20 września 2023

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

20 września 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

14.09 (czwratek): 11:00 - 19:00
15.09 (piątek): 11:00 - 19:00
18.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
19.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
20.09 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny Salon Wystawienniczy

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)

109
Dama w fotelu, 1922 drzeworyt, papier; 18 x 13 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: „J.HOLEWIŃSKI”.

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

110
Fornal drzeworyt, papier; 13 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Juliusz Kossak.

Henryk PIĄTKOWSKI (1853-1932)

111
Dama z XVIII wieku drzeworyt, papier; 18 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. g.: H Piątkowski 1880.

Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)

112
Zamek Fernese drzeworyt, papier; 19 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany przez autora na płycie pod kompozycją.

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

113
Jeździec w galopie drzeworyt, papier; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Walery Eljasz 1880.

Bronislaw ABRAMOWICZ (1837-1912)

114
Zygmunt August nadaje herb Dęboroga drzeworyt, papier; 14 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

115
Rzymianka drzeworyt, papier; 21 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: „HSiemiradzki Rzym 1880”.

Ricardo DE LOS RÍOS (1846-1929)

116
Muszkieter, 1884 litografia, papier; 19 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. „R de los Rios” pod kompozycją

Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

117
Gazda,1923 linoryt, papier; 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: JK.

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według

118
Filozof drzeworyt, papier; 21 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: H. Siemiradzki.

Stanisław TOPFER (1917-1975)

119
Z serii „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza drzeworyt, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout).

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

120
Perykles, 1940 drzeworyt, papier; 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: Chrostowski.

Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)

121
Dęby, 1882 drzeworyt, papier; 32 x 23 cm (w świetle passe-partout,);
sygn. i dat. na płycie p. d.: L. Benedyktowicz 1882.

Vincent van GOGH

122
Portret mężczyzny reprodukcja barwna, papier; 23 x 18 cm;
na odwrocie nalepka ZEEMANN.

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

123
Łąka pod lasem druk barwny, papier; 26,2 x 36 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie metka z tytułem, autorem i datą oraz nalepka z wierszem.

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)

124
Wiejski chłopak, 1884 drzeworyt, papier; 30 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: Witold Pruszkowski 1884.

Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)

125
Na bitwie drzeworyt, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: JKrzesz 884 Kraków.

Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)

126
Kościół św. Katarzyny w Krakowie, 1881 litografia, papier; 26 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: H. Lipiński.

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1848-1921)

127
Śmierć Petroniusza-z: „Quo vadis” heliograwiura (widoczny odcisk płyty), karton; 25 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: HSiemiradzki.

Kasia von SZADURSKA (1886-1942)

128
Sielanka, 1921 autolitografia kolorowana temperą przez artystkę, papier; 50 x 40 cm (wymiary arkusza);
sygn. na płycie l. d.: v. Szadurska.

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

129
Marzenie drzeworyt, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: „Franciszek Żmurko”.

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

130
Głowa junaka drzeworyt, papier; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout);
Władysław Skoczylas-malarz, akwarelista, grafik.

131
Pochód zbójników drzeworyt, papier; 14,5 x 15 cm (w świetle passe-partout).

Henryk HERTZ BARWIŃSKI (1877-1970)

132
Porucznik Jan Skotnicki - malarz, 1916 litografia barwna; 24 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: HB oraz miejsce i data l. d.: 1916

133
Podporucznik Konstanty Abłamowicz, 1916 litografia barwna, papier; 24 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d. HB oraz l. d.: miejsce i data

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

134
Targ w małym miasteczku, 1893 drzeworyt, papier; 22 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: F.KOSTRZEWSKI oraz przez ksylografa l. d.” F.ZABŁOCKI.

135
Chcemy do mamy, 1893 drzeworyt, papier; 20 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: „F.KOST”.

136
Przyjaciele, 1893 drzeworyt, papier; 27 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F.KOSTRZEWSKI 1868 oraz przez ksylografa l. d.: MACHOWSKI.

Kazimierz DZIELIŃSKI(1894-1955)

137
Braterstwo ognia, 1934 autolitografia, papier; 31 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. dat. i zatytułowana ołówkiem przez autora: K. Dzieliński 1934 Braterstwo ognia.

Ignacy PINKAS (1888-1935)

138
Scena obozowa z Czermoszna, 1934 autolitografia, papier; 23 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. śr.: CZERMOSZNO LIPIEC 1916 Ignacy Pinkas.

Leon PICCARD (1843-1917)

139
Pustelnik z Balladyny, 1884 drzeworyt, papier; 21 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: LPiccard 884.

Wojciech GERSON (1831-1901)

140
Anioł Nadziei, 1884 drzeworyt, papier; 21 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: Wojciech Gerson 1884.

Jan TARASIN (1929-2009)

141
Zapis, 1990 serigrafia; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Artysta nieznany

142
Profil kobiety, 1913? litografia, papier; 48,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu … 13 (ołówkiem, nieczytelnie).

Artysta nieznany

143
Widok na dolinkę chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.

Artysta nieznany

144
Kamieniczki akwaforta, papier; 47,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu (nieczytelnie).

Leo ARNDT (1857-1945) wg Lionello BALESTRIERI

145
Beethoven akwaforta, papier; 15 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Balestrieri / PARIS.

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

146
Autoportret - reprodukcja druk, papier; 15,5 x 13 cm (w świetle oprawy).
Polska, przed 1939.

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

147
Wiejski zamek, 1942 rysunek ołówkiem, papier; 22 x 30 cm;
sygn. ołówkiem i dat. p. d.: RPrauss 1942.

Otto AXER (1906-1983)

148
Kobiety, 1939 tusz, papier; 24,6 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: OAXER 39.

Henryk WILL

149
Akt kobiecy sepia, piórko, papier; 28 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Henryk Will.

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

150
Zestaw trzynastu rysunków, ok. 1950 ołówek, kredka, tusz, papier; wymiary arkuszy A5, AB.
Prace sygn. K. Librowicz (faksymile).

Artysta nieznany

151
Ulica Kanonia w Warszawie olej, tektura; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. nieczytelnie.

Artysta nieznany

152
Wrzosowisko olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Artysta nieznany

153
Motyw zimowy olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelne.

Artysta nieznany

154
Pejzaż wiejski olej, płótno; 38 x 52,5 cm.

J. PIOTROWSKI

155
Wrocław w szacie zimowej olej, płótno; 27,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J Piotrowski / 1960?.

Fryderyk HAYDER (1905-1990)

156
Kościół Mariacki w Krakowie olej, deska; 64 x 34,5 cm;
sygn. l. d. :F. Hayder.