60 x 72 cm;
sygn. p. d.: GŚMIGIELSKI;

Eugeniusz ARCT (1899-1974)

17
Pejzaż zimowy, 1960 olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eug. Arct 1960.

E. Zawada wg G. Marszałka

18
Kobiety olej, płótno; 90 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: E. Zawada / wg. Marszałka

Jean PATOUE

19
Akt kobiety - Marzenie brąz patynowany; 21,3 x 11,7 x 11,7 cm.
Francja, Paryż, 2 poł. XX w.

MITTERTEICH BAVARIA

20
Zestaw herbaciany na 12 osób porcelana o odcieniu kości słoniowej, złocenie.
Niemcy, 3 ćw. XX w.

TIRSHENREUTH

21
Zestaw do herbaty na 6 osób z kobaltowymi gałązkami podszkliwnie
porcelana, kalka kobaltowa podszkliwna.
Niemcy, 3 ćw. XX w.

BAVARIA

22
Zestaw do herbaty na 8 osób porcelana, kalka.
Niemcy, Bawaria, 3. ćw. XX w.

VILLEROY & BOCH

23
Zestaw obiadowy na 6 osób porcelana o odcieniu kości słoniowej, złocenia.
Niemcy, 2 poł. XX w.

24
Zestaw naczyń szkło kryształowe pomarańczowe.
Polska?, 30. lata XX w.

HUTA OLEŃKA

25
Zestaw naczyń szkło kryształowe przezroczyste, powlekane kobaltem.
Tarnów, Huta Oleńka, 3 ćw. XX w.

ORNO

26
Solniczka z łyżeczką srebro młotkowane, koral; 8,7 x 7 x 4,9 cm.
Polska, Warszawa, lata 70. XX w.

Firma Josef Carl KLINKOSCH

27
Musztardniczka srebro pr. 3, wnętrza pozłacane; 6,3 x 3,8 cm, waga 48 g.
Austria, Wiedeń, koniec XIX w.

28
Tabakiera srebro; 7,7 x 3,6 x 1,9 cm, waga: 51,5 g.
Francja, 4 ćw. XIX w.

29
Łyżeczka do karmienia dziecka srebro?; dł.: 13 cm, waga: 29 g.
Niemcy, pocz. XX w.

30
Patera z pięcioma wkładami szklanymi (komplet) w stylu art déco plater na mosiądzu, szkło; wymiar całkowity: 5,4 x 39,5 x 22,9 cm.
Anglia?, 2 ćw. XX w.

31
Zestaw do serwowania potraw plater; dł. łyżki: 22,5 cm, dł. widelca: 21,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.

32
Trzy krzyże prawosławne mosiądz; wys. od 15,8 do 21,2 cm.
Rosja, XIX w.

33
Rama salonowa, eklektyczna drewno, gipsatura, malowana w barwie starego złota; rama wym. całk.: 97,5 x 127 x 7 cm, wym. w świetle: 61 x 91,5 cm.

34
Wieszak stojący drewno, mosiądz patynowany; 196 x 45 x 47 cm;
lekkie ślady użytkowania.

35
Lustro owalne drewno, gipsatura; 120 x 88 cm.
2 poł. XX w.

36
Fotel bujany drewno malowane, rafia; 100 x 50 x 93 cm.
Polska, 2 połowa XX w.

37
Barek na kółkach w manierze baroku drewno; 86 x 91 x 49 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

38
Stolik do gry w stylu Ludwika Filipa mahoń, 75 x 86 x 43 cm (po rozłożeniu 72,5 x 86 x 86 cm).
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.

39
Stolik ośmiokątny z blatem marmurowym eklektyczny drewno, marmur; 75 x 51 x 50 cm.
Europa Zachodnia.

40
Stół ze składanym blatem drewno, okleina;77, 5 x 86,5 x 43 cm [85 cm z rozłożonym blatem].
Polska?, pocz. XX w.

Paul KRAISEL

101
Bazylika Mariacka w Gdańsku akwaforta, sucha igła, papier; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Paul Kraisel.

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

102
Dla głodnych, 1880 drzeworyt, papier; 25 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie.

Zofia STANKIEWICZ

103
Warszawa, Stare Miasto-podwórze kamienicy Fukiera litografia, papier; 21 x 28 cm (w świetle passe-partout).
Litografia barwna z teki "Warszawa" wydanej w 1922 przez zakład „Drukarnia i Litografia Jan Cotty”.

Antoni ZALESKI (1824-1885)

104
Grosz wdowi drzeworyt, papier; 18 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i w kompozycji opisany przez autora na płycie: „Antoni Zaleski 1880 Florencja Grosz wdowi”.

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

105
Kmicicowa kompania, 1898 heliograwiura (widoczny odcisk płyty); 20 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: „Kossak”.

Jan ROSEN (1854-1936)

106
Przed polowaniem drzeworyt, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J. Rosen.

Józef BRANDT (1841-1915)

107
Kozak ukraiński drzeworyt, papier; 20 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: „Józef Brandt”.

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

108
Na polowaniu, 1884 drzeworyt, papier; 19 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: „Andriolli 1884”.