17 listopada 2021

Aukcja:

17 listopada 2021
godzina 19:30

Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Waleria Matelska (ur. 1994)

301
Razem, 2020 akryl, płótn; 140 x 73 cm;
sygn. Dat. I opisany na odwrocie: 140 x 73 / Waleria / Matelska / Razem / 2020
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Juliusz LEWANDOWSKI / ps. Juliusz MARTWY /

302
List do przyjaciela, 2021 akryl, papier naklejony na płytę; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Juliusz / Lewandowski / 2021.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

303
Twarz, 1987 olej, płótno; 30 x 25,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SROKA / 1987.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

304
Spotkanie pod słońcem, 1967 tempera, płyta pilśniowa; 60 x 25,5 cm ( w świetle oprawy);
sygnowany na odwrocie.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

305
na odwrocie opis: Teresa Rudowicz / 79 / 42.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Wojciech LEDER (ur. 1960)

306
Teoria przeźroczystych celów, 2018 technika własna, płótno; 90 x 140 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Wo. Leder / 2018
estymacja: 13 500 - 16 500 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

307
Zagubieni, 2011 olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn.: p. d.: CHYL.'11.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929-2018)

308
Kompozycja, ok. 1990 akryl, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d. H. Wrzeszczyńska,
estymacja: 10 500 - 12 500 zł

Henryk STRUMIŁŁO (1934-2001)

309
Obraz IV, 1964 technika mieszana, płótno; 135 x 69 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: HENRYK STRUMIŁŁO / "OBRAZ IV" / 69 x135 / TECHNIKA MIESZ. 1964 r.
estymacja: 13 500 - 16 500 zł

Iwona OSTROWSKA (ur. 1962)

310
Ptak XVII olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. p. d.: OST;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Albert TREICHEL (ur. 1968)

311
Bez tytułu olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn.: l. d.: Treichel A.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Albert TREICHEL (ur. 1968)

312
Bez tytułu olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. l. d.: Treichel A.
estymacja: 3 400 - 4 100 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

313
Tytuł dowolny, 2021 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / TYTUŁ DOWOLNY 2021 / OIL ON CANVAS / 100/130 CM.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

314
Kontrabasista, 2018 akryl, płótno; 13 x 18 cm;
sygn. i dat. u góry: 2018 E.DWURNIK;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Piotr TUREK (ur. 1961)

315
Rozmowa Koloraturowa 64, 2006 olej, płótno; 39 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Turek / 2006
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

316
Bez tytułu (12), 1990 akryl, płótno; 148 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '90;
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI / KA DEE /, (ur. 1953)

317
Motyl, 1982 olej, technika własna, płótno; 100 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZYSZTOF DUDZIŃSKI / huile sur toile / 100 x 80 / tytuł: Motyl.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

318
The Book (Bataille), 2017 olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: ZIEMOWIT KMIEĆ / „THE BOOK” / olej, płótno, 60 x 50 / 2017.
estymacja: 5 500 - 6 600 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Stanisława BOLESŁAWSKA (ur. 1929)

319
Postacie, 1963 olej, płótno; 79 x 62,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Bolesławska 63.;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Ryszard PAPROCKI / ps. RYHO / (ur. 1963)

320
MAAT, 1996 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: RYHO PAPROCKI / 1996;
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

321
Stories 33, 2021 akryl, fotografia, collage, płótno; 100 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Stories 33 / Marek Sułek / [podpis artysty] 2021.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Ron VAN DER WERF (ur. 1958)

322
Kompozycja, 2003 olej, akryl, płyta; 48,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. I dat. p. d.: Ron V/D Werf MMIII.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Zofia PUSZCZYŃSKA (1907-1985)

323
Pejzaż miejski, 1977 olej, płótno; 61 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Puszczyńska / 77 r;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Irena RUMIŃSKA-WIŚNIOWSKA, XX w.

324
Willa na tle gór olej, płótno; 47 x 39 cm;
sygn. p. d.: I. W.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wojciech TRATKIEWICZ (ur. 1954)

325
Pejzaż górski, 1998 olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn. p. d.: TRATKIEWICZ;
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

326
Mężczyzna przy stole olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. p. d.: Danka Westrych;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

327
Przerwa w Kazimierzu, 1961 olej, płótno; 65 x 81 cm ( w świetle ramy);
sygn. p. d.: Wodyński;
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Marian MALINA (1922-1985)

328
Martwa natura z arbuzem, 1956-1959 olej, płótno; 35 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. g. : M. Malina / 56-59.
estymacja: 3 400 - 4 100 zł

WOŹNIAK RYSZARD

329
Kompozycja z kuflem, 1990 olej, płótno; 75 x 75 cm;
sygn. p. d.: 19 RTS 90;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

LURCZYŃSKI MIECZYSŁAW (1907 - 1992)

330
Pejzaż miejski olej, płyta; 74 X 54 cm;
sygn. p. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

331
Bez tytułu płyta, olej; 74 x 54 cm;
sygn. p.d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

332
Kompozycja geometryczna, 1972 collage, karton; 16 x 16 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski 1972 (flamastrem).
estymacja: 21 000 - 26 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

333
Kompozycja litografia barwna; papier; 66 x 84 cm;
opisany. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem) oraz na odwrocie: H. Stażewski 1929 (flamastrem);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

334
Kompozycja litografia barwna, papier; 70 x 101 cm;
opisany u dołu: A/3 H. Stażewski 1930 (ołówkiem);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

335
Bez tytułu monotypia, papier; 41,5 x 28 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

336
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 59 x 59 cm (zadruk), 65 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu: Beksiński / W 1/10.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

337
Kompozycja, 1961 tusz granatowy, piórko, papier; 30 x 21,5 cm;
na odwrocie: sygn. i dat. l. d.: Beksiński 61.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

338
Bez tytułu akwarela, papier granatowy; 47,5 x 63 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

339
Portret rodzinny, 1985 akwarela, gwasz, papier; 32 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN DOBKOWSKI 85 (ołówkiem), l. d.: "PORTRET RODZINNY" (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

340
Oni chcą czołgów, 1981 collage, linoryt, papier; 58,5 x 49 cm;
sygn. u dołu (na taśmie klejącej): Oni chcą czołgów;
estymacja: 24 000 - 28 800 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

341
Talmud polski IV, 1988 linoryt, papier; 53 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 88 (ołówkiem), l. d.: Talmud polski IV, 18/50 (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

342
Kompozycja z głowami długopis, papier fakturowany; 44 x 39 cm (w świetle passe-partout);
ślady po złożeniu arkusza.
estymacja: 8 600 - 10 300 zł
Cena oferowana 7 700 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

343
Cień krajobrazu, 1996 litografia, papier; 55,5 x 67,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Opałka (ołówkiem), śr. d.: Litografia 4/13 (ołówkiem),
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

344
Lot w mgławicy litografia, papier; 54,5 x 53 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Opałka (ołówkiem), śr. d.: Litografia 7/13 (ołówkiem), l. d.: Lot w mgławic
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

OŁOWSKA PAULINA

345
Bez tytułu druk giclée, papier; 42 x 29,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paulina Ołowska / 9/50 2009(ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HALICKA ALICJA (1894 - 1975)

346
Plac de la Concorde w Paryżu,1955 litografia, papier; 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

347
Brockhaus lexikon: Schmetterlinge II, 2020 litografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Brockhaus lexikon: Schmetterlinge II”,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

348
Brockhaus lexikon: Sistpflanzen, 2020 litografia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Brockhaus lexikon: Sistpflanzen”,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł