Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Nr katalogowy1124
Rynek z katedrą gotycką w tle
olej, płótno; 61 x 59 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz (słabo czytelnie).
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Joseph PRESSMANE (1904-1967)
Nr katalogowy1126
Postać stojąc w drzwiach
olej, sklejka; 30 x 19 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy1128
Wieczór
olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Ludwik LISOWSKI (1907-1943)
Nr katalogowy1130
Młyn
olej, tektura; 28 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lisowski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. p. d.: L. Lisowski.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Karol MILLER (1835-1920)
Nr katalogowy1132
Postać świętego, 1866
olej, płótno; 24,5 x 20,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn., dat. i opisany z prawej strony: K. Miller / Rzym / 66.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Józef FARA, XX w.
Nr katalogowy1134
Pejzaż, 1941
olej, tektura; 60 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Fara / 1941.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Zefir ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)
Nr katalogowy1136
Pejzaż górski z chatami i owcami
olej, tektura; 30 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. ĆWIKILIŃSKI / ... (słabo czytelnie).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Jan KSIĄŻEK (1900-1964)
Nr katalogowy1138
Pejzaż
olej, płótno; 64 x 71,5 cm;
sygn. p. d.: J Książek;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
sygn. p. d.: J Książek;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
Tadeusz RYCHTER (1870-1943)
Nr katalogowy1140
Portret artystki Heleny Arkawin, 1908
olej, tektura; 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: T Rychter 1908;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Henryk POLICHT (1888-1967)
Nr katalogowy1142
Pejzaż wiejski z kapliczką, 1923
olej, tektura; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: HENRYK POLICHT / 1923.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Bolesław BARBACKI (1891-1941)
Nr katalogowy1144
Popołudniowy odpoczynek, 1919
olej, płótno; 120 x 94 cm;
sygn. i dat. p. d.: Barbacki B. / 1919.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 400 zł
Artysta nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy1145
Pejzaż, 1885
olej, płótno; 68 x 106 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... 1885 (sygnowane cyrylicą, nieczytelnie).
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
5 600 zł
Józefa Maria JÓZEFOWICZ (1900-?)
Nr katalogowy1146
Starość i młodość
olej, tektura; 24,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Józefowicz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: J. Józefowicz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, polski, XX w.
Nr katalogowy1148
Muzykanci
olej, płótno; 66 x 51 cm;
na odwrocie kompozycja malarska przedstawiająca widok na Bielany w Krakowie.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Autor nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.
Nr katalogowy1150
Portret duchownego
olej, deska; 47x 35,5 cm (ośmiobok);
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)
Nr katalogowy1151
Dzikie chmury, 1920
olej, tektura; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … BOHUSZEWICZ (przysłonięte rama);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł
Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)
Nr katalogowy1152
Łupinka, 1926
olej, tektura; 31 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Bohuszewicz-926;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Nr katalogowy1154
Słoneczniki
olej, tektura; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LKowalski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. p. d.: LKowalski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Nr katalogowy1156
Ejże, ejże
olej, tektura; 68 x 96 cm;
sygn. p. d.: WWodzinowski.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
sygn. p. d.: WWodzinowski.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)
Nr katalogowy1158
Kwiaty w dzbanku
olej, tektura; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 800 zł
Victor SZCZEBLEWSKI (XIX/XX w.)
Nr katalogowy201
Gwiżdżący chłopiec okrętowy
brąz patynowany; wys. 41,5 cm, szer. 14 cm;
Francja, 1889, odlew i dedykacja ok. 1933.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY
Nr katalogowy203
Stanisław Wyspiański
brąz patynowany, podstawa drewniana; wys. 44 cm, szer. 24 cm;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
René Charles de SAINT- MARCEAUX (1845-1915) Fonderie THIÉBAUT FRERES
Nr katalogowy205
Popiersie mężczyzny z brodą - Georgesa Bihourd
brąz patynowany, marblit czarny, toczony; wys. 51 cm, szer. 28 cm;
Portugalia, Lizbona, 1891 -model; Francja, Paryż, k. XIX w. - odlew.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)
Nr katalogowy206
Krucyfiks
brąz patynowany, drewno;
wys. 34 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 5,7 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
4 700 zł
210
Chrystus Ukrzyżowany
drewno dębowe, czernione; wys. 161 cm, szer. 143 cm;
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł