09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 18.00

Przypominamy, że wszystkie niesprzedane pozycje są nadal dostępne.
Zachęcamy do składania ofert.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

203
Herb nadbramny piaskowiec polichromowany: 41 x 29 cm.
Polska, XVIII w. (?)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Autor nieustalony - Konstanty LASZCZKA (1865-1956) ?

204
Walczące koziołki terakota polichromowana, woskowana, wys. 29, 5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Piotr THIES (brązownik, czynny ok. poł. XIX w.) - według

205
Król Jan III Sobieski konno kompozycja metali (cynkal?); odlew, patyna; wys.38 cm; głęb. 18 cm; dł. 38 cm.
Warszawa, k. XIX w. (wg pierwowzoru z 1848).
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

AUTOR NIEUSTALONY

206
Seter aportujący ustrzelonego bażanta kompozycja metali, brązowiona; podstawa kamienna, 41,5 x 60 x 15,5 cm.
Europa Zachodnia; lata 20-30.XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

KASLI - odlewnia żeliwa (czynna od 1747)

207
„Rozstanie - Kozak i dziewczyna” żeliwo, odlew; wys. 39 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

208
Żelazny Rycerz Miasta Lwowa brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 18 cm.
Lwów, wytwórnia nieokreślona,1916.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Georges Charles COUDRAY (1862-1932)

209
„Bakie”- popiersie kobiece brąz patynowany; drewno, plusz; wys. 64 cm, z podstawą 69 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Léon PILET (1840-1916)

210
Dziewczynka z lalką brąz złocony; wys. 27,5 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Émile Louis PICAULT (1833-1915)

211
Geniusz ludzki (Le Genie Humain) brąz patynowany, marmur; wys. 70,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Jean BULIO (1827-1911)

212
Safona brąz złocony; biały marmur; wys. figury: 52 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Ernest RANCOULET (1842-1918?)

213
Mały kowal brąz, odlew patynowany; wys. 40,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Louis CHALON (1866-1940)

214
Samarytanka brąz patynowany, marmur; wys. 32,5 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz TCHÓRZEWSKI (ur. 1956)

215
Medalion: „ Płk dr Czesław Hake” brąz odlewany; średnica 20 cm.
Polska, po 2003
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Anna Władimirowna KRYSZANOWSKAJA (XX w.)

216
Narciarz brąz patynowany, marmur; wys. 36 cm, z podstawą 39,5 cm.
Rosja, Leningrad, 1950
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

217
Św. Hieronim drewno ze śladami polichromii; wys. 70 cm.
Europa Zachodnia, XVI w.?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

218
Krucyfiks drewno; wys. 45 cm, szer. 31 cm.
Europa Zachodnia, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

219
Scena pojmania Jezusa drewno; wys. 82 cm, szer. 58 cm.
Europa Środkowa, XVII w.?
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

220
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 57 cm, podstawa 24 x 13 cm.
Pomorze Zachodnie (Kamień Pomorski?), 1938
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

221
Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 68 cm, szer. 25 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, XVI w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 200 zł

222
Pieta drewno polichromowane; wys. 41 cm; podstawa: 20 x 26 cm.
Kamień Pomorski, przed 1935.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

223
Matka Boska Skępska drewno polichromowane, złocone; wys. 59 cm.
Polska, Włocławek?; XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

224
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 43 cm.
Polska, XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

225
Chrystus Frasobliwy drewno polichromowane; wys. 54 cm, podstawa 30 x 21 cm.
Polska, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

226
Św. Florian drewno polichromowane; wys. 74 cm.
Pomorze?, rzeźba ludowa, XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

227
Św. Roch drewno polichromowane; wys. 103 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

228
Figura niezidentyfikowanego Świętego z Księgą drewno lipowe, wys. 84 cm.
Europa Środkowa, XVII w.?
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

229
Postać młodzieńca drewno, ślady polichromii; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.?
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

230
Portret górala z fajką drewno bejcowane na czarno, woskowane, wymiary: 21 x 23 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

231
Św. Franciszek z Dzieciątkiem drewno, wys. 51 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

232
Relikwiarz w kształcie krzyża drewno; 19,3 x 7 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

233
Para świeczników barokowych - klęczące anioły drewno polichromowane; wys. ca 21,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

234
Chrystus Frasobliwy drewno, polichromia; wys. 66 cm.
Polska, XIX w.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

235
Święty Paweł (?) drewno, polichromia, wys. 97 cm.
Europa Środkowa, Małopolska?; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

KRYSTOLEX

601
Puchar szkło przezroczyste, lazurowane kobaltem; wys. 23 cm, średn. 24 cm.
Ostrów Wielkopolski, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma MOSER

602
Zestaw 3 wazoników szkło przezroczyste, barwione w masie; szlifowanie, otrawianie; wys. 15 cm.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, lata 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma EGERMANN

603
Karafka z korkiem i 2 kieliszki szkło przezroczyste, zielonkawe; farby emaliowe, złocenia; wys. karafki 24,5 cm, kieliszków 11 cm.
Czechy, Novy Bor, l. 70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Firma EGERMANN

604
Karafka z korkiem i 6 kieliszków - szklaneczek szkło przezroczyste, częściowo lazurowane fioletowo; złocenia; wys. karafki 24,5 cm, kieliszków 6 cm.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Firma EGERMANN

605
Zestaw do wina: karafka, 6 kieliszków + świecznik szkło przeźroczyste, częściowo lazurowane miedziowo; szlif; złocenia;
Czechy, Novy Bor, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

WYTWÓRNIA PORCELANY W BARANÓWCE

606
Mały Hucuł grający na fujarce porcelana, farby naszkliwne; wys.14 cm;
Ukraina, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW”

607
Narciarz porcelana, farby naszkliwne; wys.23 cm, podst. 13,5 x 11 cm;
Ćmielów, proj. Józefa Szewczyka (1910-1987) z 1938 r., powtórzenie powojenne.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Wytwórnia WALTERA GOLDSCHEIDERA

608
Phantasie (Tancerka w długiej sukni) - figurka art déco fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowe z krakelurą;
wys. 36 cm; model: Claire Weiss-Herczeg (1906-1997); ok. 1939-1941
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

609
Frasquita (Tancerka w kwiecistej spódnicy) - figurka art déco fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowe z krakelurą;
wys. 39 cm; model: Stephan Dakon (1904-1992), ok.1937, realizacja po 1938 r.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

FABRYKA FAJANSÓW ALEKSANDRA ROGALA-LEWICKIEGO W PACYKOWIE /k Stanisławowa (?)

610
Wazonik z niebiesko - beżową marmoryzacją glinka terakotowa, farby ceramiczne, szkliwo; Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

PORZELLANFABRIK C.M. HUTSCHENREUTHER

611
Wazka z pokrywką, z dekoracją ornitologiczną porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 18 cm, średn. 15, 5 cm;
Niemcy, Hohenberg (Bawaria), ok. 1901-1933;
miniatura wykonana przez
L. Linka
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

MIŚNIA, KÖNIGLICHE PORZELLANMANUFAKTUR

612
Filiżanka ze spodeczkiem, z herbami polsko-saskimi porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Miśnia,
2. - 3. ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

SARREGUEMINES, Fabryka porcelany i fajansu Utzschneider & Cie (1800-1919)

613
Filiżanka i talerzyk z herbami Krzywda i Jastrzębiec fajans delikatny, druk kobaltem podszkliwnym, szkliwo; Francja, k.XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł

614
Para kraterów z kompozycjami kwiatowymi w rezerwach i szlakiem kaboszonów porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i wypukłe;
wys. 28,6 cm;
podstawy 9,3 x 9,3 cm;
Austria lub Niemcy?,
2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

CESARSKA MANUFAKTURA PORCELANY W WIEDNIU

615
Talerz z dekoracją kwiatową deutsche Blumen oraz reliefem w typie Neubrandenstein i plecionką Ozier porcelana, farby naszkliwne; średn. 24,6 cm;
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł