06 września 2023

Aukcja: 6 września 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Malarz nieokreślony, XIX w.

145
Madonna modląca się według: Giovanniego Battisty Salvi il Sassoferrato (1609-1685)
olej, płótno dublowane; 62,5 x 50,5 cm;
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVI / XVII w.

146
Św. Hieronim olej, płótno naklejone na płytę;
112 x 92 cm.
estymacja: 6 300 - 7 300 zł
Cena oferowana 5 700 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

147
Przy ruinach zamku olej, płótno dublowane;
46 x 56,5 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz niekreślony XVIII w.

148
Pejzaż z ruinami - płycina / panel olej, deska; 25 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Thomas WIJCK (1616-1677)

149
Scena w porcie olej, płótno dublowane; 82,5 x 107 cm;
sygn. l. d.: T Wijck
estymacja: 200 000 - 240 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

150
Zbójnicy ze skarbem, 1918 drzeworyt, papier; 15,7 x 19,7 cm, 23 x 28 cm (wymiar arkusza);
Rycina pochodzi z „Teki Zbójnickiej”.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

151
Zestaw 3 drzeworytów we wspólnej oprawie 1. Exlibris Mr Eduard J. J. M.Bloemen. Maria H. F. Russel
2. Exlibris Ir. Eugene Strens 3. Biblioteka Nagłowskiego Częstochowa
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Albrecht DÜRER (1471-1528) - według

152
Jeździec litografia barwna, papier; 42 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu po środku: 1498 / AD (monogram wiązany, faksymile);
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Tanna HOERNES-KASIMIR (1887-1972)

153
Kościół św. Barbary w Krakowie, 1944 akwaforta barwna, papier; 41,5 x 30 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Tanna Hoernes (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

154
Ostrokrzew litografia barwna, papier; 27,5 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Kisling (na kamieniu).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Artur KOLNIK (1890-1972)

155
Żydowski skrzypek litografia barwna, papier; 54 x 44,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Kolnik (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Thomas STEVENS (1828-1888)

156
The Lady Godiva Procession jedwab, wyrób maszynowy; 4,8 x 14,8 cm (w świetle oprawy);
drukowany napis poniżej na passe-partout
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony

157
Festiwal lalek z cyklu „Chiyoda no o-oku” - tryptyk; drzeworyt barwny, papier; 35,4 x 23,7 cm; 35,5 x 23,8 cm; 35,5 x 23,8 cm;
sygn. na klocku śr. d.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

158
Święty Stanisław - Wawel [Konfesja św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej], 1911 autolitografia, papier; 40,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu p. d.: LWyczół 1911.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

S. FILIPKIEWICZ, J. HRYNKOWSKI, W. JAROCKI, I. PIEŃKOWSKI, J. RUBCZAK, J. WOJNARSKI

159
Kraków - 6 autolitografii, 1926 kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii, sygnowanych na płycie
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

160
Zestaw 3 litografii barwnych z teki „Warszawa”, 1922 1. Kamienne Schodki; 2. Pałac na Wodzie; 3. Ogród Saski
litografia barwna, papier; ca 20 x 29 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław TOPFER (1917-1975)

161
Zestaw 10 drzeworytów z serii ilustracji do powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza drzeworyt, papier;
21 x 15 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

162
Zestaw 3 autolitografii z teki „Ruiny Starej Warszawy”, 1945 1. Kościół św. Jacka; 2. Kościół Franciszkanów;
3. Plac Trzech Krzyży z kościołem św. Aleksandra
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

163
Zestaw 6 heliograwiur z serii „Kobiety Sienkiewicza”, 1898 1. Kniaziowa Kurcewiczowa 2. Helena Kurcewiczówna 3. Litka
4. Anielka 5. Oleńka 6. Hania
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)

164
La Tour des Pins (Wieża Sosen), 1866 litografia, papier; 24 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu: JIKraszewski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

165
Kraków, teka 10 drzeworytów oprawa wydawnicza w formie albumu, 41 x 36 cm; drzeworyty na tincie,
każdy sygnowany ołówkiem przez autora.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Postać kobiety drewno, jesion; wys. 52 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

202
Madonna z Dzieciątkiem drewno, polichromia, złocenia; wys. 73 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

203
Postać mnicha z księgą drewno, wys. 76,5 cm.
Europa Środkowa, XVI w. ?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

204
Św. Józef z Dzieciątkiem drewno, resztki polichromii; wys. 100 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

205
Para aniołów drewno polichromowane; wys. 59 i 47 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Autor nieokreślony

206
Orzeł drewno; wys. 31 cm; szer. 28 cm;
Polska, 1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Émile ROUFF (XIX-XX w.)

207
Wilczur Dolly terakota patynowana; wys. 30,5 cm; szer. 19 cm;
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005) - według

208
Mały Powstaniec gips patynowany, podstawa drewniana (wtórna); wys. całości 32 cm;
Polska, Warszawa, proj. 1946
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Victor Heinrich SEIFERT(1870-1953)

209
Wojownik spartański brąz patynowany, marmur; wys. 31 cm.
Niemcy, Berlin?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Josef Franz PALLENBERG (1882-1946)

210
Jeleń na rykowisku kompozycja metali, brązowiona; wymiary: 35 x 40 x 19 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Auguste RODIN (1840-1917) - według

211
Akt kobiety z wężem brąz; wys. 38,5 cm; szer. 14 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł