06 września 2023

Aukcja: 6 września 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

1
Zaloty, ok. 1940 tempera, płótno; 70 x 56 cm;
sygn. l. d. Z. Stryjeńska
estymacja: 130 000 - 170 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

2
Portret kobiety, ok. 1940 tempera, płótno; 46 x 36 cm;
sygn. l. d. Z. Stryjeńska
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

3
Odpoczynek - Hula Hop, ok. 1957 olej, tektura, 60 x 49,5 cm;
sygn. l. d: a Karpiński
estymacja: 46 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 44 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

4
Kasztany, 1943-1944 olej, płótno; 71 x 61 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

5
Procesja - Święto Jordanu, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 67 x 91 cm;
sygn. l. d. F. Pautsch
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

6
Pejzaż z Lanckorony, ok. 1965 olej, płótno; 64,5 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: H. Rudzka C
estymacja: 33 000 - 37 000 zł

Natan SPIEGEL / SZPIEGEL (1890-1942)

7
Ulica w Kazimierzu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46 x 60,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: N. Szpigel
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

8
Portret profilu ołówek, papier; 16 x 10,5 cm;
sygn. p. d. JM
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

9
Szkice postaci na koniach z notatkami rysunek dwustronny na składanej karcie;
ołówek, papier; 51 x 41 cm
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

10
Dzieci - szkic ołówek, papier; 20,5 x 27,3 cm;
na odwrocie fragment szkicu ułana na koniu.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

11
Dzieci - szkice postaci ołówek, papier;
21,4 x 35,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

12
Portret kobiety, 1935 piórko, tusz, ołówek, papier; 43,5 x 35 cm;
sygn. z prawej strony po środku: Leonard Pękalski / 35
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

George DORIGNAC (1879-1925)

13
Kobieta z koszem owoców sangwina, papier żeberkowy naklejony na karton; 62 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i. dat. l. g.: george dorignac 1912
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

14
Ekspertyza, 1971 piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, karton; 21 x 15 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 71
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

15
Wnętrze pałacowe piórko, tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę; 32 x 34,2 cm;
sygn. p. d.: SN (monogram wiązany).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

16
Wielbiciel malarstwa holenderskiego piórko, tusz, ołówek, papier; 24 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: Wielbiciel malarstwa holenderskiego (ołówkiem, cyrylicą).
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

17
Scena w Parku Saskim tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU (monogram).
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Edouard DETAILLE (1848-1912)

18
Wojsko - trzy rysunki we wspólnej oprawie, 1884 piórko, tusz, papier; 11 x 5,3 cm;
sygn. i dat. środkowy rysunek p. d.: EDOUARD DETAILLE / 1884
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Tadeusz STYKA (1889-1954)

19
U źródła piórko, tusz, papier; 19 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: TADÉ STYKA
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

20
Głowa mężczyzny w stroju krakowskim olej, tektura; 25,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu potwierdzenie autentyczności
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Józef UJHELI (1895-?)

21
Starzec pastel, papier; 52 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ujheli
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

22
Portret kobiety akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 39 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teod Grott
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

23
Rodzeństwo litografia, papier; 17 x 19 cm (zadruk), 38 x 28 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Kisling (na kamieniu).
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

24
Krakowiak litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm;
sygn. p. d. Z. Stryjeńska
estymacja: 4 800 - 5 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

25
Chłopka z Kurpi litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 46 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

26
Kobieta w stroju kaszubskim litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 46 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

27
Autoportret, przed 1939 ołówek, czarna kredka, papier; 25 x 18,4 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rzepiński (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stanisław BENDER (1882-1975)

28
Portret mężczyzny węgiel, papier; 61 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. Bender
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

29
Akt kobiety sangwina, papier; 19 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Rudzka C (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 000 zł

30
Zawstydzona modelka ołówek, papier; 31,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 900 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

31
Portret mężczyzny w okularach ołówek, kredka, papier; 27 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … / 930 (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

32
Portret z profilu, 1931 ołówek, papier; 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Żu (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

33
Polowanie par force, 1931 olej, płótno; 50,5 x 75 cm
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1931.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 31 000 zł

Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)

34
Zwiad olej, tektura; 25 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Makovski.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Roman Antoni BREINTENWALD (1911-1985)

35
Partyzanci olej, płótno; 120 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Piotr STOJANOV (1857-1957)

36
Sanna olej, płótno; 59 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: C. Stojanow
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

37
Na saniach olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
sygn. p. d.: J.M. Kasprowicz
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

38
W drodze olej , płótno; 69 x 99 cm;
sygn. l. d.: J.M. Kasprowicz
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

39
Powóz ołówek, papier naklejony na karton;
28,5 x 40 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

40
Dziedzic na koniu, 1932? akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21 x 27,2 cm;
sygn. l. d.: CzKw… / 1932 r. (? - sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

41
W stajni, 1953 akwarela, ołówek, gwasz, papier; 33 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: … 1953r (ołówkiem, nieczytelnie).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

42
Studium trzech końskich głów, 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 31 cm;
sygn. i opis. p. d.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

43
Spotkanie na drodze akwarela, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

44
Przy karczmie, 1922 olej, płótno; 55 x 83,5 cm;
sygn. i dat. l. d. Jan Kotowski 1922.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Zygmunt SCHRETER / SZRETER (1886-1977)

45
Pejzaż olej, płyta; 44 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Z Schreter
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Feliks SZEWCZYK (1863-1932)

46
Roztopy olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Szewczyk
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

47
Zimowy wieczór - powrót do zagrody olej, tektura; 33 x 22,7 cm;
sygn. l. d.: A[lfre]d Burg (? słabo czytelnie).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

48
Pejzaż nadwodny, przed 1939 olej, tektura; 28 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W.Korecki
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 100 zł