WMF - WŰRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (czynna od 1853)

1815
Żardiniera secesyjna, dwuuszna stop cynowy Britannia, szkło kobaltowe; wys. 19,8 cm;
Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1816
Posążek Buddy Bodhisattwa brąz, odlew patynowany; wys. 24 cm;
Chiny, epoka Ming, 1 poł. XVII w. (?)
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1817
Świecznik chanukowy- judaicum mosiądz, odlew; wys. 18,3 cm, szer. 23,6 cm, głęb. 5,6 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1818
Świecznik chanukowy - judaicum brąz patynowany; wys. 15 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 5 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1819
Zestaw 3 naczyń rytualnych, judaicum miedź; Europa Środkowa, pocz. XIX w. i później.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1820
Kałamarz w formie róży brąz złocony i srebrzony, mosiądz; alabaster; wys. 7 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Firma LEICA (czynna od 1913)

1821
Prototyp aparatu Leica Metal, szkło, skóra (?); 41 x 27 x 19 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1822
Żardiniera secesyjna stop cynowy Britannia, szkło; wys. 9 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Firma ERHARD UND SÖHNE

1823
Ekrytuar secesyjny brąz złocony, mosiądz, palisander, szkło bezbarwne; wys. 9 cm;
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stefan SZUBSKI (1903-1983), Firma BRACIA HENNEBERG

1824
Talerz - taca ozdobna blacha mosiężna, wykwaszona; średnica 28,6 cm, wys. 1,2 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1825
Talerz - taca ozdobna blacha mosiężna, wykwaszana; średnica 28,5 cm, wys. 1,3 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1826
Katar - puginał indyjski, w pochwie stal, złocenia; łubki, tkanina; dł. głowni 20,2 cm, dł. całk. 36,8 cm;
Indie, XVIII/XIX w.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

1827
Pierścień grawerowany srebro, grawerunek; średnica 2,3 cm; wys. 2,1 cm; oczko 1,6 cm.
Polska, I poł. XVII w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1828
Pierścień z niebieskim kamieniem srebro, szkło niebieskie; średnica 2,2 cm; wys. 3 cm; oczko ca 1 cm.
Polska, I poł. XVII w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1829
Para cynowych świeczników neorokokowych cyna; wys. 28 cm, szer. 24 cm, średnica stopy 14 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1830
Róg bawoli w ozdobnej oprawie róg, mosiądz, brąz; wys. 49,5 cm, dł. 58 cm;
Niemcy?; k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1831
Kadzielnica - trybularz mosiądz, ślady srebrzenia (?); wys. 30,2 cm;
Europa Środkowa, k. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1832
Szachy miniaturowe, w kasecie srebro pr. 925, drewno owocowe, częściowo czernione; sukno;
3,4 z 16 x 8 cm. Polska, Kraków, po 1986.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Joachim (Chaim) KAHANE (1890-1943)

1833
Plakieta - Czytający Żyd blacha miedziana; metaloplastyka; 10,5 x 14,7 cm (w świetle ramki).
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1834
Plakieta - Wazon z kwiatami blacha miedziana; metaloplastyka; 14 x 8 cm (w świetle ramki).
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1835
Matka Boska Częstochowska olej, drewno, sklejka, papier; wys. 78 cm, szer. 62 cm.
Wilno?; ok. 1910.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

1836
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce, lekko wygiętej, z dwiema szpongami; 42 x 33 x 4,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1837
Ikona - Matka Boska z Księgą tempera na desce z dwiema szpongami; 54 x 46,5 x 5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1838
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce z 2 szpongami; 53,5 x 46,5 x 4,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1839
Ikona - Matka Boska Kazańska, w okładzie mosięznym tempera na desce z dwiema szpongami; mosiądz; 42 x 33,5 x 3,2 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

1840
Ikona - Chrystus tronujący tempera na desce z dwiema szpongami w sztorcach, złocenia; 37,8 x 28,3 x 4,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Złotnik Fridrich Christian KECHLI (czynny 18774-1908)

1841
Ikona - Chrystus Pantokrator, w okładzie srebrnym tempera na desce, srebro pr. 84, ramka drewniana;
22,7 x 18,3 x 2 cm; Rosja, Petersburg, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1842
Patera - etażera, z łabędziami kompozycja metali , miedziowana, szkło bezbarwne,
lane, fasetowane i szlifowane; Niemcy, ok. 1900
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

FABRYKA LAMP I PALNIKÓW NAFT. ECKEL & GLIENIC

1843
Lampa naftowa Niemcy, Potschappel, Saksońska Fabryka Porcelany
Carla Gottlieba THIEME (1872-1945), XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

1844
Zegar kominkowy z alegorią nauczania cynkal złocony, malowany, czarny marblit, mosiądz;
wys. 51 cm, szer. 39 cm, głęb. 16 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1845
Zegar kominkowy, w typie Boulle’a drewno, szylkret, brąz złocony, mosiądz, szkło;
wys. 47 cm, szer. 27 cm, głęb. 13,5 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

1846
Żyrandol 5-świecowy, elektryczny mosiądz; patyna; wys. 86,5 cm, średnica ca 48 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1847
Żyrandol 13-świecowy, elektryczny, w manierze II Cesarstwa mosiądz, brąz, zielona patyna; szkło prasowane; wys. ca 80 cm, średnica 74 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

FIRMA BRACIA ŁOPIEŃSCY (czynna od 1862)

1848
Żyrandol elektryczny, 6-ramienny brąz, mosiądz; wys. ca 47 cm, szer. w ramionach ca 60 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1849
Żyrandol elektryczny, 4-ramienny metal (mosiądz?) malowany, szkło matowione,
sznur barwiony; wys. 97 cm, Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1850
Stolik nocny, w typie secesji wiedeńskiej mosiądz, alabaster; wys. 64,5 cm, szer. 38 cm, głęb. 38 cm.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

1851
Sekretarzyk podróżny drewno sosnowe, okleiny z mahoniu piramidowego,
mosiądz, skóra, stal; wys. 20,3 cm, szer. 50,8 cm, głęb. 28 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1852
Zegar kominkowy z figurą żołnierza brąz cyzelowany, złocony; wys. 44 cm, szer. 29 cm, głęb. 10 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

901
Bufet w stylu art deco wieloelementowy, fornirowany orzechem;
117,8 x 201,4 x 63 cm; 20./30. XX w., Polska.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

902
Stolik pomocniczy w stylu art deco orzechowy; 59 x śr. 71 cm; Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

903
Barek art deco w formie szafki na kółkach, malowanej na czerwono, czarno, mazerowanej;
61,5 x 83 x 43 cm; Europa Środkowa (Polska lub Niemcy), l. 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

904
Toaletka art deco z dużym okrągłym lustrem, palisandrowa;
146,5 x 118 (śr.) x 38 cm; Polska, l. 20./30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

905
Biurko art deco fornirowane palisandrem; 75,5 x 150 x 74,2 cm;
Francja, l. 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

906
Szafka w stylu Ludwika Filipa mahoniowa;
103,7 x 77 x 42 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

907
Stół rozsuwany w stylu eklektycznym mahoniowy;
78 x 115 x 85 cm; Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

908
Komoda klasycystyczna dwuszufladowa, mahoniowa, o konstrukcji dębowej; 74 x 78,6 x 44,5 cm;
Europa zachodnia (Niemcy?), k. XVIII w., po rekonstrukcji w XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

909
Szafa kątowa, kredensowa w stylu biedermeier mahoniowa;
170,5 x 64 x 64 cm; gł. ok. 67 cm; Polska (?), 1 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

910
Ława neorenesansowa bogato rzeźbiona, dębowa;
104,5 x 116 x 48 cm; Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł