09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 18.00

Przypominamy, że wszystkie niesprzedane pozycje są nadal dostępne.
Zachęcamy do składania ofert.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Malarz nieokreślony

97
Postać kobiety olej, płótno; 69 x 47 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

98
Akt kobiety przed toaletką olej, płótno; 98 x 68,5 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

99
Akt olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: WW
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

100
Dudziarz, 1923 olej, tektura; 47 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Teslar / … 1923.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef KRASNOWOLSKI (1879-1939)

101
Małe smuteczki olej, płyta; 70 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Krasnowolski.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

102
Macierzyństwo, 1972 olej, płótno; 61,5 x 46 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: Yann / K. Librowicz 72.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

103
Rabin z uczniami olej, płyta; 36 x 27 cm;
sygn. pośrodku u góry: Landau (ryte w warstwie malarskiej)
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

104
Pani w kapeluszu olej, płótno; 27 x 19 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

105
Portret, 1954 olej, dykta; 15,5 x 11 cm;
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: 1954 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

106
Jerzy Antoni Potocki przed stadionem Wisły w Krakowie, 1932 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1932
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

107
Klif orłowski olej, tektura; 17,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: E. Dzierżencki.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

108
Pejzaż olej, tektura; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

109
Świerki w śniegu, 1939 olej, płótno fabrycznie naklejone na tekturę; 71 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d. Fr. Jaźwiecki 1939
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Kazimierz BRZOZOWSKI (1871-1945)

110
Pejzaż z Tatr, 1942 olej, płótno; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Brzozowski 1942.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

111
Pejzaż podgórski olej, tektura; 22 x 32 cm;
sygn. p. d.: JERZY KARSZNIEWICZ.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Adam MALICKI (1897-1949)

112
Potok tatrzański, 1923 olej, tektura; 43 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Adam Malicki / Zakopane 1923 (? - słabo czytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

113
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 67 x 82 cm;
na odwrocie, na płótnie napis: Las, na krośnie malarskim: St.Cz. inw. 387
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

114
Pejzaż - Motyl olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

115
Weselna sanna, 1941 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Gąsienica Szostak / 1941.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

116
Głowa konia, 1936 olej, tektura; 42 x 34 cm;
sygn. l. d. Wojciech Kossak, 1936
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Władysław GOŚCIMSKI (1904-1979)

117
Dyliżans pędzi olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Gościmski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Karol WIERUSZ-KOWALSKI (1869-1953)

118
Polowanie na grubego zwierza olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: Karol Wierusz-Kowalski.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875-1947)

119
W drodze na targ, ok. 1945 olej, płótno; 45 x 70 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Karol ENDE (1881-1962)

120
Wiosenne podwórko olej, tektura; 34 x 51,2 cm;
sygn. l. d.: Karol Ende.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz BARWECKI-SZEWCZYK (1912-1999)

121
Scena wiejska, 1970 olej, tektura; 39,8 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Barwecki 1970.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

122
Wiejskie podwórko olej, płótno; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: .... (nieczytelnie).
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Alfred Fontville de BREANSKI - przypisywany, XIX / XX w.

123
Pejzaż górski z krowami olej, płótno dublowane; 51 x 76,5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław FABIAŃSKI (1865-1947)

124
Patrol napoleoński, 1891 olej, płótno; 70 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Fabijański 1891.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Michał GACZYŃSKI (1896-?)

125
Widok na Śnieżkę, 1949 olej, tektura; 48 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Adam SIEMIANOWICZ (1902-1970)

126
Pejzaż z Tawdy, 1948 olej, płótno; 31 x 35 cm;
sygn. p. d.: as
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jan SEIDLITZ (1832-1861)

127
Procesja - Przed katedrą św. Jana w Warszawie [Ulica Świętojańska podczas procesji Bożego Ciała], 1861 olej, płótno; 106 x 62 cm;
sygn. p. d.: SEIDLITZ / JAN
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

128
Klasztor Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym, 1947 olej, tektura; 52 x 32,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: ANTONI MICHALAK / 1947.
estymacja: 12 500 - 14 000 zł

Jan STYKA (1858-1925) - przypisywany

129
u dołu po prawej opis: 19/11 881 Rzym
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski? XIX w.

130
Koncert w ogrodzie, ok. 1850 olej, płótno; 46 x 61 cm;
obraz przed konserwacją, krakelura.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Michał STACHOWICZ (1768-1825) ?

131
Scena w karczmie - Na Górce olej, płótno; 87 x 111 cm.
Analogiczna wersja obrazu znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Malarz nieokreślony, polski cechowy, XIX w.

132
Apoteoza króla Jana III Sobieskiego, ok. poł. XIX w. olej, płótno dublowane; 48 x 74 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, 3 ćw. XIX w.?

133
Scena bitewna olej, płótno;
66,5 x 87 5 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

134
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Colestin BRÜGNER (1824-1887)

135
Pejzaż z wiatrakiem olej, płótno naklejone na tektura; 13,3 x 19,7 cm;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

136
Portret mężczyzny z pejzażem w tle olej, płótno dublowane;
79 x 67 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Émile EISMAN-SEMENOWSKY (1859-1911)

137
Piękna Włoszka olej, deska, 32,5 x 24,5 cm;
na odwrocie nalepka
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

138
Portret Franciszki Krasińskiej olej, płótno;
32,5 x 25,5 cm;
na odwrocie naklejka z odręcznym opisem obrazu i datą 1760.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Philip WOUWERMAN (1614-1668) - przypisywny

139
Para obrazów 1. Scena rodzajowa na targu - olej, płótno dublowane; 43,5 x 34,5 cm;
2. Rozmowa przy źródle - olej, płótno dublowane; 44 x 33 cm.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w. (?)

140
Gra w karty olej, deska parkietowana; 33 x 23,5 cm.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Egbert VAN HEEMSKERCK (1635-1704) - przypisywany

141
Znachor - Badanie moczu olej, deska; 27 x 34 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan Miense MOLENAER (1603/10-1668)

142
Scena rodzajowa z alchemikiem olej, deska parkietowana; 79 x 120 cm.
estymacja: 65 000 - 85 000 zł

201
Figurka pięknej dziewczyny - Bijin kość słoniowa, częściowo barwiona; drewno; wys. 17 cm.
Japonia lub Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Guglielmo PUGI (1850-1915)

202
Głowa dziecka biały marmur, marmur czarny, żyłkowany; wys. 36 cm.
Włochy, Florencja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł