16 grudnia 2020

Aukcja: 16 grudnia, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Julian MIODUSZEWSKI (1876-1932)

1
Targ własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
32 x 24 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

2
Krajobraz własna technika fotograficzna, przetłok bromolejowy, papier;
34,3 x 30,3 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

3
La toue [Łódź rybacka] fotografia czarno-biała, przetłok bromolejowy, papier;
29 x 34,5 cm (wymiar arkusza)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jan GUMOWSKI (1883-1946)

4
Krynica, 1931 teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej, W.Główczewski,
Warszawa, 1931, 40 x 31 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Adam Mieczysław SKAŁKOWSKI (1871-1951), Bronisław GEMBARZEWSKI (1872-1941)

5
Książę Józef Ilustracye kolorowe podług obrazów Br. Gembarzewskiego,
Bytom G-Ś. 1913. Nakł. i czc. "Katolika". 479 s., 28 x 23 cm;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Opracował Tadeusz Mańkowski (1878-1956)

6
Galeria Stanisława Augusta Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932,
s. 528; 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, grzbiet 5-polowy, tytuł tłoczony złotem.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Feliks KOPERA (1871-1952)

7
Dzieje malarstwa w Polsce ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

Jacques (Jakub) MORTKOWICZ (1836-1931)

8
Le livre d'art en Pologne (Sztuka książki Polskiej 1900-1930)
Varsovie [1931]. 33 x 25 cm, oprawa pełna skóra, bogate tłoczenia i złocenia na licu
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Józef WEYSSENHOFF (1860-1932), Henryk WEYSSENHOFF (1859-1922)

9
Soból i panna Cykl myśliwski. Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa.
30x24 cm; Warszawa-Lublin-Łódź-Kraków-Nowy York 1913 Druk Anczyca i Ski.;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Kajetan SUFFCZYŃSKI (1807-1873), Wincenty POL (1807-1872)

10
Zawsze oni Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów.
Z ilustracyami J. Kossaka i epigramatami W. Pola, nigdzie niedrukowanemi
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)

11
Klasztor i kobieta Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm, oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

12
Wieczory zimowe, 1892 teka, 51 x 36 cm, zaprojektowana i sygnowana przez austriackiego grafika
Hugo Strohl (1851 - 1919), wydana w Wiedniu w 1892 r. przez Franciszka Bondy
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

13
Portret mężczyzny, 1920 autolitografia kolorowana akwarelą, papier;
37,5 x 32 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Utagawa KUNISADA II (1823-1880)

14
Agemaki z cyklu: Murasaki Shikibu Genji karuta, 1857 drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d. [na klocku].
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Utagawa KUNITERU (1808-1876)

15
Shimada z cyklu: Słynne miejsca na drodze Tokaido", 1863 drzeworyt barwny, papier; 33,3 x 22,9 cm;
sygn. l. d.: … [na klocku].
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

16
Sprzedaż amuletów, 1875 heliograwiura, papier; 24,2 x 19 cm.
Grafika pochodzi z książki ,,Henryk Siemiradzki'' autorstwa Stanisława Lewandowskiego
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

17
Kuszenie Świętego Hieronima heliograwiura, papier; 10,8 x 26 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

18
Opactwo Cystersów w Jędrzejowie - rekonstrukcja [Kapitularz], 1941 drzeworyt, bibuła; 24,8 x 29,8 cm;
sygn. p. d.: MS [monogram wiązany, na klocku]
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

19
Rynek w Krakowie, 1942 drzeworyt, bibuła; 21,5 x 29,3 cm (odcisk klocka), 26 x 33,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Włodzimierz KAWECKI (1905-1940)

20
Zestaw 5 rycin: 1. Gazda z Czorsztyna, 2. Poranek w Jabłonce,
3. Las I, 4. Las II, 5. Przydrożna kapliczka
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

21
Na pastwisku litografia, papier; 18 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

22
Anemony w kryształowym wazonie litografia, papier; 47,5 x 34,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: LWyczółk 1925 (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Stefan ANDERS (1889-1970)

23
Zamek Tenczynek, 1947 ołówek, papier; 28 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Anders / Tenczynek 1947 r.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Wiktor ZINN (1925-2007)

24
Motyw z przedmieścia węgiel, papier jasnobrązowy, żeberkowy; 34,8 x 53,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WiktorZinn.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Jan STYKA (1858-1925)

25
Studium postaci rzymianina na koniu ołówek, papier; 36 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JS (monogram wiązany).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

26
Akt kobiety ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

27
Faun, ok. 1875 piórko, tusz lawowany, węgiel, papier; 23 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: J. Malczewski (ołówkiem)
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Monogramista B.K., XX w.

28
Zestaw 4 prac - Ułan na koniu tusz, akwarela, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy, każda);
sygn. l. d. lub p. d.: B.K.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

29
Zestaw 3 akwarel, 1972 1. Kopalnia Knurów - Pływalnia
2. Klub S.I.T.G Aktyw. BHP
3. Klub S.I.T.G. Aktyw. BHP Kopalni "Knurów"
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Otto AXER (1906-1983)

30
48 szkiców projektowych do kostiumów z filmu: „Kazimierz Wielki” w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich, ok. 1974 gwasz, ołówek, długopis (tusz czarny), karton;
46 plansz o wymiarach ok.: 50 x 70 cm, 2 plansze ok. 35 x 50 cm
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Heinrich NAUEN (1880-1941)

31
Pejzaż pastel, papier; 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Nauen / Boitsfort (nazwa miejscowości, gmina Brukseli słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

32
Tatry pastel, papier; 32 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz MAKAREWICZ, XX w.

33
Zima, 1924 akwarela, gwasz, brązowy papier; 27 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: TM / 1924.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

34
Polowanie zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Józef BRACH, XX w.

35
Zima w wiosce akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46,5 x 63 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Brach
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

36
Przed wiejskim kościółkiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d: S. Gibiński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

37
Pejzaż z Ojcowa, 1939 akwarela, papier; 19 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KPuchała, Ojców 22.VII.1939
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

38
Scena przed Wawelem, ok. 1870 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
17,2 x 25,3 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

39
Dzwonnica kościelna akwarela, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JFałat
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Antoni Ferdynand CHITRY de FREYSELSFELD (1873-?)

40
Postać hucuła akwarela, papier; 33 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: AF (?) / 943
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

41
Truskawiec - na drodze do Marysi akwarela, papier; 35 x 24,5 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

J. SKOWROŃSKI XIX/XX w.

42
Zima w lesie, pocz. XX w. akwarela, papier; 52,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: J. Skowroński
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

43
Zima, 1916 akwarela, papier; 51 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: JHulewicz. 1916
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

44
Mojżesz, 1904 ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

45
Pejzaż z drzewem, 1947 akwarela, papier; 19,5 x 26,5 cm; sygn. i dat. l. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

46
Ogród akwarela, papier;
26 x 19 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz PUCHAŁA (1895-1986)

47
Motyw gałązki głogu z kopcem Kościuszki w tle, 1943 akwarela, papier; 19,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi: KPuchała 4. X. 1943.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

48
Wiosenne kwitnienie wokół domu - Z Kalwarii, 1914 akwarela, papier; 50 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł