06 września 2023

Aukcja: 6 września 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

97
Pejzaż wodny, 1915 olej, tektura; 14 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Żarnecki / 1915 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)

98
Ugór, przed 1915 olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 34 cm;
sygn. p. d.: ST. STRASZKIEWICZ
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

99
Pejzaż z brzozami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

100
Pejzaż górski gwasz, papier; 32,5 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. dwukrotnie: H. Rudzka-C.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Magdalena SPASOWICZ (ur. 1927)

101
Pejzaż zimowy olej, tektura;
29,5 x 44 cm.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Franciszek REMBERTOWSKI, XIX/XX w.

102
Pejzaż olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: F. Rembertowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

103
Pejzaż - Dom, 1946 olej, płótno; 57 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 9.VIII 1946
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

104
Ukwiecone ogrodzenie olej, płótno; 34 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

105
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 45 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

106
Martwa natura akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zygmunt KOTLARCZYK (1917-1996)

107
Martwa natura olej, płótno; 94 x 65 cm;
na odwrocie napis: MARTWA NATURA / ZYGMUNT KOTLARCZYK (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Yuliy Yulevich II KLEVER (1882-1942)

108
Bukiet jesiennych kwiatów w wazonie, 1907? olej, płótno; 50 x 40,5 cm;
sygn. i dat. z prawej strony cyrylicą: Ju. Klever (mart) 907 ?
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

109
Nero - pies artysty, ok. 1914 olej, płótno; 33 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Vladimir STRIBRNY (1905- ok. 1970)

110
Leżący seter olej, płótno; 45 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: V. Stribrny
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

111
Z mojej pracowni II olej, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

112
Grajki olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d. Gutman
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

113
Krasnale, 1946 olej, płótno; 64 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: j. hrynkowski / 946
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław NIESIOŁOWSKI (1874-1948)

114
Portret dziewczynki w niebieskiej sukience, 1929 olej, płótno; 95,5 x 72 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Niesiołowski - 929
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Josef DRHA (1912-2009)

115
Portret dziewczynki, 1950 olej, płótno; 40,5 x 30,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Drha 50
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Luis ANGLADA PINTO (1873-1946)

116
Hiszpański czar - Portret młodej kobiety olej, płótno; 46,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: Anglada
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

117
Portret I. P. - Portret w słońcu, 1918 akwarela, papier; 70 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Błocki 918.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

118
Portret mężczyzny ołówek, akwarela, papier; 46 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Żurawski (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

119
Portret kobiety w zielonej bluzce olej, tektura; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878 - 1954)

120
Zapowiedź konterfektu, przed 1943 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. Cybulski (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

121
Róże w wazonie, lata 30. XX w. olej, tektura; 38,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi u dołu: a. Karpiński
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

122
Piwonie w wazonie olej, płótno; 69 x 48 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Gustav SYKORA (1889-1966)

123
Irysy, przed 1944 olej, tektura; 47 x 46 cm;
sygn. l. d.: G. Sykora
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Janina NOWOTNOWA (1883-1963)

124
Żółte róże w wazonie, 1935 olej, płótno; 44,5 x 60 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: Janina Nowotnowa 1935.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (1906-1997)

125
Żółte róże w wazonie olej, płyta; 60 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: S. Westwalewicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

126
Kobieta w wiejskiej chacie, ok. 1910 olej, tektura fakturowana; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: BR. RYCHTER - JANOWSKA
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

127
Maryla olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 33,5 cm;
napis l. d.: Maryla.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941)

128
Góral olej, płótno; 58 x 46,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Zakopane / K Szmyt (słabo czytelna)
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

129
Zauroczenie pastel, papier; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Górski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

130
Na hali olej, tektura; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: J.M
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

131
Wieczór przy ognisku olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Michel KOROCHANSKY (1866-1925)

132
Odpoczynek w cieniu olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. p. d. M. Korochansky
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

133
W huculskiej chacie, 1891 olej, płótno; 78 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1891. MCHN. JULIUSZ ZUBER
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 50 000 zł

Stanisław MALCHER (1900-1943)

134
Ucieranie masła, 1942 olej, płótno; 45,5 x 48,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Malcher Stanisław / Lusławice 23.10.942.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Carl Anton Wilhelm SEILER (1846-1921)

135
Muszkieter, 1893 olej, deska; 24 x 13 cm
sygn. i dat. p. d. C Seiler 1893.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

136
Sylfida przed Jowiszem pastel, papier żeberkowy; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

137
Scena w parku olej, płótno naklejone na deskę;
48 x 63 cm.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Antoni JEZIERSKI (1859-po 1905)

138
Portret kobiety olej, deska; 12 x 9 cm;
na odwrocie napis: A. Jezierski. / 1888 r.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

139
Portret mężczyzny, ok. 1880 olej, płótno naklejone na tekturę;
43,3 x 33 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

140
Helena Fourment z dziećmi, 1928 według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 115 x 81 cm
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

141
Wit Stwosz jako dziecko według Jana MATEJKI (1838-1893)
olej, płótno; 62 x 49 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

142
Ślepy Belizariusz otrzymuje jałmużnę olej, płótno; 94 x 108 cm.
Obraz inspirowany dziełem Luciano Borzone (1590-1645).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Hans I ROTTENHAMMER (1564-1625) - przypisywany

143
Matka Boża z Dzieciątkiem (Karmiąca) olej, blacha;
19,7 x 15,4 cm.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Fritzi ULREICH, XIX/XX w.

144
Madonna z Dzieciątkiem, 1903 olej, płótno; 120 x 79 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: F. Ulreich / Wien 1903.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł