20 września 2023

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

20 września 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

14.09 (czwratek): 11:00 - 19:00
15.09 (piątek): 11:00 - 19:00
18.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
19.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
20.09 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny Salon Wystawienniczy

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

624
Wazon dekoracyjny a la antyk szkło mleczne, farby naszkliwne, złocenie, brąz złocony (podstawa); 27 x 19,7 cm.
2 poł. XX w.

625
Para szklanych półmisków szkło bezbarwne, z formy; 2 x 40 x 19 cm.
4 ćw. XX w.

626
Zestaw szkieł szkło bezbarwne szlifowane, grawerowane.
Europa Zachodnia?, XX w.

627
Zestaw trzech wazonów szklanych szkło matowione, farby emaliowe (nadruk); 1. 23,3 x 9 cm, 2. 20 x 7,5 cm, 3. 17 x 8,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.

628
Wazonik w typie biedermeier szkło bezbarwne rżnięte, listra miodowa, trawienie; wys. 16 cm, śr. podstawy: 5,5 cm.
Śląsk?, XIX/XX w.

629
4 kieliszki do koniaku i 2 do wódki szkło barwione; do koniaku: 5,6 x 8,5 x 8,5 cm, do wódki: wys. 6,2 cm.
Polska?, 3 ćw. XX w.

630
Kabaret na ocet i olej biały metal, szkło; wymiar całkowity: 24 x 19,6 x 11,2 cm.
Europa Zachodnia, Belgia?, 1 ćw. XX w.

701
Sześć łyżeczek do herbaty plater; dł. 10,6 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.

702
Pięć łyżeczek deserowych srebro; dł.: 15 cm, waga: 112g;
Europa Zachodnia?, 4 ćw. XIX w.

FRAGET

703
Trzy łyżki środka stołu z wzorem kwiatu irysa plater; dł. 21,5 cm.
Polska, Warszawa, pocz. XX w.

Fraget

704
Sześć noży do ryb plater; dł.: 20,3 cm.
Polska, Warszawa, 1. ćw. XX w.

705
Sześć łyżeczek dobieranych (różnych) srebro; 3 łyżeczki dł.: 15,5 cm, 3 łyżeczki dł.: 14,7 cm; waga łączna: 173 g.
Austria, Wiedeń, koniec XIX w., pocz. XX w.

706
Zestaw trzech paterek plater; okrągła: śr.: 20 cm; owalna: 24,5 x 19 cm; owalna: 27 x 20,8 cm.
pocz. XX w.

707
Dwie patery dobierane plater; patera muszla: 7,2 x 27,6 x 19,7 cm; patera okrągła: 6,2 x 23 x 23 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.

708
Nóż do listów i skarbonka skarbonka: plater; nóż: brąz; skarbonka: 8 x 7,8 x 7,8 cm, nóż dł.: 24 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.

709
Dzbanuszek srebro, kość; 19 x 14 x 9,5 cm, waga: 239 g.
Francja, 2 ćw. XIX w.

FIRMA KRUPSKIM I MATULEWICZ

710
Dzbanek srebro pr. 3; 22 x 11,5 x 9 cm, waga: 241 g.
Polska, Warszawa, Firma KiM [Krupski i Matulewicz], ok. 1930.

711
Widelczyki deserowe plater; dł.: 13,6 cm.
USA?, 1 poł. XX w.

Złotnik MN

712
Solniczka podwójna srebro; 9 x 4,2 x 9,2 cm, waga: 39 g.
Polska, Kraków, złotnik MN, 2 ćw. XX w.

FRAGET

713
Lampka oliwna plater; wys. całkowita: 40,5 cm.
Polska, Warszawa, pocz. XX w.

714
Łopatka do ciasta srebro; dł.: 19,5 cm, waga: 67,5 g.
Dania, około 1920

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

715
Łyżka do zaparzenia herbaty plater; dł.: 15 cm.
Niemcy, 1 ćw. XX w.

716
Łyżeczka do karmienia dziecka plater; dł.: 14 cm.
Niemcy, ok. 1920 r.

717
Zestaw 3 dobieranych obrączek do serwet srebro cechowane, emalia (jedna z obrączek); waga łączna: 116 g.
Europa Zachodnia?, XX w.

718
Zestaw 12 łyżeczek do kawy plater; dług. 8,7 cm.
ok. połowy XX w.

719
Zestaw naczyń - dobierany plater; mlecznik: wys. 11,5 cm.
Francja, Belgia, 1 poł. XX w.

720
Papierośnica art déco mosiądz srebrzony, szkło granatowe; 10,5 x 8,2 x 2,7 cm.
Polska?, 2 ćw. XX w.

721
Etui na zapałki srebro pr. 800 (obudowa), alpaka (szufladka), złocenie wewnątrz; 6 x 4 x 1,1 cm.
Austria, Wiedeń, około 1930 r.

722
Puzderko miniaturowe srebro; 3,3 x 2,2 x 2,2 cm, waga: 20 g.
Meksyk, 1. połowa XX w.

723
Puzderko na leki srebro; 3,7 x 3,6 x 2,6 cm, waga: 18,5 g.
Holandia, 1854 r.?

724
Tabakiera srebro; 7,2 x 4 x 1,9 cm, waga 45 g.
Austro-Węgry, Wiedeń?, 4 ćw. XIX w.

725
Etui na zapałki stop epns (białe srebro); 4,4 x 3,6 x 0,8 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.

726
Solniczka z łyżeczką srebro pr. 800, wkład szklany, kobaltowy; 6,5 x 5,7 x 3,7 cm, waga bez szklanego wkładu: 51 g.
Niemcy, pocz. XX w.

Firma ALBO

727
Puzderko z różyczkami metal srebrzony (srebrem pr.835); 5,5 x 4 x 1,4 cm.
Niemcy Zachodnie, firma ALBO, 3 ćw. XX w.

728
Puzderko srebro, wewnątrz złocenie; średnica: 5,3 cm, waga: 33,5 g.
Europa Środkowa, XIX/XX w.

729
Solniczka z łyżeczką srebro pr. 3, szklany wkład wtórny; 4 x 2,2 cm, waga bez szklanego wkładu: 24 g.
Czechosłowacja, 1. poł. XX w.

730
Solniczka z łyżeczką srebro, wewnątrz złocenie; wymiary: 4,7 x 5,2, waga łączna: 37 g.
Francja, 3 ćw. XIX w.

731
Solniczka srebro; 4,1 x 3,9 cm, waga: 14 g.
Polska, około 1930 r.

732
Solniczka srebro pr. 3; 2,9 x 5,3 x 5,3 cm, waga: 28 g.
Wiedeń?, 4. ćw. XIX w.?

733
Solniczka srebro, szkło kobaltowe; 3,2 x 5,5 x 4,4 cm, waga bez wkładu: 21 g.
Anglia, Birmingham, 1931.

734
Solniczka srebro, szkło; 4,2 x 5,6 cm.
Francja?, 4 ćw. XIX w.

735
Naczynie w formie sakwy cyna srebrzona; 7,5 x 10 x 10 cm.
Europa Zachodnia, 1, poł. XX w.

736
Półmisek w stylu art déco plater; 3,9 x 31,4 x 20,4 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

737
Medalik - Madonna z Dzieciątkiem srebro; 2,2 x 1,2 cm.
Francja, ok. 1950.

Jan CYNOWSKI

738
Ryngraf z Matką Boską Częstochowską srebro; 3 x 2,3 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.

801
Koziołki pod sztućce 12 szt. biały metal; wys. 2,2 cm, dł.: 9 cm.
1 ćw. XX w.

BRACIA HENNEBERG

802
Łyżeczka do cukru biały metal; dł. 16,8 cm.
Pocz. XX w.

FRAGET, HEFRA

803
Zestaw środka stołu plater; oznaczenie na trzonku: "FRAGETMET", na chochelce: "HEFRAMET".
Polska, pocz. XX w.