14 października 2020

Aukcja: 14 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Carl REICHERT (1836-1918)

97
Pejzaż z piniami, 1865 olej, płótno dublowane, 50,5 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Carl Reichert Sorento 1865 (?)
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Jerzy René GROSZANG (1929-2004)

98
Pejzaż z rozlewiskiem akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Tadeusz MAKAREWICZ, XX w.

99
Zima, 1924 akwarela, gwasz, brązowy papier; 27 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: TM / 1924.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

100
Rybacy akwarela na porysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 17 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz MAKAREWICZ, XX w.

101
Zestaw 4 prac Podwórko, Wejście do domu,
Wejście do Katedry Wawelskiej, Mały Rynek w Krakowie
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Bronisława ŁUKOMSKA-WIELOWIEYSKA (1865-1939)

102
Portret kobiety olej, płótno dublowane na wosk;
72 x 60 cm.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

103
Starzec ze szklanką olej, płótno dublowane na wosk; 72,5 x 58 cm;
stempel składu materiałów malarskich
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Marcello BACCIARELLIEGO (1731-1818) według

104
Portret Jana Olbrachta olej, płótno; 52 x 39,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napisy
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ok. poł. XIX w.

105
Portret damy olej, płótno dublowane, 23 x 17,5 cm;
na odwrocie napis wtórny: Marszałkiewicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)

106
Portret oficera carskiego - Księcia Mihaiła Gorczakowa, 1860 olej, płótno dublowane; 98 x 78 cm;
sygn. i dat p. d.: Kaniewski 1860.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVII w.

107
Św. Marek Ewangelista olej, płótno dublowane;
84 x 63 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

108
Święty Jan Nepomucen olej, płótno; 42 x 32 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony XVII / XVIII w.

109
Wyobrażenie świętego z kręgu: Gregorio DE FERRARI (1644-1726)
olej, płótno dublowane; 96,5 x 73,5 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

110
Ukrzyżowanie olej, płótno;
122 x 87 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 800 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

111
Scena rodzajowa z pasterzami olej, płótno dublowane;
51 x 75,5 cm
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Franciscus Xaverius XAVERY (1700 - około 1775)

112
Pejzaż z pasterzami olej, płótno; 54 x 59 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka inwentaryzacyjna
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, europejski, XVII w.

113
Zuzanna i starcy olej, płótno dublowane; 203 x 133 cm;
po konserwacji.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, włoski, szkoła bolońska, XVII w.

114
Judyta z głową Holofernesa olej, płótno dublowane;
130 x 108 cm.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Léon DESCHAMPS (1860-1928)

201
Dziewczyna z ptakami biskwit; wys. 70 cm;
sygn. z boku; Francja, 4. ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Edouard FORTINI (1862-?) ?

202
Dziewczyna z kwiatami we włosach - rzeźba secesyjna biskwit, złocenia; wys. 46 cm, szer. 26 cm, głęb. 17 cm;
sygn. z boku: Fortini;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943)

203
Portret górala - płaskorzeźba gips palony; 52 x 46 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

204
Portret Ksawerego Lewkowicza gips barwiony i lakierowany, wys. 44 cm.
od tyłu sygn.: K. Laszczka d. 21 VI 1937
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

205
Para figur: grajek i słuchacz drewno polichromowane; 18,5 cm i 19 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

206
Po kąpieli - akt drewno;
wys. 65,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Nieokreślony rzeźbiarz cechowy, niemiecki (?), k. XIX / pocz. XX w.

207
Czterej Ewangeliści drewno polichromowane;
wysokość figur 39-40 cm.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Cena oferowana 2 800 zł

208
Matka Boska Bolesna drewno lipowe polichromowane; wys. 74 cm.
Małopolska (?), ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

209
Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromia (wtórna); wys. 105 cm, szer. 48 cm, głęb. ca 50 cm.
Małopolska ?; 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

210
Sarny - rzeźba art déco kompozycja metali, podstawa: onyks, czarny marmur, listwy chromowane, wys. 44 cm; dł. 57 cm, szer. 25 cm;
Francja (?), lata 20. XX w.
estymacja 2 500 - 3 000zł

211
Kobieta z chartami - rzeźba art déco figury: kompozycja metali malowana, kość, podstawa: marmur szary; wys. 41,5 cm, dł. 70 cm; szer. 20,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja 3 000 - 3 700zł

Henri-Frédéric ISELIN (1826-1905)

212
Grupa rzeźbiarska - Nauka czytania brąz odlewany i cyzelowany sygnowany u dołu: Iselin; wys. 29 cm
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921)

213
Płatnerz brąz polerowany, podstawa: onyks; wys. 34,5 cm;
sygn. na kolistej plincie: HKossowski (inicjał wiązany z liter HK);
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

Louis Joseph LEBOEUF (1823-1867)

214
Robin Hood brąz patynowany, podstawa drewniana, czerniona; wys. całkowita 56 cm;
sygn. na podstawie: Leboeuf;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

215
Para bażantów brąz odlewany, patynowany sygnowany (sygnatura nieczytelna); wys. 27 cm, szer. 72 cm.
Niemcy?, k. XIX w
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

216
Kozak na koniu żeliwo niesygnowane, marmur czarny z żyłkami złotymi; wys. 14 cm, szer. 21,2 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

217
Dziewczyna z mandoliną brąz patynowany; wys. całkowita: 61 cm, szer. ca. 27 cm, głęb.25 cm;
sygn. na podstawie: Auguste Moreau.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

601
Puchar dekoracyjny szkło barwione w masie na kolor butelkowy, dekorowane powierzchniowo emalią, złocone, szlifowane;
Czechy, w typie szkieł Friedricha Egermanna, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

602
Puchar dekoracyjny szkło dwuwarstwowe, bezbarwne i barwione w masie, jasno fioletowe, szlifowane;
wys. 20,5 cm, średn. podstawy: 10 cm.
Czechy, Železný Brod (?), pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

603
Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło dwuwarstwowe, bezbarwne, listra kobaltowa, szlifowane, złocone;
Czechy, w typie szkieł Friedricha Egermanna (1777-1864), 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

604
Karafka z korkiem i 5 kieliszków szkło kryształowe, barwione w masie na kolor lazurowy, szlifowane;
Czechosłowacja, Karlove Vary, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Huta NIEMEN

605
Wazon art déco szkło kryształowe, neodymowe, barwione w masie, szlif optyczny; 19,5 x 21 x 21 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

606
Wazon szkło kryształowe, bezbarwne, formowane ręcznie, szlifowane, szlif optyczny;
Czechosłowacja ?, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

MIŚNIA, Königliche Porzellanmanufaktur

607
Para misek serwisowych, kanelowanych, z dekoracją kwiatową porcelana (z drobnymi skazami punktowymi w masie), farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, ok. 1750-1755
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

608
Talerz serwisowy (miska), z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne; nitkowe pęknięcie od krawędzi ku lustru (ok. 4 cm),
Niemcy, ok. 1756-1780 (tzw. Punktzeit).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

K.P.M. BERLIN

609
Dwie wazki serwisowe do lodów porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin, powtórzenie modelu z końca XVIII w.; 1 poł. XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

610
Talerz serwisowy (miska), z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, 3. ćw. XVIII w. (tzw. Punktzeit).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

MIŚNIA, Churfürstliche Porzellain Fabrique

611
Cztery talerze serwisowe z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, ok. 1774-1814 (okres Marcoliniego).
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

612
Filiżanka ze spodkiem, w rezerwach kwiaty i miniatury pejzażowe porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
Niemcy, 2.-3. ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

BERLIN, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

613
Figurka Fryderyka II, króla Prus porcelana biała, ubity koniec ostrza szpady;
redukcja wg modelu Johanna Gottfrieda Schadow z 1793 r., XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł