14 października 2020

Aukcja: 14 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

840
Kilim wełna, osnowa bawełniana; 100 x 214 cm.
Polska, l. 20-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Odlewnia Żeliwa Buderus - EISENGIESSEREI BUDERUS (zał. 1731)

841
Trzy ażurowe plakiety żeliwo; Niemcy, Wetzlar,
lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

842
Lustro wiszące mosiądz odlewany niesygnowany, tafla lustrzana; wys. 91 cm szer. 51 cm.
Polska ?, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

843
Lustro ścienne, neorokokowe drewno sosnowe, lipowe, gipsatura, złocenie na pulment, biała polichromia; tafla lustrzana;
wys. 136 cm, szer. 72,5 cm; Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

844
Wieszak mosiężny eklektyczny sześcioramienny mosiądz; wys. całkowita 177 cm, szer. 45 cm, głęb. 45 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

845
Wieszak i stojak na laski i parasole drewno barwione, tafla lustrzana; wys. 166 cm, szer. 42,5 cm, głęb. 41 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

846
Rama w stylu zakopiańskim jawor; 61,8 x 47 x 3 cm.
Podhale, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

847
Wózeczek dziecięcy z odkładanym pulpitem drewno barwione - ciemna wiśnia; wys. 57 cm, szer. 66 cm, głęb. 37 cm.
Daleki Wschód ?, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

901
Stolik zakopiański jesion; 75 x 77,8 x 48,2 cm;
Podhale, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

902
Szafka huculska buczyna; 87 x 84,7 x 49,5 cm;
Huculszczyzna, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

903
Fotel - uszak w stylu biedermeier czereśnia,114,5 x 67 x 77 cm;
Europa Środkowa, ok. 1830.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

904
Stolik - gablota okrągła fornirowany orzechem i czeczotą orzechową, we wnętrzu z pikowanym wkładem;
81 x 70 x 70 cm; Francja, k. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

905
Zestaw mebli w stylu Ludwika Filipa stolik - 76 x 111,5 x 63 cm, krzesła - 93 x 48 x 54 cm;
Europa Środkowa, ok. 1880.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

906
Stolik pomocniczy w kształcie „nerki” w stylu klasycystycznym konstrukcja: dębina, okleina: drzewo różane; 76, 5 x 100 x 46,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja ?, pocz. XX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

907
Bufet art deco okleina wzorzysty orzech, wnętrze okleina mahoniowa; 108,5 x 105,3 x 43,8 cm;
Polska, ok. 1920/30.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

908
Barek art deco okleina - wzorzysty orzech, wnętrze - okleina mahoniowa; 128 x 130 x 50 cm;
Polska, ok. 1920/30.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

909
Barek art deco w formie koła fornir - orzech, szkło; 80 x 80 x 50,5 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

910
Stolik - postument w stylu art deco fornirowany czeczotą brzozową; 34,6 x 60,5 x 60,5 cm;
Włochy, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

911
Konsola w stylu art deco fornirowana czeczotą brzozową; 92 x 95 x 91 cm;
Włochy, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

912
Gondolka w stylu art deco fornir - czeczota brzozowa; 63,3 x 74,5 x 40 cm;
Włochy, poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

913
Etażerka - regał art deco fornirowana wzorzystą okleiną orzechową (z karpy); 177,3 x 60 x 30 cm;
Włochy l. 20-30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

914
Stolik w stylu art déco fornir: czeczota brzozowa; 56,6 x śr. 60 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

915
Stolik - żardiniera art deco fornirowany wzorzystą okleiną orzechową (z karpy); 32 x 110 x 110 cm;
Włochy, l. 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

916
Stół w stylu art deco fornirowany wraz z oskrzynieniem czeczotą brzozową; 72,5 x 140,8 x 140,8 cm;
Włochy, poł. XX w.
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

917
Kredens w stylu art deco fornirowany wzorzystą okleiną orzechową; 156 x 220 x 41,5 cm;
Polska, Pracownia Artystyczno-Stolarska Ludwika Bauera, lata 30. XX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł