20 września 2023

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

20 września 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

14.09 (czwratek): 11:00 - 19:00
15.09 (piątek): 11:00 - 19:00
18.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
19.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
20.09 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny Salon Wystawienniczy

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

331
Martwa natura z żarówką, 1975 olej, płótno; 43 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Sosinowicz 1975.

Helena SOSINOWICZ (1919-1989)

332
Kobieta w kapeluszu, 1975 olej, płótno; 42 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: H. Sosinowicz 1975.

Z. KASPRZAK, XX w.

333
Martwa natura olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Z. K. oraz na odwrocie: Z. KASPRZAK.

Renata MAKLAKIEWICZ (1931-1991)

334
Portret kobiety w warkoczykach, 1982 olej, płótno; 65,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Renata / 1982 / Maklakiewicz.

Artysta nieokreślony

335
Motyw z Kościołem św. Krzyża olej, płótno; 68,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy).

Artysta nieokreślony - MAJA

336
Bez tytułu, 1971 olej, płótno; 100 x 82 cm;
sygn. i dat. u dołu: MAJA71.

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

337
Drzewa olej, płótno; 55 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LURCZYŃSKI.

Karol ADLER (ur. 1936)

338
Owoce w koszu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: K. Adler;

Karol ADLER (ur. 1936)

339
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 27,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: K. Adler.

Karol ADLER (ur. 1936)

340
Czerwone maki olej, płótno; 35 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: K. Adler.

Edward GRELA (ur. 1916)

341
Pejzaż czarnogórski, 1985 olej, płótno; 45 x 59,5 (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d. E. GRELA / 85;

Elżbieta ROGALSKA (ur. przed 1939)

342
Na podwórku olej, płótno; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: ERogalska;

Andrzej OPALIŃSKI (1952-2013)

343
Akt kobiety, 1977 olej, płótno (tkanina bawełniana); 39,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Opaliński / 1977.

Andrzej OPALIŃSKI (1952-2013)

344
Rybak, 1977 olej, płótno; 64,5 x 44,5 cm;

Bronisław KŁOSOWSKI (1923-2011)

345
Dolina Chochołowska, 1984 olej, płótno; 40 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: B. Kłosowski.84;

346
Złomy w Staroleśnej, 1983 olej, płótno; 55,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.83;

347
Wiejskie chałupki w śniegu, 1984 olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: B. Kłosowski.84.

A. ZYGMUNTOWICZ (XX w.)

348
Pejzaż nadwodny olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: A. Zygmuntowicz?.

Kazimiera MOSKAŁA (ur. 1932)

349
Czas, 1983 pastel, tkanina; 58,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Kazimiera / Moskała / 83 r.;

Barbara BEKA-KACZMARCZYK (ur. 1941)

350
W lesie, 1989 olej, płyta; 59,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BEKA;

351
Giewont zimą, 1984 olej, płótno; 54,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.84.

LEWICKI, XX w.

352
Powrót do domu olej, płótno; 50,5 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lewicki 1983 r.

Artysta nieznany

353
Kobieta z bukietem kwiatów á la lata 30. XX w. olej, płótno; 60 x 50 cm.

Dariusz LIPSKI (ur. XX w.)

354
Martwa natura - pastisz wg dawnych Holendrów, 1988 olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.

David LAN-BAR / LANDBERG (1912-1987)

355
Abstrakcja, 1979 olej, płótno; 61 x 38 cm;
sygn. l. d. nieczytelna;

Firma LENOX

601
Trzy pieski porcelana; wys.: od 6 do 8 cm, dł. od 7 do 9 cm.
2 poł. XX w.

MANUFAKTURA PORCELANY VON SCHIERHOLZ

602
Kobieta z dzbanem oraz dwoma flakonami kwiatowymi po bokach porcelana, farby naszkliwne; wys. 29,5 cm.
Plaue (Turyngia), XIX/XX w.

603
Talerz z dekoracją orientalną ceramika, farby naszkliwne; średn. 26 cm.
Anglia?, XX w.

WŁOCŁAWEK

604
Zestaw dobierany fajans szkliwiony, farby naszkliwne.
2 poł. XX w.

605
Para dzbanów zdobionych motywami winorośli ceramika szkliwiona, farby podszkliwne; 24 x 15 x 15 cm.
4 ćw. XX w.

ROCERAM

606
Scena w altance (bardzo słodka) porcelana, farby naszkliwne; 33 x 23,5 x 18,5 cm.
Rumunia, koniec XX w.

ROCERAM

607
Lampa z siedzącą kobietą porcelana, farby naszkliwne; 46 x 22 x 16 cm.
Rumunia, koniec XX, pocz. XXI w.

WŁOCŁAWEK

608
Żardiniera z motywem róż tzw. sieczka fajans, farby podszkliwne; 19 x 35 x 20 cm.
Włocławek, pocz. XX w.

609
Zestaw 6 miseczek z łyżkami - „Chiński” porcelana, farby naszkliwne, złocenie; miseczki 6 x 11,7 x 11,7 cm, łyżki o dług. 13,3 cm.
Chiny, 4 ćw. XX w.

BAVARIA

610
Zestaw śniadaniowy porcelana, złocenie; filiżanka: 5,8 x 12,5 x 10 cm, spodek: śr. 14,7 cm, talerzyk: śr. 19,5 cm.
Niemcy, Bavaria, 2 ćw. XX w.

HUTSCHENREUTHER

611
Zestaw śniadaniowy porcelana, złocenie, kalka; filiżanka: 5,8 x 12,5 x 10,2 cm, spodek: śr. 14,7 cm, talerzyk: śr. 19 cm.
Niemcy, 3 ćw. XX w.

BAVARIA

612
Zestaw śniadaniowy z lilią porcelana, złocenia, kalka; filiżanka: 5,5 x 12,5 x 10,2 cm, talerzyk: śr. 19 cm, spodeczek: śr. 14,6 cm.
Niemcy, Bavaria, 2 ćw. XX w.

TIEFENFURT

613
Zestaw śniadaniowy z luźnymi gałązkami i cienkim paskiem na filiżance
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, farba naszkliwna.
Niemcy.

KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR

614
Zestaw śniadaniowy z pomarańczowymi kwiatami
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia;
Niemcy, okres międzywojenny.

HUTSCHENREUTER

615
Zestaw śniadaniowy tete-a-tete z luźnymi gałązkami
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia.
Niemcy, 2 ćw. XX w.

616
Dwie filiżanki dobierane Niemcy, Bawaria, 2. ćw. XX w.

617
Filiżanka i paterka na cukier w kostkach filiżanka: porcelana bladoróżowa, druk; wymiar: filiżanka: 4,4 x 8,7 x 7 cm, spodek śr.: 11,3 cm;
paterka: biały metal; 7,2 x 10,2 x 10,2 cm.

618
Lekcja muzyki porcelana, farby naszkliwne, kalka złocenia; 16 x 15,5 x 9,1 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.

619
Naczynie z flamingiem na przyprawy fajans, farby podszkliwne; 13,5 x 13 x 9,8 cm.
1. poł. XX w.

KUZNIECOW

620
Maselniczka w formie barana porcelana, farby naszkliwne; 12 x 16 x 7 cm.
Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, Kuzniecow, po 1890?

621
Półmisek na jajka porcelana, złocenie, farba; 7,5 x 34 x 22,7 cm.
Polska, Wałbrzych, koniec XIX - pocz. XX w.

622
Karafka z figurą kozaka porcelana szkliwiona, malowana ręcznie; wys. 27 cm.
Wołyń, Korosteń (obecnie Ukraina), lata 70.-80. XX w.

623
Karafka z figurami dwóch Kozaków porcelana, szkliwiona, malowana ręcznie, wys.: 24,5 cm.
ZSRR?, lata 70.-80. XX w.