06 września 2023

Aukcja: 6 września 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

49
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

50
Pejzaż zimowy olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Émile GODCHAUX (1860-1938)

51
Pejzaż z wodospadem olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. l. d.: Goudchaux
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

52
Cyganka - półakt olej, płótno; 98,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: M. Trębacz
estymacja: 10 000 - 11 900 zł

Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

53
Akt kobiety olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

54
Półakt kobiety olej, tektura; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. g.: St. Żurawski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ - CYAN (1912-1981)

55
Portret kobiety w białej bluzce, 1947 olej, płótno; 46 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cyan / 47.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

56
Portret kobiety gwasz, papier; 34 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: cyankiewicz.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Henryk RAUCHINGER (1858-1942)

57
Portret kobiety, 1907 pastel, papier; 60 x 46 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: HRauchinger / 1907.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

58
Portret lwowianki, p. Marii C., 1899 pastel, papier; 66 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1899.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

59
Pejzaż olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony - monogramista WJ, XIX / XX w.

60
Pejzaż z łąkami, 1904 pastel, papier; 17 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WJ 29.3.04 (? słabo czytelnie).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rene Jerzy GROSZANG (1929-2004)

61
Łąka akwarela, papier; 46 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Bogusław SERWIN (1887-1956)

62
Pejzaż olej, płyta; 31 x 35 cm;
sygn. p. d. SERWIN
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

63
Pejzaż letni akwarela, papier; 17 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Erno ERB (1890-1943)

64
Łodzie olej, tektura; 22 x 32 cm;
sygn. l. d. E Erb.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Otto LANG-WOLLIN ( 1881-1940)

65
Kutry w porcie olej, płótno; 81 x 68 cm;
sygn. l. d.: Otto Lang-Wollin.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

66
Łodzie olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

S. BRZOZOWSKI, XX w.

67
Kutry przy brzegu, 1937 akwarela, ołówek, papier; 26,7 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Brzozowski 1937 (kredką).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

68
Kobieta na plaży akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski (ołówkiem)
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Henrik August ANKARCRONA (1831-1917)

69
Karawana olej, płótno;
47 x 76 cm.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

70
Widok na miasto olej, płótno; 60 x 72,5 cm,
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

71
Zabudowania olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

72
Miasteczko, 1947 olej, tektura; 24 x 30,5 cm
sygn. i dat. p. d. St. Bagieński / 1947
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

73
Holenderskie miasteczko, 1913 olej, tektura; 49,5 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Mieczysław Reyzner / Katwijk aan Zee 1913.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

74
Widok z Montmedy, 1932 akwarela, papier; 49 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Ernst KOLBE (1876-1945)

75
Ulica w mieście, ok. 1925 olej, płótno; 70 x 75 cm
sygn. p. d. E. Kolbe
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

76
Tirnowo - Bułgaria olej, płótno; 80 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1974 I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

77
Pejzaż z miastem olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d. N Gutman
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857-1945)

78
Chmury olej, tektura; 33 x 23,5 cm;
na odwrocie, na ramie drukowane nalepki wystawowe
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

79
Chata olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: F. Janowski (? słabo czytelnie).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

80
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 25,5 x 21 cm;
sygn. l.d.: Bratkowski (wydrapane w farbie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

81
Pejzaż z polami, 1891 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 12 x 33 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

82
Pejzaż z polną drogą olej, płótno naklejone na tekturę;
21,5 x 13 cm.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Tadeusz MALICKI (1892-1943)

83
Snopy olej, płótno naklejone na tekturę, 33 x 43 cm;
na odwrocie napis: T. Malicki / Snopy (wydrapany ołówkiem w tekturze);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

84
Pejzaż wiejski, 1941 olej, tektura; 30 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Kirilenko 1941
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józef FARA, XX w.

85
Pejzaż dwustronny - Zachód słońca w Lesku, Jaz, 1958 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Józef Fara / Lesko 1958
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

86
Nokturn - chata z żurawiem, 1933 olej, tektura; 33 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Domaradzki 1933
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

87
Pejzaż, 1928 olej, płótno naklejone na płytę; 47 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1928
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

88
Pejzaż wiejski olej, płótno; 80,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

89
Pejzaż z brzozą olej, sklejka; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

90
Dolina tatrzańska olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan WAŁACH (1884-1979)

91
„Willa Koliba” - zestaw 6 rysunków ołówek, papier; wymiary różne;
prace bez oprawy
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)

92
Pejzaż górski akwarela, papier; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: Z Kraśnik.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

93
Kolumna Zygmunta akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Wł. Chmieliński.
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

94
Portret kobiety - miniatura biedermeier akwarela, gwasz, papier;
owal 20 x 16 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

95
W saloniku, 1924 ołówek, kredka, papier; 33,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 924. Paź. Z Waliszewski (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

96
Pejzaż olej, tektura; 44 x 63 cm;
sygn. p. d. Mokwa
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł