22 czerwca 2023

22 czerwca, czwartek, godz. 19:00.

Wszystkie prace wyeksponowane są w przestrzeni artystycznej REMPEXU w Warszawie, ul. Karowa 31.

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Victor VASARELY (1906-1997)

301
Felhoe akryl, płyta drewniana; 40 x 39 x 5 cm;
praca dwustronna, sygn. na jednej stronie. p. d.: Vasarely.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

302
Diorre litografia barwna, papier; 69 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), l. d.: FV. 17 / 25 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

303
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acryl on canvas / 30 x 30.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

304
One łudzą się, po 1960 collage, olej, tektura; 72 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

305
Kolaż, 1957 technika własna, papier, płótno; 97 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z.ARTYMOWSKA / COLLAGE 1957.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

306
Kompozycja geometryczna ceramika, beton, technika własna; 72 x 100 cm;
Na odwrocie napis wraz z datą: Zofia Artymowska / 1969;
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

307
Ruiny zamku - z cyklu: Tragedia Warszawy, 1958/1970 technika mieszana (tempera, olej), płótno; 137 x 110 cm;
sygn. i dat. śr. d.: SZWACZ / *(58) *70*
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

308
Abstrakcja, 1957 technika własna, płótno; 52 x 62 cm;
sygn. p. d.: Z. Salaburski / Warszawa;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

309
Płaskorzeźba miedź, drewno malowane, glazurowane; 122,5 x 36,5 cm;
na odwrocie dwie nalepki z wystawy: z muzeum w Łęczycy z 2022 roku oraz Łodzi z 2022 r.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

310
Kompozycja z fakturą VII, 1962 olej, aplikacja, płótno; 89 x 54 cm;
estymacja: 13 000 - 15 500 zł
Cena oferowana 11 500 zł

Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)

311
Parkan, 1997 technika autorska, wosk, olej, emulsja na tekturze, podwójna szyba w ramie drewnianej 4,5 cm; wymiar pracy: 97 x 68 cm, wymiar z oprawą: 114 x 84 cm;
sygn., da
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Stanisław PUCHALIK (1939-2012)

312
Tajemnica, 1996 akryl, olej, płótno; 65 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Puchalik 96;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Ewa ZAWADZKA (ur. 1950)

313
Ściany świata, 2023 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EWA / ZAWADZKA / „ŚCIANY ŚWIATŁA” / - 11 / 2023.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

314
Ideogramy, 2008 olej, płótno; 69 x 35 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

315
Kobietom, 2020 olej, płyta; 70 x 89 cm;
sygn. i opisany u dołu: 2020/ 70 x 90 "Women" Cz. Romanowski;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)

316
Ja i Van Gogh- z cyklu: O pięknie 4,2021 lej, płótno; 80,2 x 70,3 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Autor: WOJCIECH CIEŚNIEWSKI / Tytuł: JA I VAN G-O-G-H / Cykl: O PIĘKNIE 4 / Wym. Techn.: OL. PL
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

318
Dom Heinzla w Łodzi olej, płótno; 35,3 x 38 cm;
sygn. l. d.: JK [monogram artysty];
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

David BURLIUK (1882-1967)

319
Chata olej, sklejka; 48 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Burliuk.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

320
Martwa natura z naczyniami, 1979 olej, płótno; 60 x 70 cm;
opisany na odwrocie: A. Kurzawski / 1979 / 60 x 70.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

322
Nów, 1999 olej, tempera jajowa, płótno; 44 x 35 cm;
sygn. p. d.: ML (inicjał wiązany);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stanisław BATRUCH (1935 - 2015)

323
Pejzaż, 1966 akryl, płótno, 72 x 91 cm; na odwrocie opis: ST. BATRUCH / prac. prof. H. Rudzkiej - Cybis / VI r / 1966
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

324
Pejzaż norweski z łódką, 1984 olej, płótno; 90 x 100 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Dariusz Witold MIERZWA (ur. 1959)

325
Journey into the depths of pain relief, 2022 technika własna, płótno; 80 x 120,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D.MIERZWA'22;
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930 - 2009)

326
Bez tytułu, 1998 grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 60 x 80 cm (zadruk), 66 x 86 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: Beksiński 1998.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

327
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23 x 17 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr. 29. /
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

328
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,3,5 x 12, cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

329
Akt, 1997 serigrafia podmalowana akwarelą i tusz, papier; 33 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: KMikulski 97.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Marek CHLANDA (ur. 1954)

330
Scena II [Seria XIII], 1977 technika mieszana, ołówek, kredka, collage, papier; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana p. d.: Seria II / CHLANDA 77 (ołówkiem), obok stempel z wp
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

331
Swoi, ok. 1972 litografia barwna, papier; 43 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Lebenstein (ołówkiem), l. g.: 5/100 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Joan MIRÓ (1893-1983)

332
Ubu Roi [Król Ubu] litografia barwna, papier (Arches Wove Paper), 54 x 75 cm;
oznaczenie l. d.: 51 / 75 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Otto AXER (1906-1983)

333
Akt leżący, 1978 pastel, papier jasno-różowy; 54,5 x 84 cm;
sygn. i dat. l. d.: oaxer 78;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Halina CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1929 - 1990)

334
Bez tytułu technika własna; 75 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (1930-2020)

335
Bez tytułu, 1968 serigrafia barwna, papier; 34,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: Anuszkiewicz 1968 (ołówkiem); l. d.: 104 / 150 (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

336
Bez tytułu 13, 2022 technika własna, relief, płyta; 44 x 44 cm;
opisany na odwrocie: IRENEUSZ JANKOWSKI / "Bez tytułu 13" / technika własna - relief / 2022/6 44 x 44 cm / PL.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

337
Interpretacje XX, 2023 technika własna, relief, płyta; 44 x 44 cm;
opisany na odwrocie: IRENUSZ JANKOWSKI / technika własna - relief / "Interpretacje XX" / 2023/7 44 x 44 cm / PL.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

338
Bez tytułu (613), 2021 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ’21;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

339
Krajobrazowy Dom, 2021 akryl, płótno lniane; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

340
Bez tytułu olej, płótno; 62 x 116 cm;
sygn. na odwrocie: JuliuszNarzyński.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

341
Bez tytułu, 1971 olej, płótno; 88 x 116 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Narzyński 71;
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Marta USZAKOW (ur. 1995)

342
Prawda czy fałsz, 2021 olej, płótno; 90 x 70 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Małgorzata KOSIEC (ur. 1975)

343
Lost, 2007 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: MKosiec 2007;
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Patrycja PRÓSZYŃSKA (ur. 1985)

344
Galwanostegia bwp, 2021 akryl, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. u dołu: PP (monogram);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Krzysztofa CIOK-ZWIERZ (ur. 1963)

345
Znaki, 1994 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: ZWIERZ-CIOK;
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Bogusław Józef JAGIEŁŁO (ur. 1960)

346
Katastasis, 2015 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: AD / 2015 / B.J.JAGIEŁŁO;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Krzysztof JACKOWSKI (ur. 1939)

347
Martwa natura z forsycjami, 1990 olej, płótno; 80 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: JK / 90.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Krzysztof WOJTAROWICZ (ur. 1957)

348
Portret afrykańskiego chłopca olej, płótno; 40 x 24 cm;
sygn. l. d.: K. Wojtarowicz
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Andrzej FOLFAS (ur.1948)

349
Bez tytułu, 1982 gwasz, papier; 44 x 30,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: FOLFAS82.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

350
Spokój domowy, 1960 akwarela, pastel, papier żeberkowy; 58 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WODYŃSKI;
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł