817
Pierścionek art-deco z diamentem diament o masie ok. 1.26 ct oraz 4 szt diamentów;
złoto pr. 3, masa całkowita 3.360 g
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

818
Portmonetka złoto, pr. 1 (18 K); wys. 5,8 cm, szer. 5,6 cm, głęb. 1,2 cm;
waga 33 g. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

819
Pierścionek z diamentami diament o masie ok. 0.80 ct oraz 12 szt diamentów;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 4.220 g.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

820
Bransoleta platynowa złoto białe i żółte pr. 0.750, platyna pr. 0.900,
masa całkowita 26.170 g.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Firma LONGINES (czynna od 1832)

821
Zegarek naręczny damski, elektroniczny, z bransoletą, w firmowym etui stal szlachetna, w kolorze złota; szkło szafirowe;
koperta 3 x 2,3 x 0,4 cm. Szwajcaria, Saint Imier, k. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Firma PIERRE BALMAIN

822
Zegarek naręczny, damski, elektroniczny, z bransoletą, w firmowym etui stal szlachetna, złocona, szkło; średnica koperty 2,8 cm,
dł. całk. z bransoletą 20 cm. Szwajcaria - Francja; k. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

823
Zegarek naręczny, damski, mechaniczny, z bransoletką, art-deco białe złoto pr. 585 (14 K), 58 szt. rozet diamentowych, szkło;
masa całk. 25,350 g., Szwajcaria, lata 20-30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Firma ROLEX (czynna od 1905)

824
Zegarek naręczny, męski, w firmowym etui stal, szkło, skóra; koperta 4,5 x 3,5 x 1 cm;
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Firma JAEGER - LE COULTRE (Spółka od 1925)

825
Zegarek naręczny, męski złoto pr. 18 K, rubin, szkło, emalia, skóra;
koperta 4,3 x 3,1 x 0,6 cm. Szwajcaria 4 ćw. XX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Firma MOVADO (czynna od 1881)

826
Zegarek naręczny, damski, z bransoletką platyna pr. 0,900; 17 szt. brylantów + 73 szt.
rozet diamentowych + 104 rauty diamentowe;
Szwajcaria, lata 60. XX w.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł

WMF - WŰRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (czynna od 1853)

827
Wizytownik secesyjny z kobietą piszącą list stop cynowy; wys. 11,7 cm, szer. 34,5 cm, głęb.21 cm.
Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Firma brązownicza BRACI ŁOPIEŃSKICH (czynna od 1865)

828
Lampa gabinetowa w stylu art deco Anna ŁOPIEŃSKA LIPCZYK, wg proj. ojca - Tadeusza Łopieńskiego
Warszawa, lata 80. XX w. (proj. lata 30. XX w.).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

829
Tłok pieczętny z herbem Trąby (?) brąz?; wys. 3,2 cm, pole 1,4 x 1,4 cm.
Polska, pocz. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Firma brązownicza S. ZYGADLEWICZ

830
Pudełko na cygara lub papierosy, art deco brąz patynowany, mahoń; wys. 4,5 cm, szer. 16 cm;
Warszawa, 1938.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

Firma brązownicza L. ARNOLD

831
Garnitur gabinetowy na biurko: lampa elektryczna, kałamarz, suszka, statyw na pióra, nóż do papieru (dobierany) brąz patynowany, złocony; plater; szkło prasowane;
Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

832
Figurka Uśmiechniętego Buddy - Budai kość rzeźbiona, granit; wys. 16 cm, średnica podstawy 8 cm.
Chiny XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

833
Para figur - małżonków kość rzeźbiona, granit; kobieta - wys. 34 cm;
mężczyzna - wys. 34 cm; Chiny, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Charles RANC (czynny XIX/XX w.)

834
Lampka na biurko, elektryczna brąz, szkło, farby emaliowe; wys. 32,5 cm;
Francja, ok. 1910
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Fabryka lamp i palników WILD & WESSEL (czynna w 2 poł. XIX w.)

835
Lampa naftowa brąz, mosiądz, szkło; wys. 69 cm, szer. 20 cm.
Niemcy, Lipsk, k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

836
4 Ikony - Czterej Ewangeliści z Carskich Wrót olej na płótnie, deska, złocenie; średnica 43 cm, głęb. 4 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

837
Ikona - Ikonostas tempera na desce, papier; 2 szpongi dębowe, wtórne;
35 x 25,8 x 3,5 cm.
Rosja, Palech (?), k. XIX w.
estymacja: 20 000 - 27 000 zł

Aleksander PANFIŁOW (złotnik czynny od 1823)

838
Ikona - Uzdrowienie paralityka, w srebrnym okładzie tempera na desce, srebro pr. 84, plusz; 31,3 x 27 x 4 cm.
Rosja, Moskwa, złotnik Aleksander Panfiłow.
estymacja: 28 000 - 37 000 zł

839
Kobierzec Saruk wełna na osnowie wełnianej; naturalne barwniki;
230 x 328 cm. Persja - Iran, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

840
Kobierzec Afszar wełna na osnowie wełnianej; naturalne barwniki;
154 x 188 cm. Persja - Iran, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

841
Elementy sztyletu srebro nie sygnowane; dł. ca 24,5 cm.
Kaukaz, XVIII?-XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

842
Szabla bojowa stal, żelazo, drewno; dł. głowni 84,5 cm,
dł. całk. 98,6 cm, krzywizna 5,2 cm.
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Manufaktura tkacka POTOCKICH

843
Makata o wzorach geometrycznych tkanina rypsowa, jedwab, nić srebrna i złocona; 108 x 97 cm.
Buczacz, pocz. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Manufaktura tkacka POTOCKICH

844
Makata w typie pasów kontuszowych jedwab, nić metalowa złocona; technika żakardowa;
143 x 84 cm. Buczacz, 1 poł. XX w. (przed 1939).
estymacja: 6 000 - 7 800 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Manufaktura tkacka Artura POTOCKIEGO

845
Makata w typie pasa kontuszowego jedwab, nić metalowa złocona; technika żakardowa;
podszycie płócienne; 146 x 40 cm.
Buczacz, 1 poł. XX w. (przed 1939).
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

846
Tkanina z herbami haft wypukły metalową, złoconą nicią, płótno,
aksamit, jedwab; 232 x 187 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 29 000 - 38 000 zł

A.G.U.L.- Aktiengesellschaft fu¨r Uhrenfabrikation LENZKIRCH (fabryka czynna od 1851)

847
Zegar kominkowy na lwich łapach drewno, czarna laka, złocenie, brąz, mosiądz, stal, szkło, emalia;
Niemcy, Lenzkirch, po 1875.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

848
Wilki do kominka brąz złocony; środek - dł. 65,3 cm, wys. 6,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

849
Para kinkietów 2-ramiennych, elektrycznych, w manierze II Cesarstwa brąz, ślady złocenia; szkło; wys. ca 47 cm;
Francja, 1-2 dekada XX w.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

850
Zegar szafowo-podłogowy art deco fornirowany orzechem i dębiną; 190 x 58 x 25 cm;
Polska, l. 20./30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

1801
Pierścionek z brylantami złoto białe pr. 0.750, masa całkowita 4.000 g.

Wyrób wykonany ręcznie w latach 40-tych XX w.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

1802
Pierścionek z brylantami brylant o masie ok. 0.40 ct oraz 12 szt. brylantów;
złoto białe pr. 0.583, masa całkowita 5.150 g.
estymacja: 6 800 - 9 000 zł

1803
Brosza złota z diamentem Wyrób wykonany ręcznie w okresie międzywojennym XX w.,
Belgia.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

1804
Pierścionek art-deco oprawa kamieni - srebro, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 4.560 g.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

1805
Bransoletka ze szmaragdami 5 szt. szmaragdów oraz 40 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 24.410 g.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1806
Pierścionek z rubinami 43 szt. rubinów naturalnych oraz 20 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.950 g.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

1807
Pierścionek z szafirami 2 szt. szafirów naturalnych oraz 13 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 5.120 g.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

1808
Wisior z perłą perła hodowlana barokowa oraz 3 szt. brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 10.640 g.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1809
Pierścionek z turmalinem turmalin oraz 14 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.348 g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1810
Pierścionek z szafirem szafir naturalny oraz 20 szt. rozet diamentowych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 4.320 g.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

1811
Pierścionek złoty turmalin w otoczeniu 12 szt. rozet diamentowych;
złoto białe pr. 0.750, masa całkowita 5.332 g.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1812
Pierścionek z brylantami 9 szt. brylantów o masie łącznej 0.52 ct;
złoto pr.750, masa całkowita 7.444 g.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

1813
Pierścionek złoty turmalin oraz 12 szt. brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.100 g
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

1814
Lampka na biurko, elektryczna blacha mosiężna, sztancowana; żeliwo, szkło; wys. 30,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł