09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Oferty poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

349
Głowa Chrystusa pastel, tektura; 22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Gerlach (słabo czytelnie).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

350
Pieta kredka czarna, papier; 23,5 x 15, 3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: ELESZKIEWICZ (flamastrem) oraz nalepka z wystawy z Londynu [POSK] z nr. 259.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

351
Czaszki - dyptyk, 2015 olej, płótno, każda praca o wymiarach: 34,5 x 30,5 cm (każda), wymiar całości: 78,5 x 38,5 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. l. d.: Malicki W. ad. 2015.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech MALICKI (ur. 1981)

352
Dłonie - dyptyk, 2016 olej, płótno, 34,5 x 42 cm (każda), wymiar całości: 46 x 95 x cm (w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. l. d.: Malicki. W / 2016.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471 - sic!)

353
Sztuka butów w Wałbrzychu, 1969-2018 technika mieszana, fotografia, gniecenie, laserografia, rysunek, metal; 27 x 24,5 x 2,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: AD (monogram wiązany) 69/18;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX / XXI w.

354
Ptakolud akryl, tektura, karton; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: LD 16 (monogram).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

355
Koncert, 2020 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: Antoszczyk 2020;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

356
Gracje, 2019 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / GRACJE 2019.09 / O/P 100/140 cm.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

357
Trzy krople, 1972 akwaforta, akwatinta, papier; 49 x 64 cm (wymiar kompozycji), 56 x 76,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: 1972 „Trzy krople” 30/50 Konrad Srze
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

358
Wilkołak, 2000 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 37 x 49 cm (wymiar kompozycji), 45 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 100 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

359
Bez tytułu akwatinta, akwaforta; 50 x 63,5 cm (wymiar kompozycji), 54 x 70 cm (wymiar arkusza);
grafika przed konserwacją.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

360
Bez tytułu [Moda Polska], 2013 giclee, papier; 58 x 36 cm (wymiar kompozycji), 60 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana na odwrocie: 2013 / 126/150 / Ołowska / Paulina / 2013, nakład: 12
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

361
Etiuda mur I, 2007/2009 fotografia czarno-biała (naświetlanie laserowe z kliszy), papier fotograficzny; 25 x 38 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie.: Tomasz Sobecki Fotografia cz.-b
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

362
Etiuda mur II, 2007/2009 fotografia czarno-biała (naświetlanie laserowe z kliszy), papier fotograficzny; 25 x 38 cm;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

363
Widok na Kolumnę Zygmunta, 1968 olej, płótno; 65,5 x 82 cm;
sygn. l. d.: Zakrzewski 1968.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

JAN SZANCENBACH (1928-1998)

364
Muszle i kawon, 1990 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

365
Plac z kolumną, 2016 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d. : Joniak’16;
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

366
Jej rok urodzenia, 1993 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: JNarzyński / 93;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

367
Tu dzień jest piękny i piękna noc, 2004 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. śr. d.: 04 Jul. Narzyński;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

368
Jak fotografia wszystkich wiosen, 2010 olej, płótno; 81 x 116 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Juliusz Narzyński 010
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Pervin Ece YAKACIK (ur. 1991)

369
The Water Surface, 2020 olej, płótno; 80 x 120 cm
sygn. i dat. p. d.: PEYŁ 07.20;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

370
Bliźniacze spojrzenia, 2020 olej, technika własna, pilśnia; 65 x 86,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d. W Kozub (ryte);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Zbigniew NOWOSADZKI (ur. 1957)

371
Przystanek, 2004 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. na odwrocie obrazu: ZN [inicjał wiązany] 04-5 (w kole) / ZBIGNIEW NOWOSADZKI / 2004-5 III / PRZYSTANEK.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

372
Wilanów - wieczór, 2005 olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: ZN [inicjał wiązany] / 045 (w kole) / ZBIGNIEW NOWOSADZKI.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

373
Domy w Piasecznie, 1981 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Wodyński;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Ludwik PONIEWIERA (1935-2016)

374
Panorama miejska olej, płótno; 50,5 x 68 cm;
na odwrocie napis: Poniewiera.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

375
Scena batalistyczna olej, płótno, tektura; 44 x 74 cm;
sygn. l. d.: WODYŃSKI.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

376
Delft IV, 2009 akryl, olej, płótno;40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO'09;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Eugeniusz OCHONKO (ur. 1964)

377
Bez tytułu; z cyklu "Świat to teatr"; 2012 akryl, płótno; 92 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ochonko 12;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan Bonawentura OSTROWSKI (ur. 1946)

378
Nosorożec olej, płótno; 92 x 100 cm;
sygn. l. d.: BoNaWeNTuRa.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

379
Jerusalem Windows litografia barwna, papier; 63 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: MARC / Chagall, l. d. napis: CH.SORLIER GRAV.LITH (drukiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

380
Portret kobiety, 1958 litografia, papier; 29,5 x 22,5 (w świetle passe-partout);
opisana p. g.: 17.5.58 / pour me Amore Jacqueline / Picasso (drukiem).;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Stanisław WÓJTOWICZ (1920-1991)

381
Toast, 1976 technika mieszana (gwasz, tusz), karton; 46 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi: 22.X.76. S. Wójtowicz.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

382
Z cyklu: Mówię, więc jestem III, 1987 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), tusz, papier; 80 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: 'Z CYKLU "MÓWIĘ WIĘC JE
estymacja: 400 - 500 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

383
Europa druk artystyczny, papier; 45 x 37 cm (wymiar kompozycji), 60,5 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Yerka, l. d. numer: 116/450.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

384
Zestaw szkieł 1. Para świeczników - proj. Zbigniew Horbowy; 2. Wazon - proj. Zbigniew Horbowy; 3. Wazon, szkło warstwowe, ręcznie formowane
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

385
Para wazonów: 1. Wazon z serii „Fungi” - proj. Zbigniew Horbowy; 2. Wazon - proj. Zbigniew Horbowy
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Maciej DYSZKIEWICZ

386
Zestaw 3 szkieł dekoracyjnych szkło warstwowe w kolorze kobaltowym z białą wierzchnią warstwą; wys. 39 cm, 35,5 cm, 33 cm;
dwie formy sygnowane na spodzie: MDyszkiewicz (ryte).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł