09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 18.00

Przypominamy, że wszystkie niesprzedane pozycje są nadal dostępne.
Zachęcamy do składania ofert.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

49
Zestaw 4 prac - Pejzaże z Jeleśni 1. Kościół parafialny w Jeleśni; 2. Widok z Jeleśni na Pilsko
3. Widok z poza kościoła w Jeleśni; 4. Janikowa grapa w Jeleśni
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

50
Wiosenne prace w kalwaryjskim sadzie, 1911 akwarela, papier, 22 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

51
Krowa, ok. 1840-48 (?) akwarela, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 42,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

52
Zwózka siana olej, tektura naklejona na płytę; 25 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

53
Napad wilków akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 18,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: KKosiński.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

54
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

55
Pejzaż z drogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925) ?

56
Łąka, 1897 akwarela, papier; 13,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.S. / d 24.XII.97 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

57
Kwiaty w wazonie ołówek, akwarela, papier;
28 x 20 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

58
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

59
Na plaży w błękitach olej, płótno; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: P.C (cyrylicą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

60
Na plaży olej, płótno; 49 x 64 cm;
sygn.: p. d.: R.Sielskij (cyrylicą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

61
Na plaży, 1928 gwasz, papier; 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Popczyk 28.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

62
Martwa natura, l. 40.XX w. olej, płótno; 35,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 700 zł

63
Pejzaż z mostkiem o zmierzchu olej, tektura; 24 x 31 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł

64
Motyw zimowy z mostem olej, tektura; 26 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

65
Pejzaż z kościółkiem - Nokturn olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Adam SIEMIANOWICZ (1902-1970)

66
Kościół Norbertanek - Widok z Krakowa, 1934-1935 olej, sklejka; 27 x 36 cm;
sygn. p. d.: as
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

67
Brama olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

68
Pejzaż olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: W. de Terlikowski
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Samuel OSTROWSKY (1885/6-1946)

69
Słoneczniki w wazonie, 1942 olej, tektura; 69 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w pionie: OSTROWSKI / 1942.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

70
Martwa natura z gruszkami olej, sklejka; 70 x 31 cm;
sygn. l. d.: Zofia Stankiewicz.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

71
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, tektura; 45,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

72
Paleta z kompozycją kwiatową olej, deska w kształcie palety; 45,5 x 30,5 cm;
sygn. po środku u dołu: Mieczysław Reyzner
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

73
Kwiatowa łąka, ok. 1905 olej, ołówek, deska; 12 x 21 cm;
na odwrocie pieczątka ze spuścizny pośmiertnej.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 100 000 zł

Antoni Jan WOJTOW (1891-?)

74
Para pejzaży 1. Pejzaż z drzewem o zachodzie słońca
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

75
Chaty w górach olej, tektura fakturowana; 29 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Kurek.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

76
Świerki w górach olej, tektura fakturowana; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: AWippel.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

77
Stara brama, przed 1923 olej, tektura; 67 x 48 cm;
sygn.: p. d. MIECZYSŁAW FILIPKIEIWCZ
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

78
Pejzaż letni, 1955 olej, płótno; 48,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 6. IX. 1955 (częściowo ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

79
Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej oraz fragmenty uszkodzonej nalepki z imieniem autora
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

80
Motyw podgórski olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

81
Potok zimą, 1909 olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

82
Pejzaż krymski - wybrzeże olej, tektura, 31 x 42 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
estymacja: 25 000 - 40 000 zł

J. KOŁODZIEJCZYK, 1 poł. XX w.

83
Tryptyk - Górale przy ognisku, 1931 olej, tempera, szkło;
sygn. na prawej kwaterze z lewej u dołu: Mal. J. Koł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XX w.

84
Duch Gór olej, tektura; 71,5 x 49,5 cm;
na odwrocie nalepka ze składu artykułów malarskich i papierniczych - Franz Riemer w Słupsku.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

85
Scena intymna olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

86
Dworek, 1921 olej, tektura; 31,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA 1921
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Abraham NEUMAN (1873-1942)

87
Chaty o zmierzchu olej, tektura; 68 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: A.Neumann.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

88
Chłopiec modlący się, lata 50. XX w. olej, płyta; 18,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

89
Śpiące dziecko olej, tektura; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX /XX w.

90
Portret mężczyzny, 1911 olej, płótno naklejone na tekturę; 14 x 22 cm;
opisany l. d.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

91
Portret oficera, 1918 olej, płótno; 78 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: BERLEWI / WARSCHAU 18;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

92
Autoportret, 1957 olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. i dat l. d.: Wlastimil Hofman 1957
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XIX / XX w.

93
Kobieta w chuście [Salome spod Krakowa] olej, płótno; 50 x 76 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Szymon BUCHBINDER (1853-1908)

94
Kobieta ze sznurem pereł olej, deska; 24 x 18 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną notatką o autorze.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Teodor WACYK (1886-?)

95
Dziewczyna w chuście olej, tektura; 50 x 36 cm;
sygn. p. d.: T Wacyk.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

96
Parobek - szkice - praca dwustronna, ok. 1910 olej, tektura; 35 x 28 cm;
sygn. l. g.: VHofman.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł