13 października 2021

Aukcja:

 13 października 2021
godzina 19:30

 Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

zlecenia aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Katarzyna Kulec
tel. +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Mikołaj KOCHANOWSKI (1916-1987)

301
Relief srebrny III, 1971 olej, relief, technika własna, płótno; 92 x 92 cm;
opisany na odwrocie: "RELIEF SREBRNY" III. / 92 X 92 cm / 1971r. / MIKOŁAJ KOCHANOWSKI / KRAKÓW.
estymacja: 9 000 - 10 600 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

302
Pole III, 1968 akryl (liquitex), płótno; 81,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Dominik;
estymacja: 76 000 - 90 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

303
Naciąganie płótna - strach na wróble, 1961 flamaster, olej, papier naklejony na tekturę; 21 x 26,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: T. Kantor / maj / hamburg 1961;
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

304
Kompozycja, 1977 tusz, papier; 48 x 16 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. śr. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1977 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Walenty GABRYSIAK (1920-2013)

305
Srebrosfera II, 1983 olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Gabrysiak 83;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

306
Powrót - Wysiedleni olej, płótno; 87 x 135 cm;
na odwrocie cztery nalepki
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

307
Martwa Natura olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zbigniew Makowski 1961.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Ildefons HOUWALT (1910-1987)

308
Kompozycja z postaciami, 1955 olej, płótno; 48 x 63,5 cm;
sygn. I dat. l. d.: I. HOUWALT 1955.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

309
Ziemia I olej, płótno; 81 x 100 cm;
na odwrocie, na papierze zasłaniającym płótno opis autorski: BWA TARNÓW 80 x 100 / H. TCHÓRZEWSKA "Ziemia I".
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Łukasz NIEWISIEWICZ (1905-1984)

310
Maska czarownika z Nigerii, lata 60. XX w. tempera, płótno; 90,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: lunie (pseudonim artysty);
estymacja: 4 500 - 5 400 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

311
Ręka z okiem, 1969 akryl, płyta; 42 x 68 cm;
na odwrocie opis: Ewa Kuryluk / Po bitwie / 1969 oraz papierowa nalepka z informacjami o obrazie z: Richard Bradley Atelier w Norforl
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Mściwój OLEWICZ (ur. 1939)

312
Dziewięć osób technika własna (olej, grafika, collage) płótno naklejone na deskę; 140 x 75,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mściwój Olewicz 85 / 89;
estymacja: 12 000 - 14 400 zł

Lucjan ORZECH (ur. 1946)

313
Kompozycja olej, płótno; 130 x 97 cm;
opis autorski na odwrocie: 132 x 98 cm / OLEJ ... / Lucjan ORZECH.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Danuta URBANOWICZ (1932-2018)

314
estymacja: 6 800 - 8 200 zł

Bożena BURZYM-CHAWIŃSKA (ur. 1954)

315
Kompozycja, 1974 olej, płótno; 100 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: B / Burzym / 1974.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Józef Lucjan ZĄBKOWSKI (1928-1998)

316
Czerwoni sędziowie, 1975 olej, akryl, płótno; 81 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZĄBKOWSKI 75;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Małgorzata JENTA-DMITRUK (ur. 1959)

317
Po drugiej stronie rzeki, 1997 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. i dat. z prawej pośrodku JENTA - DMITRUK 97;
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

318
Twarz, 1995 pastel, papier jasnobrązowy; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: 95. / Stasys.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Walter SPITZER (1927-2021)

319
Malarz i modelka, 1970 olej, płótno; 57 x 38 cm;
sygn. p. g.: W. Spitzer;
estymacja: 6 400 - 7 600 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

320
W saloniku olej, papier; 58 x 74 cm;
sygn. l. d. : St. Chlebowski (? zatarte);
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

321
Pejzaż z rzeką, 1958 olej, płótno; 70,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: R.Art. 58.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

322
Pejzaż norweski z Mandal, 1985 olej, płótno; 65 x 85 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

323
Martwa natura z samowarem, 1996 olej, płótno; 85 x 75 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

324
Bez tytułu (42), 1990 akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '90;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

325
Zamek - Będzin, 1999 - 2000 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

326
Góra Dorotka, 1999 olej, płótno; 35 x 56 cm;
sygn. p. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Witold FRYDRYCH (1916-1970)

327
Akt, 1962 olej, płótno; 98 x 130,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wit. Frydrych 62.
estymacja: 13 300 - 16 000 zł

Maria ERDMAN-PRZEŁOMIEC (ur. 1923)

328
Kompozycja figuralna, 1962 olej, płótno; 65,5 x 81,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Maria Erdman / 1962 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

329
Ogród niepielony, 1992 olej, płótno,
73,5 x 91,5 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

330
Schachspieler (Szachista), 1973 litografia, papier; 60 x 47,5 cm (wymiar kompozycji), 76 x 60 cm ( w świetle passe-partout);
opisana l. d.:Schachspieler 1973 31/150 (ołówkiem), sygn. p. d.: E
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

331
Ilustracja pieca, 1964 linoryt, papier; 47 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Ilustracja pieca" dediee a Rosine Buhler / linoryt 1964 / Józef Gielniak (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Krystyna HILCZER-KOCIŃSKA (ur. 1946)

332
Taniec ognia (Pantomima), 1986 tusz, gwasz, akwarela, papier; 36,3 x 17 cm (dwa połączone arkusze);
sygn. p. d.: K. HILCZER;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

333
Bez tytułu gwasz, tusz, papier; 58 x 44 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: lenica.
estymacja: 12 500 - 15 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

334
Bez tytułu, 1998 grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 60 x 80 cm (zadruk), 66 x 86 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: Beksiński 1998.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

335
Bez tytułu grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 84 x 84 cm;
sygn. na odwrocie: Beksiński / 1 (w kole).
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

336
Bez tytułu monotypia, papier; 29 x 41 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

337
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 12 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

338
Głowy, 1971 długopis (tusz czarny), papier; 26 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein '71.
estymacja: 5 800 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Iwona CUR (ur. 1978)

339
Surogaci, 2012 linoryt, papier; 120 x 120 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: „ Surogaci” linoryt Iwona Cur 2012
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Ewa BIŃCZYK (ur. 1977)

340
Akwarium, 2006 wklęsłodruk, papier; 41,5 x 31 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Akwarium Wklęsłodruk 3/20 Ewa Bińczyk 2006 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Ewa BIŃCZYK (ur. 1977)

341
Prorok, 2006 wklęsłodruk, papier; 55 x 44,5 cm (odcisk płyty), 60 x 46 cm (arkusz w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Prorok wklęsłodruk 10/20
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Paweł KOWALEWSKI (ur. 1958)

342
Dwaj mężczyźni urągają Bogu, 2008 serigrafia, pastel, papier, 65 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i num. u dołu: 2/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Anna SADOWSKA (ur. 1971)

343
Obcy sucha igła, papier; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: A. Sadowska (ołówkiem),
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

344
Emigranci II, 1987 miedzioryt, papier; 24,5x 34,5 cm (odcisk płyty), 28 x 36,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: 1987 S,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

345
Przewidywalne założenie, 2005 Serigrafia barwna, karton; 103 x 74 cm;
sygn. i nakład u dołu: 325/ 350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

346
Teoria Strun giclée, papier; 20 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Yerka (ołówkiem); l. d. nakład: 1/19 (ołówkiem), tytuł: TEORIA STRUN (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

347
Ursus zwycięzca giclée, papier; 20 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Yerk (ołówkiem), l. d. nakład: 1/19 (ołówkiem); tytuł u dołu: URSUS ZWYCIĘZCA (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Roman CIEŚLEWICZ (1930-1996)

348
Saint - Refuge, 1982 offset, papier; 60 x 40 cm ( w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: E/A. "SAINT - REFUGE" / COLLAGE / R.CIEŚLEWICZ . 1982
estymacja: 2 600 - 3 200 zł