20 września 2023

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

20 września 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

14.09 (czwratek): 11:00 - 19:00
15.09 (piątek): 11:00 - 19:00
18.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
19.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
20.09 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny Salon Wystawienniczy

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

157
Zmierzch olej, płótno; 28,5 x 57,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Guranowski.

Bohdan CIĄGLIŃSKI (XX w.)

158
Dworek Milusin w Sulejówku olej, sklejka; 31,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Ciągliński.

Artysta nieznany

159
Krowy na pastwisku olej, deska; 12,5 x 18 cm;
sygn. p. d. nieczytelnie.

Roman SZLUCHA (1890-1963)

160
Kwiaty olej, płótno; 29 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R. Szlucha?

Artysta nieznany

161
Sierpniowy wiejski dzień olej, płótno; 40 x 50 cm.

T. MÜLLER

162
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 82,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. Müller.

Władysław FUSEK-FOROSIEWICZ (…-1983)

163
Martwa natura z wiosennymi kwiatami olej, płyta; 39,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: W Fusek-Forosiewicz;

Artysta nieznany

164
Miasteczko olej, płótno; 32,3 x 38 cm;
sygn. l. d.: PA.

Artysta nieznany

165
Pejzaż wiejski, 1927 olej, płótno; 35 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: ... [monogram?] 1927.

J. DENIS

166
Martwa natura z czajniczkiem olej, płótno; 32,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: J. Denis.

Emil LINDEMAN (1864-1939)

167
Świtanie olej, tektura; 14,3 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Lindeman.

Artysta nieznany

168
Portret Isabelli Brant wg Petera Rubensa olej na płótnie naklejonym na deskę, 20 x 14 cm (wymiar deski).
Europa Zachodnia, XIX w.

Artysta nieznany, XX w.

169
Pejzaż białoruski olej, płótno; 68,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: ... ? (cyrylicą);

Artysta nieznany, XX w.

170
Pejzaż wiejski olej, płótno; 57 x 78 cm;
sygn. p. d. (nieczytelnie).

201
Popiersie Chopina kamień mydlany; 15 x 8,7 x 5,5 cm;
na przodzie cokołu napis: "F. CHOPIN".

202
Para głów afrykańskich heban; wys. od 16,5 do 17,1 cm, dł. 7,8 cm, szer. 10,5 cm.
Afryka, XX w.

203
Putto z rogiem obfitości w typie barokowym drewno; wys. 63 cm, podstawa: 20 x 19 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.

204
Figura Nike z Samotraki brąz patynowany na zielono; 19,8 x 11,5 x 12,5 cm.
Francja, 2 poł. XX w.

Gwidon MIKLASZEWSKI (1912-1999)

301
Humor flamaster, papier; 14 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "mi".

302
sygn. u dołu: "mi".

Wiktor ZIN (1925-2007)

303
Kościół gotycki tusz, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wiktor Zin.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

304
Koty tusz, papier; 26 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F.

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

305
Awantura w Recco, 1979 flamaster, papier; 30 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: "Rysunek do programu opery "AWANTURA W RECCO" Panu Józefowi Matyskowi,

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

306
Kobieta na sofie, 1998 ołówek, papier; 26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
stempel p. d.: „Mes APPAY-GAIROARD-BESCH-CANNES / ATELIER / KLIMEK / 1998”.

K. JASIŃSKI

307
Szkic-kompozycja geometryczna ołówek, kredka, papier; 70,5 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JASIŃSKI 1978 (ołówkiem).

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929-2018)

308
Relaks, 1949 ołówek, tusz, akwarela, papier; 15,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: H. Wrzeszczyńska 1949; l. d.: HW 1949.

Artysta nieznany polski, 1. poł. XX w.

309
Akt kobiety ołówek, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout).

Maurice VLAMNICK (1876-1958)

310
Wiejska ulica druk, tektura; 41 x 56 cm;
na odwrocie nalepka z autorem i tytułem: "39308-MAURICE VLAMINCK-RUE DE VILLAGE".

Jan TARASIN (1929-2009)

311
Przedmioty, 1990 serigrafia; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d. JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Józef GIELNIAK (1932-1972)

312
Kompozycja druk, papier; 27,5 x 21,8 cm (w świetle oprawy).

Maria WERTEN (1888-1949)

313
Cudowny ptaszek litografia barwna, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.

Zenon DYRSZKA (ur. 1959)

314
Okno II akwaforta, papier; 42 x 32 cm (arkusz);
opisana oraz sygn. ołówkiem u dołu pod kompozycją.

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

315
Zabytki Polskich miast. Dziesięć oryginalnych drzeworytów. drzeworyt, papier, wymiar: 24x16 cm;
każda sygn. ołówkiem p. d.: St. Raczyński.

Bolesław CYBIS (1895-1957)

316
Timeless Ritual - Taos Tribe, 1970 litografia, papier; 55 x 44,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: "B. CYBIS";

317
Teka: Zofia STANKIEWICZ - Akwaforty i akwatinty, 1954 druk, papier; wstęp - Joanna Szczepińska + 16 plansz; 42 x 31 cm.
Wydawnictwo "Sztuka", Warszawa, 1954.

Roman BANASZEWSKI (1932-2021)

318
Przejście II, 1989 litografia barwna, papier; 35 x 47,5 cm;
odbitka autorska, sygnowana, datowana odręcznie p. d.: EA+ R. Banaszewski 89.

Tadeusz STYKA (1889-1954)

319
Akt siedzącej kobiety litografia barwna, papier; 50 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TS.

Tadeusz STYKA (1889-1954)

320
Akt stojącej kobiety litografia barwna, papier; 50 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TS.

Paweł BOCIANOWSKI (ur. 1954)

321
Trzy Gracje wg Rubensa, 1980 akwaforta, akwatinta, papier; 32,2 x 25 cm;
sygn.. i dat p. d.: Paweł Bocianowski 1980.

Bolesław CYBIS (1895-1957)

322
Image Makers - Apache Tribe, 1970 litografia, papier; 55 x 44,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: "B. CYBIS"

Artysta nieznany

323
Pejzaż z domem góralskim, 1958 akwarela, ołówek, papier; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
miejsc. i dat. p. d.: ? / 10 VII 58 r.

Artysta nieznany

324
Motyw praski tusz, akwarela, gwasz, papier; 8,5 x 5,2 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d. nieczytelnie.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

325
W łaźni, 2002 ołówek, akwarela, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat p. d.: TK / 2002.

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

326
1511 akwarela, ołówek, papier; wymiar: 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Stajuda;

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1989)

327
Katedra Wawelska akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21 x 13,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: J. Pawłowski / WAWEL.

Artysta nieznany

328
Pejzaż miejski akwarela, ołówek, papier; 28,5 x 38 cm (wymiar w świetle oprawy).
Pod oprawą nawiewy kurzu.

J. PERELMANNE

329
Żyd, 1909 pastel, papier; 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Perel / 1909.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

330
Dęby, 1982 olej, płótno; 64 x 42 cm;
sygn. p. d.: H. Sosinowicz 82.