R. LULLIER (czynny w 1 poł. XX w.)

1213
Kobieta z psem, rzeźba gabinetowa kompozycja metali polichromowana, kość (imitacja?) polichromowana;
marmur, czarny marblit; mosiądz; Europa Zachodnia, Francja?
lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Autor nieustalony

1214
Syrena - Macierzyństwo cynkal brązowiony, kamień gładzony; wys. 35 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

1215
Chłopiec z ptaszkami kompozycja metali brązowiona, marmur; wys. 70,5 cm;
Francja, XIX/XX w., odlew późniejszy.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

1216
Popiersie kobiety w chuście na głowie terakota polichromowana; wys. 47 cm;
Francja? Holandia?; 1 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Roger GODCHAUX (1878-1958)

1217
Siedzące lwiątko SUSSES FRERES (odlewnia)
terakota; wys. 19,3 cm; Francja, Paryż,
lata 30. XX w. (wersja ceramiczna późniejsza)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Andrzej DUDEK-DURER (ur. 1471)

301
Sztuka butów, Wobec miejsca..., Żywa rzeźba, 1969-2013 technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek) naklejona na płótno,
całość werniksowana; 50 x 64 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

302
Polonia, 1987 akwaforta, papier;
64 x 49 cm (wymiar kompozycji), 74 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

303
Głowy ptaków - szkic, 1971 długopis, pomarańczowy flamaster, papier; 26 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 71;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

304
Teka: Carnet incomplet, 1966 45 teka z nakładu 80 sztuk zawierająca 13 litografii (w tym 7 barwnych).
litografie, papier; 48,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza)
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

305
Jarmarczny konik III, 1967 drzeworyt, bibuła; 43 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu l. d.: Jarmarczny konik (ołówkiem),
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

306
Ilustracja do Boskiej komedii linoryt, papier; 21 x 13,5 cm (wymiar kompozycji), 37,5 x 27 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu: JÓZEF GIELNIAK DO "BOSKIEJ KOMEDII" (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

307
Kompozycja, 1957 ołówek, papier; 29 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu data: 23.3.57.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

308
Oczy, 1978 kredka, papier; 24 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Starowieyski / 1678 (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

1301
Bez tytułu - Twarz grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1302
Złomowisko grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

1303
Hold, 1974 litografia, papier; 44,5 x 63 cm (wymiar arkusza); 32,5 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat i opisana poniżej ołówkiem l. d.: Hold
estymacja: 900 - 1 200 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

1304
Odlot ducha, 1994 litografia, papier; 52 x 51,5 cm (wymiar arkusza); 41,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat i opisana poniżej ołówkiem l. d.: Odlot ducha
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jerzy HANDERMANDER (1935-2013)

1305
Parowozownia akwaforta, papier; 30 x 49 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem l. d.: akwaforta "Parowozownia", śr. d.: 8/20, p. d.: Jerzy Handermand
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

1306
Morze czerwone linoryt, papier; 15 x 15 cm(wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji: MS;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973)

1307
Charles de Gaulle, z cyklu: Metro, 2016 serigrafia, rysunek, papier; 67 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis ołówkiem: "CHARLES DE GAULLE" [METRO PARIS]
estymacja: 2 000 - 2 700 zł

Sławomir CHRYSTOW (ur. 1976)

1308
Let's have a trip together, 2006 linoryt, papier; 30 x 21,5 cm (wymiar kompozycji),
70,5 x 50 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

1309
Ostatnia podróż, 1986 akwaforta, papier; 8,7 x 12,3 cm (wymiar kompozycji),
25,5 x 20 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 100 zł
Cena oferowana 700 zł

Zbigniew CZOP (ur. 1943)

1310
Chanson dla Infantki, 1987 miedzioryt, papier;
27 x 21,5 cm (wymiar kompozycji), 44 x 37,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

1311
Martwa natura o zmroku, 1977 mezzotinta (?), papier;
26,5 x 36,5 cm (wymiar kompozycji), 44 x 51 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 100 zł

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

1312
Wulkan III - Wspomnienie, 1970 akwaforta i akwatinta (?) barwna, papier; 60,5 x 43,5 cm
(wymiar kompozycji), 66 x 47 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

1313
Kurtyzana, z cyklu: Ślad 884, 1985 litografia barwna, fizelina; 70 x 95 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisany u dołu l. d.:
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

1314
Konie, 1998 litografia, papier; 32,5 x 48,3 cm (odcisk płyty),
43 x 70,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Edward LUTCZYN (ur. 1947)

1315
Konik bujany tusz, pędzel, papier; 17,5 x 20 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LUTCZYN;
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Aleksandra Olga WNĘK (ur. 1913)

1316
W deszczu tusz, papier; 85 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AWnęk; obok sygnatury nr 13.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

401
Zestaw trzech prac 1. "Entliczek pętliczek"; 2. "Zielona draperia"; 3. "Martwa natura geometryczna".
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

402
Bukiet kredka, karton; 69,5 x 45 cm;
na odwrocie napis długopisem: Potwierdzam, że jest to praca / mojego męża / Tadeusza Gronowskiego / Maria Gronowska 1991;
estymacja: 500 - 600 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

403
Zestaw 4 rysunków ołówek, kredka, gwasz, papier i karton;
2 prace około: 47 x 35 cm; 2 prace około: 61 x 86 cm;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

404
Akt kobiety, 1976 gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 98 x 141,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski / 76;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

405
SFOS Buduje Stolicę - projekt plakatu,1952 gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: g 52.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

406
Wódka = Nędza - projekt plakatu, 1963 gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 85,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 63;
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

407
4 projekty parawanu gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
każdy projekt: około 159 x 44 cm;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

408
Dwa projekty parawanu - kolumny gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; każda praca około: 145 x 156,5 cm
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

409
Projekt parawanu gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 136 x 87 cm;
estymacja: 500 - 600 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

410
Projekt panelu - fontanna technika własna, karton; 113 x 40 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej.
estymacja: 300 - 500 zł
Cena oferowana 200 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

411
Zestaw 4 projektów dekoracji ściennej technika własna, karton; 3 prace około: 155 x 46 cm; 1 praca: 113 x 43,5 cm
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

412
Plac Saski gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 100 x 115,5 cm;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

413
Dwa motywy architektoniczne 1. "Kompozycja z podwórkiem"; 2. "Pałac w ogrodzie".
estymacja: 800 - 1 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

414
Motyw z Ogrodu Saskiego gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton sklejony z dwóch arkuszy; 79 x 124,5 cm;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

415
Teatr Wielki w Warszawie gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton sklejony z dwóch arkuszy; 86 x 124,5 cm
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

416
Abstrakcja geometryczna, ok. 1958 akwarela, gwasz, papier; 29 x 20,5 cm w (świetle passe-partout);
sygn. l. d.: J.N. (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

417
Tulipany akryl, papier; 74 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. DWURNIK;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

418
Trzy pory roku II, 2001 olej, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Yerka 01;
estymacja: 5 500 - 65 000 zł
Cena oferowana 42 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

419
Dyptyk czarno-biały, 1990 akryl, płyta; 46 x 81 cm;
na odwrocie autorska nalepka m.in. z tytułem: „DYPTYK czarno-biały” i datą: 1990.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł