27 września 2018

Przyjmujemy zlecenia aukcyjne:

Dział sztuki współczesnej:

m.szewczyk@rempex.pl

+48 605 325 918

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

462
Pejzaż z Lanckorony V, 1998 olej, płótno; 73 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

463
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, 2003 olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

464
sygn. i dat. p. d.: I Kulik / 2003;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

465
Martwa natura z żółtymi naczyniami, 1997 olej, płótno; 75 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1997 K. Bereźnicki
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Maria ANTO (1937-2007)

466
Krowa, 1991 olej, płótno; 50,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: MARIA ANTO;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Elżbieta KAPUSTA (ur. 1976)

467
Pejzaż z wyobraźni olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: Kapusta.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Wiesław GARBOLIŃSKI (1927-2014)

468
Łódzkie bramy, 2001 płótno; olej, 91 x 72 cm
sygn. i dat. p. d.: W. GARBOLIŃSKI 2001;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Andrzej SADOWSKI (ur. 1946)

469
Mielno - Łodzie rybackie, 1981 akryl, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. A. SADOWSKI / 1981;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Maa (Maria) SAMBORSKA (ur. 1965)

470
Wdech, wydech III, 2018 olej, akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: MAA SAMBORSKA 2018.;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

471
Wdech, wydech II, 2018 olej, akryl, płótno; 100 x 70 cm;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

472
Czas i przestrzeń, 2018 akryl, płótno; 100 x 140 cm;
na odwrocie opis autorski: ROBERT OLSZOWSKI / „CZAS I
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Władysław MATLĘGA (ur. 1942)

473
Polska gola taka jest kibiców wola, 2016 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: 2016 / MATLĘGA / WŁADYSŁAW opisany p. d.: POLSKA GOLA TAKA JEST KIBICÓW WOLA.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

474
Sjesta, 1973 olej, płótno; 130 x 110 cm,
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ PRZYBYLSKI 1973 / SJESTA130 X 110 CM;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Jan STASINIEWICZ (1907-1966)

475
Figura - projekt mozaiki technika własna, deska; 115 x 60 cm,
na odwrocie nalepka: JAN STASINIEWICZ (maszynowo).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stefan BORZĘCKI (1930-2015)

476
Kompozycja olej, deska; 115 x 47 cm;
sygn. na odwrocie: S. BORZĘCKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

477
Scena w parku, 1986 technika własna, asamblaż, druk barwny, lustro, olej, sklejka;
73 x 147 x 7 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
estymacja: 140 000 - 150 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

501
Z cyklu: Figury skrzydlate, 2013 brąz, wys. 168 x 92 x 50 cm;
Wystawa: Adam Myjak - Rzeźba - rysunek, Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, marzec - maj 2017.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

502
Z cyklu: Figury, 1988-1993? brąz; 179 x 102 x 52 cm.
Lit.: Bożena Kowalska, Adam Myjak. Rzeźbiarz mijającego czasu, Warszawa 2005, s. 42-43, (fragment ilustracji powyżej), s. 69-70;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)

503
Wytyczanie obrazu I, 2008 beton, brąz, 40 x 26 x 6 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Koji KAMOJI (ur. 1935)

504
Kompozycja technika własna (druk, collage), płótno; 31,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Koji Kamoji.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Wiewiórka brąz patynowany, granit; wys. całkowita: 41, 5 cm;
Dołączony certyfikat autentyczności.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

506
Paw brąz patynowany; wys. 44 cm; szer. 30 cm;
sygn. z tyłu, u dołu: CHROMY;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

507
Figura brąz; długość: 70 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jerzy Sławomir FIJAŁKOWSKI (1960-2015)

508
Czerep, 2011 sosna, stal nierdzewna; wys. 25 cm;
sygn. i dat. na spodzie: S.F. / 2011.
estymacja: 2 600 - 3 600 zł

Roman PIETRZAK (ur. 1963)

509
Tors z klatką, 2003 brąz; 63 x 41 x 26 cm;
sygn. i dat. z tyłu: R2003; nakład: 1/3.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Jan Sylwester DROST (ur. 1934) - projekt

510
Zestaw deserowy „Jeżowiec - morski”, lata 70. XX w. szkło; patera większa średn. 23 cm, 6 talerzy deserowych, średn. 17 cm;
Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

511
Patera Asteroid, lata 80. XX w. szkło sodowe, niebieskie; wys. 21 cm, średn. 22 cm;
estymacja: 500 - 700 zł

512
Pięcioelementowy zestaw szkieł dekoracyjnych, lata 70. XX w. szkło; 2 patery „Muszla”, średn. 28,5 cm; 2 świeczniki z serii „Radiant”, wys. 5,5 cm;
popielniczka z serii „Asteroid”, wys. 5 cm, średn. 13 cm;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

513
Zestaw z serii: „Rotor”, 24 elementy, lata 70. XX w. szkło prasowane, sodowe, bezbarwne; w zestawie: 1 talerz duży, średn. 30 cm, 2 talerze - średn. 24 cm;
12 talerzyków deserowych, średn. 17 cm; 1 misa głęboka,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1934) - projekt

514
Zestaw deserowy „Cora”, lata 70. XX w. szkło prasowane, bezbarwne; 1 duży talerz, średn. 31 cm;
6 talerzyków deserowych, średn. 17,5 cm;
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Maria KULESZA

515
Popiersie błazna, 1995 szkło; wys. 41 cm;
sygn. i dat. u podstawy: MK 95 8 MARIA KULESZA.
estymacja: 2 600 - 3 600 zł

Z. HORBOWY (ur. 1934), Huta Szkła SUDETY

516
Zestaw szkieł dekoracyjnych rubinowych, czerwonych i oranżowych szkło przeźroczyste, barwione w masie, dmuchane w formie
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

proj. Edmund Ruszczyński (1929-1997) z 1957 roku

517
Serwis obiadowy Julita z dekoracją geometryczną porcelana, farby naszkliwne;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Wit PŁAŻEWSKI (ur. 1932) - projekt

518
Popielnica, 1957 fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 6,5 x 22 x 10 cm;
sygn. na spodzie zielenią chromu: WŁOCŁAWEK
estymacja: 500 - 700 zł

Jan Mieczysław SOWIŃSKI (1911-1990) - projekt

519
Dzban - Pingwin, 1957 fajans i kobalt, szkliwiony; 32 x 14 x 11 cm;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Malwina KONOPACKA (ur. 1982)

520
Bananowiec 31 - wazon OKO; z cyklu „Jungle”, 2018 ceramika malowana, wypalana; wys. 44 cm;
sygn. na spodzie: [oko] / 2018 / Malwina / Konopacka / No 31 / jungle / MK.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Spółdzielnia ORNO (czynna 1949-1989)

521
Ołówek automatyczny, koń. 1949 srebro pr. 3, elementy metalowe wewnątrz, waga całkowita: 20 g., dł. 12 cm,
cechowany: próba srebra oraz OR/NO [w prostokącie].
estymacja: 600 - 800 zł

522
Nożyk do papieru z warszawską Syrenką, lata 50. XX w srebro pr. 3; waga 15 g., dł. 14 cm;
cechowany: cecha srebra i cecha OR/NO [w prostokącie].
estymacja: 500 - 600 zł

R. ROCHACKI (1904-1961), Spółdzielnia ORNO

523
Puderniczka, koniec lat 40. XX w. srebro pr. 3 waga całkowita 107 g, średnica 7,5 cm,
wewnątrz cechy: próba srebra, ORNO [w prostokącie] oraz cecha projektanta: RR (antytetycznie).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

524
Łyżeczka z warszawską Syrenką, koniec lat 40. XX w. srebro pr. 3, waga: 19 g., dł. 14 cm.;
cechowana: próba srebra, ORNO [w prostokącie], RR (antytetycznie), słabo czytelnie.
estymacja: 500 - 600 zł

Jolanta OWIDZKA (ur. 1927) - projekt, Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego "Pilsko" / Cepelia

525
Tkanina dekoracyjna „Wydmy”, 1975 wełna; 151 x 210 cm;
Polska, 1975.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Roger KAPRON (1922-2006)

526
Stolik - ława w stylu nowoczesnym z blatem wyłożonym kaflami ceramicznymi ozdobionymi odciskami liści i gałązek kwiatowych;
30 x 114 x 46 cm; Vallauris (południowo-wchodnia Francja), lata 60. X
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

527
Fotelik tapicerowany buczyna; 83,5 x 60 x 55,5 cm;
Europa Środkowa, lata. 60. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

O. SZLEKYS, Spółdzielnia Artystów ŁAD

528
Sekretarzyk, projekt 1955 jesion; 141,2 x 99,5 x 45 cm;
Polska, lata 50./60. XX w. Olgierd Jan SZLEKYS (1908-1980) - projekt, Spółdzielnia Artystów ŁAD;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

529
Stolik - ława w stylu nowoczesnym buczyna; 61,3 x 96,7 x 54,7 cm;
Europa (Skandynawia?), lata 60. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

530
Para foteli klubowych w stylu nowoczesnym 75 x 67 x 60 cm;
Polska (?), lata 60. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

MAYGO - Małgorzata TRUSZKOWSKA (ur. 1984) - projekt

531
Komoda dedykowana styliście Roberto Capucci MDF, system BLOOM, włoskie lakiery IVE, wysoki połysk z czerwonymi wnętrzami szuflad;
100 x 60 x 46 cm; unikat.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł