20 września 2023

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

20 września 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

14.09 (czwratek): 11:00 - 19:00
15.09 (piątek): 11:00 - 19:00
18.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
19.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
20.09 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny Salon Wystawienniczy

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Viktor SZCZEBLEWSKI (XIX / XX w.)

804
Paterka z figurą Wenus w muszli ciągniętą przez Trytony kompozycja metali; wys. 30 cm.
pocz. XX w.

805
Solniczka z parą gołąbków metal srebrzony; 9,5 x 11 x 5,3 cm.
Polska?, pocz. XX w.

806
Para trójramiennych świeczników w typie art. deco biały metal; wys. 13 cm, szer. 26 cm.
Europa Zachodnia, ok. połowy XX w.

Marcin JARRA (1852-1938, czynny od 1887, firma do 1938)

807
Puzderko mosiądz srebrzony; 6,5 x 4,5 x 1,9 cm.
Polska, Kraków, 1. ćwierć XX w.

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

808
Szczypce do ciasteczek biały metal; dł.: 15,5 cm.
Niemcy, XX w.

809
Zapalniczka biały metal; 8,5 x 5,2 x 6 cm.
2 ćw. XX w.

Firma KIENZLE?

810
Zegar gabinetowy w obudowie w manierze Chippendale drewno, metal, szkło; 25 x 50,5 x 15,5 cm.
Niemcy, firma Kienzle?, 2 ćw. XX w.

FIRMA CONRAD FELSING, KÖNIGLISCHE HOFUHRMACHE

811
Zegar ścienny oktogonalny drewno (mahoń), intarsje, emalia, brąz złocony; średnica 53 cm, głęb. 14 cm.
Niemcy, Berlin, 20 Unter den Linden; 2 poł. XIX w.

812
Lornetka teatralna mosiądz, masa perłowa; 10 x 4,5 x 11 cm.
Francja?, pocz. XX w.

813
Zazdroska z czerwonym haftem barwena; 192 x 40 cm.
Polska, lata 40.-50. XX w.

814
Serweta bawełna bawełnie; 74 x 64 cm.
Polska, lata 50. XX w.

815
Chusta na stół jedwab; 150 x 120 cm (wymiar bez frędzli).
Okres międzywojenny.

816
Chusta - narzuta szydełkowana nić bawełniana; 154 x 105 cm (bez frędzli).
Okres powojenny.

817
Serweta z ornamentami wełna na bawełnie; 51 x 51,2 cm (wymiar bez frędzli).
Okres przedwojenny.

818
Bieżnik wełna na bawełnie; 121 x 48,5 cm (bez frędzli).
Okres przedwojenny.

819
Zestaw poszewek nici wełniane, bawełniane; rozmiary od 29,5 x 29,5 cm do 42,5 x 40,5 cm.
Okres międzywojenny.

820
Lampa naftowa z figurą Iris kompozycja metali patynowana, drewno, szkło barwne, malowane, szkło przezroczyste; wymiar całkowity: 82 x 14 x 14 cm.
Europa Zachodnia, Belgia?, 1. ćw. XX w.

FABRYKA WYROBÓW METALOWYCH I LAKIEROWANYCH KAROLA MINTERA (czynna 1828-1881)

821
Wojciech ŚWIĘCKI (1823-1873) - model Bolesław Chrobry - medalion
Warszawa, 2 poł. XIX w.

822
Puzderko tatrzańskie z motywem szarotek drewno czernione, malowane; wys. 6 cm, śr. 9,9 cm.
Polska, 1 poł. XX w.

823
Lustro owalne drewno, gipsatura, szlagmetal; 66,5 x 51,5 x 6,5 cm.
Polska, koniec XX w.

RITMÜLER

824
Mandolina z rzeźbioną główką drewno, kość; 103,5 x 35 x 16 cm.
Niemcy, pocz. XX w.

825
Para wazoników a la „Chinka” emalia, komórkowa, mosiądz; wys.: 10,5, śr.: 5,5 cm.
Chiny, 2 poł. XX w.

826
Zestaw a la „Chinka” emalia, komórkowa, mosiądz; 2 wazoniki wys.: 13 cm, popielniczka śr.: 13 cm.
Chiny, 2 poł. XX w.

827
Jezus - plakieta mosiądz; 18,5 x 15.5 cm.
pocz. XX w.

LOEWE OPTA

828
Radioodbiornik lampowy-Komet-Loewe Opta - Typ 1782 płyta fornirowana, lakierowana, tworzywo sztuczne; 40 x 58,5 x 28,5 cm.
NRF, Loewe Opta, lata 50./60. XX w.

829
Figurki trzech arlekinów Polska?, wyrób rzemieślniczy, 4 ćw. XX w.-pocz. XXI w.

CEPELIA

830
Wieszak z motywami zakopiańskimi drewno snycerowane; 21 x 48,5 x 9 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

CEPELIA

831
Dwie półeczki z motywami zakopiańskimi drewno snycerowane; 9,5 x 37 x 8,5 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

832
Torebka skóra, metal, wnętrze wyściełane piaskowym zamszem; 16,3 x 28,2 x 5,9 cm (bez paska).
Francja?, ok. połowy XX w.

833
Torebka teatralna czarny welur, metal, szkło; wymiar całkowity: 31,5 x 20 x 10 cm.
Polska?, 2 ćw. XX w.

834
Zegar w typie rokoko biskwit, metal; 26 x 17 x 8,5 cm.
Niemcy, Volkstedt, początek XX w.

835
Zegar typu kartel rokokowy mosiądz, drewno, szkło, tarcza porcelanowa; 32,5 x 19 x 8 cm.
Europa Zachodnia, początek XX w.

836
Cztery serwetki szyfonowe bawełna biała, kolorowe nici bawełniane; 24,5 x 24,5 cm.
Niewielkie dziurki i plamki.

837
Trzy serwetki kołkowe bawełna biała; 24 x 24 cm.
Jedna poplamiona i nieco odmiennej barwy.

838
Trzy serwetki kołkowe dobierane bawełna biała; wymiary od 25,5 x 25,5 cm do 28 x 28 cm.
Stan zach.: plamy.

839
Dwie serwety kołkowe bawełna biała; wymiary: 32 x 32 cm i 42 x 42 cm.
Stan zach.: większa porwana.

840
Obrus bawełna; 107 x 140 cm (wymiar bez frędzli).
Okres powojenny.

841
Bieżnik robiony na drutach bawełna biała; 111 x 55 cm.
Stan zach.: poplamiony.

842
Serwety kołkowe owalne dobierane bawełna biała; wymiary od 47 x 26 do 72,5 x 34 cm.
Stan zach.: plamy, poprucia.

843
Serweta kołkowa bawełna w kolorze beżowym; 88 x 88 cm.
Stan zach.: plamy, poprucia.

844
Serweta kołkowa bawełna beżowa; 74 x 74 cm.

845
Słupek marmurowy zielony marmur z żyłkami; 102 x 20 x 20 cm;
ślad klejenia blatu.

846
Słupek marmurowy szary marmur; 97 x 22 x 22 cm;
drobne obtłuczenia blatu.

847
Stoliczek - pomocnik z figurą anioła drewno polichromowane, krakelura; 77 x 38 x 28 x cm.
Europa Zachodnia, Włochy?, XX w.

848
Lichtarz mosiądz patynowany; 128 x 23 x 24 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

901
Biureczko damskie drewno malowane, zdobione snycerowanymi różyczkami; 75 x 58,5 x 107 cm;
o zaokrąglonym froncie, z szufladą i dwoma komorami bocznymi.

902
Zestaw mebli eklektycznych - dobierany W zestawie stół i cztery krzesła.
Polska, pocz. XX w.

903
Fotel eklektyczny drewno malowane na biało, materiał; 107 x 64 x 64,5 cm.
koniec XIX w., pocz. XX w.