27 września 2018

Przyjmujemy zlecenia aukcyjne:

Dział sztuki współczesnej:

m.szewczyk@rempex.pl

+48 605 325 918

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

414
Kręgi I, 1968 olej, płótno; 87 x 68 cm;
opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI, 1968 / olej / „KRĘGI”.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

415
Bez tytułu (48), 1977-2014 olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ‘14;
sygn. na krośnie malarskim: ĆWIERTNIEWICZ, na płótnie numery: 48 (w kole) / 12/3/14;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

416
Bez tytułu, 1977 akryl, płyta; 45,3 x 45,2 cm (wymiar dzieła bez białej listwy);
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

417
Relief 5/94, 1994 akryl, relief, płótno, płyta; 61 x 42 cm;
na odwrocie opis autorski: Janusz ORBITOWSKI 1994 / 5/94 61 x 42.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Zbyszko OLEŚ-WOLLENBERG (ur. 1960)

418
Broken life, 2017 akryl, płótno; 40 x 30 cm;
opisany na odwrocie: „BROKEN LIFE” / 2017 / Zbyszko / Oleś-Wollenberg.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Kajetan SOSNOWSKI (1913-1987)

419
Bez tytułu, z cyklu: Obrazy szyte, koniec lat 70. XX w. technika własna, szycie, płótno; 81 x 81 cm;
Lit.: Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka, Bydgoszcz 2018, s. 212.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Hanna CYWIŃSKA - ZAWA (ur. 1939)

420
„Epizod” [praca inspirowana tomikiem poezji Zbigniewa Herberta „Hermes, pies i gwiazda” 1957], 2005 technika własna, sklejka; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zawa 2005
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

421
„My” [praca inspirowana tomikiem poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej - „My...”], 2006 akryl, expancel, sklejka; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zawa 2006
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

422
Bez tytułu, 1964 olej, płótno; 120 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZIEMSKI 64.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)

423
Kompozycja, 1983 technika własna (akryl, płyta); 16 x 13,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1983.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Mariusz ŁUKAWSKI (ur. 1950)

424
Kompozycja, 1974 olej, płótno; 60 x 70 cm;
na odwrocie napis: ŁUKAWSKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

425
Transcendentalny, 1979-1980 technika własna, akryl, deska pokryta gruntowanym płótnem; 32 x 58,5 cm (nieregularny kształt);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JAN / BER /DYSZ / AK / 1979-
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

426
Wind, 1965 olej, płótno; 100 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZArtym 69;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

427
Kompozycja, 1962 olej, płótno; 66 x 82,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: Z. Salaburski 62;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

428
Figura osiowa, ok. 1958 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

429
Bez tytułu, 1962 olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
sygn., dat. wraz z dedykacją na odwrocie: ZBIGNIEW MAKOWSKI
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

430
Bez tytułu, 1999 akryl, sklejka; 21 x 15 cm;
na odwrocie dedykacja: EWIE H.(...) / na pamiątkę / Janek Dobkowski / 5-II-1999 r.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

431
AB Owo, 1969 olej, płótno; 194 x 147 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN DOBKOWSKI „DOBSON” / „AB OWO” 69 r.
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

432
Sucha, 2002 olej, płótno; 150 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: Andrzej Tobis
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

433
Akt XXXVI, 1986 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Jack;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

434
sygn. na odwrocie Tymon;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

435
Fabryka, 1960 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / III. 60.;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

436
Pejzaż, 1996 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marian Konarski / 1996;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Adam Aron MUSZKA (1914-2005)

437
Przed koncertem - Trio, przed 1964 olej, płyta; 84 x 66 cm;
sygn. p. d.: MUSZKA;
estymacja: 36 000 - 45 000 zł

Bogdan KORCZOWSKI (ur. 1954)

438
Plein soleil [W pełni słońca], 2007 olej, płótno; 116 x 73 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

439
Przestrzeń IV, 1960 olej, płótno; 95 x 120,5 cm;
sygn. na odwrocie: Władysław / Popielarczyk,
estymacja: 2 000 - 3 500 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

440
Portret artysty, 1969 technika własna, płyta; 182 x 122 cm (wymiar całej kompozycji w oprawie);
sygn. i dat. p. d.: L. Kunka 1969 r., sygn. powtórzona śr. d.: L. Kunka;
estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

441
Martwa natura z rybami, 1954 olej, płyta; 63 x 93 cm;
sygn. l. d.: L. Kunka;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

442
Miedziane tulipany, 2017 olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2017 / E. DWURNIK;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

443
Butelki, 1995 olej, płótno; 38 x 46 cm;
na odwrocie napis autorski: Jacek / SIENICKI / ol.pł / 1995.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

444
Interwały postfizykalne XVIII, 2012 akryl. płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: ABAKO '12;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

445
Interwały postfizykalne XVII, 2012 Akryl, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO '12;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

446
Akt z tulipanem olej, sklejka, 120 x 67,5 cm
sygn. p. d.: gronowski.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Piotr MAREK (1950-1985)

447
Żołnierz - kosmiczne maszyny olej, płótno; 100 x 81,5 cm;
na odwrocie napis: Piotr Marek
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Marcin RUPIEWICZ (ur. 1966)

448
Misia wiodąca lud na barykady [Marianne], z cyklu: Umisiowienie, 2014 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MARCIN Rupiewicz 2014 / MISIA WIODĄCA LUD NA BARYKADY;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

449
Wyszogród, 2001 tempera żółtkowa, płótno; 65,5 x 92,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski
estymacja: 28 000 - 32 000 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

450
Ni mas ni menos - nr 20 z czarnej serii, 1985/1986 olej, płótno; 185 x 125 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie:
CZARNA SERIA / NI MAS NI MENOS / XX / OL / 1985/1986 / BED. / 185 x 125;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

451
Pictosophy, 1985 akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: „Pictosophy” / Truszkowski 1985 May.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

452
Solidarność 1981 olej, płótno; 137 x 160 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
estymacja: 22 000 - 24 000 zł

Piotr MŁODOŻENIEC (ur. 1956)

453
Wschód - Zachód, 1989 olej, płótno; 139 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: 238 PM [znak artysty];
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

454
Opowieści babiego lata, 1988 olej na metalu; 85 x 80 cm (okręg);
na odwrocie opis autorski: OPWIEŚCI BABIEGO / LATA / ANDRZEJ URBANOWICZ / 1988.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wojciech TRACEWSKI (ur. 1962)

455
Dedal, 1986/1987 olej, płótno; 170 x 208 cm;
sygn. p. d.: TRACEWSKI;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

456
Bez tytułu, 2017 technika własna (collage), płótno; 70 cm x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WK / WOJCIECH KOPCZYŃSKI / 2017 / 70/100.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

457
Karuzela, 2018 olej, płótno; 91 x 119 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M / 2018;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

458
Kapryśny sierpień, 2001 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jul. Narzyński 2001;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Agnieszka NIZIURSKA (ur. 1955)

459
Drzewo małe /z cienia/, 1995 olej, ziemia, wikol, płótno; 180 x 136 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 157 x 180 / AGNIESZKA / NIZIURSKA
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

460
Tourettes sur Loup, 1968 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W. Zakrzewski 68;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Andrzej GÓRNISIEWICZ (ur. 1966)

461
Mogilany, 2017 olej, akryl, płótno; 170 x 120 cm;
sygn. l. d.: A. Górnisiewicz;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł