17 listopada 2021

Aukcja:

17 listopada 2021
godzina 19:30

Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Katarzyna Marciniak urlop do 12 grudnia
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

349
Brockhaus lexikon: Automobil, 2018 litografia, papier; 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Brockhaus lexikon: Automobil”,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

350
Panorama z mostkiem, 1953 ołówek, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Dominik 1953.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

351
Kompozycja technika własna (tusz wybieranie warstw kartonu), karton; 33 x 24 cm;
na odwrocie odręczny napis: Oświadczam, że jest to praca / mojego brata–Zdzisława Stanka
estymacja: 2 100 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

352
Autoportret, 1987 pastel, papier; 26,5 x 21 cm;
sygn i dat. p. d.: Panek '87 (długopisem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

353
Portret pastel, papier; 26,5 x 20,5 cm;
sygn. p. g.: Panek (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

354
Twarz, 1996 pastel, papier; 20,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Panek'96 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

355
Oszust matrymonialny, 2000 odprysk, papier; 32,5 x 33,5 cm (zadruk);
sygn., dat. i opisany y dołu: Jerzy Panek "Oszust matrymonialny" 2000r.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

356
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

357
Martwa natura z kwiatami i dzbankiem, 1978 gwasz, pastel, ołówek, papier; 49 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. LUBAŃSKI 1978.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

358
Kompozycja, 1960 gwasz, papier; 37 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 11 VIII 60 (ołówkiem) LUBAŃSKI (długopisem).
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Zdzisław GŁOWACKI (1919-1987)

359
Kompozycja szara lakier, płótno; 91 x 102 cm;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Zdzisław GŁOWACKI (1919-1987)

360
Bez tytułu olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Głowacki.
estymacja: 3 100 - 3 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

361
Akt technika własna (tusz, piórko, tusz lawowany), papier; 38 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

362
Czarna dziura dla J. G., 1989 linoryt, monotypia, papier; 45 x 32 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Czarna dziura dla J. G., linoryt + 1989. (AP.), H. Płóciennik (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

363
Plaża 1, 1964 linoryt, papier; 50 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Plaża 1", 2/50, linoryt 1964 r., Epreuve d'artiste, Henryk Płóciennik (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

364
Autoportret, 2001 linoryt, papier; 60 x 46,5 cm;
opisany u dołu: "Autoportret" 7/25 linoryt 2001 (A.P) Henryk Płóciennik (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

365
Portret tusz, gwasz, papier; 61 x 46 cm;
sygn. l. d.: H. Płóciennik (piórem) oraz odcisk palca.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Irena URBANOWICZ, XX w.

366
Bez tytułu linoryt, papier; 35 x 45,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Irena Urbanowicz (ołówkiem), opisany śr. d.: linoryt (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

367
Scena miejska, 1977 ołówek, papier; 28,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wróbel P 1977 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

368
Para grafik, 1983 - Rebus XIV, 1983: miedzioryt barwny, papier; 14,5 x 10,5 cm;
- Rebus 17, 1983 miedzioryt barwny, papier, 10,5 x 14,5 cm
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

369
Akty i portrety - 3 fotografie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 18 x 11 cm, 19,5 x 17 cm;
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

370
Akty – 3 fotografie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23 x 16,5 cm (każda);
na każdej fotografii, na odwrocie pieczątka autorska.
estymacja: 2 600 - 3 100 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

371
Akty – 3 fotografie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 18,5 x 12,5 cm, 17,5 x 13 cm, 17 x 18 cm;
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Władysław PAWELEC (1923-2004)

372
Akty i erotyk - 4 fotografie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 23,5 x 17 cm, sygn. p. d.: Pawelec; 20 x 15 cm, opisany na odwrocie: 5 (w kole), 21 x 17 cm;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Pola PIETRZENIEWICZ (ur. 1996)

373
Bez tytułu akryl, spray, ołówek, płótno; 80 x 80 cm;
na odwrociu: sygn. POLA PIETRZENIEWICZ.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Aneta KILIŃSKA (ur. 1997)

374
Akt Kobiecy III, 2020 olej, płótno; 120 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: Aneta Kilińska.
estymacja: 3 400 - 4 200 zł

Joanna MROZOWSKA (ur. 1976)

375
Kazimierz Dolny, 1992 olej, płótno; 86 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Joanna / MROZOWSKA / l.16 / 1992.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Izabela SZEWCZYK-MARTIN (ur. 1975)

376
Znośna lekkość bytu akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: I. Szewczyk.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

377
Turkusowe pola, 2017 akryl, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: SV [w prostokącie];
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław BRAJER (ur. 1939)

378
Przemawiam przez chaos, 1993 olej, płótno; 120 x 120 cm;
sygn. p. d.: St. Brajer;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Stanisław BRAJER (ur. 1939)

379
Zagubieni w czasie, 1998 technika własna, płótno; 120 x 120 cm
sygn. p. d.: St. Brajer;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1939)

380
Do gwiazd, 1999 olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d. SPK [monogram] 1990 [w prostokącie];
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

381
Na nowej drodze, 2005 olej, płótno; 26 x22 cm;
sygn. i dat. p. d. SPK [inicjał wiązany] 2005;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)

382
Jesień, 1989 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. C.WODNICKA 89;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Zbigniew KOWALEWSKI (1914-2004)

383
Zuzanna V, 1990 olej, płótno; 75 x 89 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Kowalewski 90;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jolanta RUTKOWSKA

384
Pejzaż jesienny, 2017 olej, płótno; 50 x 60 cm;
opisane na odwrociu: 2017
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY

385
Słoneczniki olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. na odwrociu: WANDA
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

KONIECZNY MARIAN (1930-2017)

401
Ikar brąz patynowany; 66 cm;
sygn. na podstawie: MKonieczny, nr. odlewu 7/8.
estymacja: 13 500 - 15 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

402
Pancerz, (Cuirasse II) brąz, kamień, wys. 13 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

403
Testa Addormentata - zawieszka metal srebrzony; 4,5 x 2,5 x 2 cm;
sygn. odbita we wnętrzu: Mitoraj oraz Amnesty International;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aneta KILIŃSKA (ur. 1997)

404
Akt kobiecy, 2017/2018 ceramika szkliwiona; 85 x 40 cm;
na odwrocie: sygn. Aneta Kilińska.
estymacja: 3 400 - 4 100 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

405
Skrzypek brąz, podstawa kamienna; 21 x 8 x 7 cm;
sygn. na prawym skrzydle: Sętowski.
estymacja: 10 200 - 12 200 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

406
Skacząca, 2021 brąz, podstawa kamienna; wys. 36 cm; 13 x 12 cm;
sygn., dat. i ed. na podstawie: P. Bubak / 2021 / 2/3.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

407
Idealizacja, 2021 brąz, podstawa kamienna; 19 x 10 x 7 cm;
sygn. i ed. Z tyłu po prawej: P. BUBAK / 1/1.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

408
Sowa brąz, kamień; 35 x 20 x 13 cm.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Edward ŁAGOWSKI (ur. 1943)

409
Postać brąz, marmur; wys. 18 cm;
sygn. na podstawie: ŁAGOWSKI.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Marta USZAKOW (ur. 1995)

410
(Przy)widzenie, 2021 ceramika szkliwiona, 10 elementów;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Józef SĘKOWSKI (ur. 1939)

411
Zamyślona, 2009 brąz, podstawa z kamienia; wys. rzeźby 27 cm, wys. całkowita 33 cm;
na spodzie nalepka z tytułem rzeźby: "ZAMYŚLONA" / 2009 rok; oraz bezpośrednio na kamieniu
estymacja: 6 000 - 7 200 zł