Emil LINDEMAN (1864-1945?)

49
Róże białe i purpurowa olej, płótno naklejone na tekturę; 20,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Alicja JASIEWICZ-WALCZAK (1905-1964)

50
Martwa natura z kwiatami w wazonie olej, sklejka; 57 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: A. Jasiewicz Walczak
estymacja: 7 800 - 9 000 zł

Raymond WINTZ (1884-1956)

51
Martwa natura z jabłkami olej, tektura; 24 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: R. Wintz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Józef PASZKOWSKI (1892-1944)

52
sygn. p. d.: Józef Paszkowski / 1933
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Jecheskiel Dawid KIRSZENBAUM / KIRSCHENBAUM (1900-1954)

53
Świecznik i figi gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Samuel CYGLER / ZIEGLER / (1898-1945)

54
Wnętrze saloniku, 1943-45 olej, płótno;
42 x 43,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

55
Wnętrze saloniku olej, płótno; 43 x 51 cm;
sygn. l. d. … (nieczytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

56
Wnętrze Zamku Królewskiego, przed 1939 akwarela, ołówek, tektura; 48 x 34 cm;
sygn. i opisany p. d.: Zamek Królewski / Wł. Chmieliński
estymacja: 6 600 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Antoni WILIŃSKI, XX w.

57
Plac Zamkowy w Warszawie w zimowy dzień, 1927 akwarela, papier; 37 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: A. Wiliński 1927
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

58
Motyw warszawski akwarela, papier naklejony na tekturę; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

59
Motyw miejski, 1922 olej, płótno; 61 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adam Pełczyński 22;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

60
Paryż - widok na Pont Neuf olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 7 800 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

61
Hiszpania - Burgos olej, collage, płyta pilśniowa; 96,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1875-1936)

62
Staw Gąsienicowy, 1907 olej, deska; 17,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: K.O. 1/8/07;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Georg MAJEWICZ (1897-1965)

63
Potok górski olej, płyta pilśniowa; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski, XX w.

64
Pejzaż, 1925 olej, tektura; 16 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Arsienin (? - słabo czytelnie, cyrylicą) / 1925
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Hans URBAN (1874-1946)

65
Pejzaż olej, płótno; 70,5 x 93 cm;
sygn. p. d.: Hans Urban
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

F. WINTER, XIX / XX w.

66
Jezioro Konigssee olej, płótno; 61 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: F. Winter / München
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef HORNUNG (1876-1935)

67
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 34 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF HORNUNG
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

68
Pejzaż zimowy, 1927 olej, tektura; 48 x 63,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

69
Pejzaż górski olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: JBernhardt (? słabo czytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

70
Krzyż w Karkonoszach olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. l. d.: H Conreli (? - sygnatura trudna do odczytania).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Wiesław NOWAK, XX w.

71
Pejzaż olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: wnowak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz MASTELSKI (1869-1954)

72
Kwitnące drzewa, 1905 olej, tektura; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.M. 905
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

73
Pejzaż wiejski olej, tektura; 24 x 38 cm;
sygn. p. d.: Artur / Markowicz
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

74
Widok na morze olej, płyta; 47 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905-1990)

75
Rybacy dobijają do lądu, 1956 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

76
Wieczorny połów olej, płótno; 37 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Lorenz - Murowana
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

77
Morze olej, płótno naklejone na tekturę; 15 x 22 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Czesław NOAKOWSKI, XX w.

78
Widok na morze olej, płótno; 58 x 78 cm;
sygn. i dat. l. d.: C. Noakowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Rudolf ANDREE (1887-1970)

79
Wyspa umarłych w Wenecji olej, płótno, 46 x 68 cm;
sygn. p.d.: RAndree
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

80
Jerozolima, 1923 olej, płótno naklejone na tekturę; 42 x 52 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Laszenko / Jerusalem 1923.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

81
Pieśń dudziarza, 1929 olej, płótno; 133,5 x 178 cm;
sygn. i dat. Sylw. Saski 1929
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

82
Góralskie zaloty, ok. 1920 olej, płótno; 61,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

83
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30
estymacja: 22 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

84
Zamieć olej, płótno; 84 x 120 cm;
sygn. p. d.: Gąsienica Szostak
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Mateusz Ludwik HAJDUKIEWICZ (1886 - ?)

85
Góral z fajką olej, tektura; 49 x 67 cm;
sygn. p. d.: Hajdukiewicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

86
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

87
Portret młodej kobiety, 1909 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: Sich 09
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

88
Pieśń wieczorna (Powrót z Komersu), 1913 olej, tektura; 103 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1913
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Maria CUKROWICZÓWNA (? - 1899) według François MAROT (1666-1719)

89
Portret chłopca z białym kołnierzykiem, 1865 olej, płótno; 23 x 18,5 cm;
na odwrocie obrazu autorski napis: z Marotego / Marja Cukrowicz / 18/3 / 865
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

90
Śpiący chłopiec, 1865 olej, płótno; 23 x 18,5 cm;
na odwrocie obrazu napis: z Marotego / Marja Cukrowicz / 18/3 / 865
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

91
Pejzaż z ruinami, 1853 olej, płótno; 48 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: A Malinowski 1853 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

92
Martwa natura - para obrazów olej, blacha;
39 x 31,5 cm (każdy).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

93
Portret starca z brodą olej, deska;
41 x 31 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

94
Zakonnik pogrążony w modlitwie olej, płótno dublowane;
53 x 40 cm;
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

95
Scena rodzajowa w porcie olej, płótno dublowane;
155,x 192 cm;
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w. - według pierwowzoru holenderskiego z XVII w.

96
Scena w karczmie olej, deska; 26 x 33 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł