Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

1149
Dziewczynka w ogrodzie - Isabelle olej, płótno; 46,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: KLibrowicz;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Dora BIANKA (1895-1978)

1150
Widok z tarasu, 1929 olej, płótno; 41 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: bianka / 29;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)

1151
Chryzantemy olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Benn.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Mieczysław WIECZOREK (ur. 1943)

1152
Nad stawem olej, tektura; 20 x 15 cm;
sygn. l. d.: M. WIECZOREK.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Vincent MANAGO (1880-1939)

1153
Wenecja olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: V. Manago.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Wacław d’ERCEVILLE (1888-1966)

1154
Pejzaż z Normandii, 1968 olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. l. d.: W. d'Erceville;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

1155
Port w Szczecinie olej, tektura; 49,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J CHWIERUT (ryta);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1156
Przed domem olej, płótno; 38 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: Benn.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Alfred ŚWIEYKOWSKI (1869-1953)

1157
Pejzaż wiosenny olej, tektura; 40 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A. Swieykowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

1158
Pejzaż zimowy olej, płyta; 30 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

JANKOWSKI, XIX w.

1159
Para wedut olej, płótno; 21 x 47,5 cm (wymiar każdej z prac);
każda praca sygn. l. lub p. d.: ThJankowski
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

Mieczysław ORACKI - SERWIN (1912-1977)

1160
Portret chłopczyka, 1941 olej, płótno; 55 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 1941.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1161
Portret kobiety malowany, haftowany, dekorowany perłami i koralikami;
19 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d .: Leon Girardet.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Joanna TIUNIN-WYSZOMIRSKA (1922-2015)

1162
Pejzaż górski olej, płótno; 74 x 92 cm;
sygn. p. d.: J. W. TIUNIN.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1163
Ogrodnik olej, płótno; 28 x 23,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

1164
Eli Eli lama sabachthani? olej, płótno; 30 x 23,5 cm;
na odwrocie napis, dedykacja: A Denise Poniatowska / pour Constance Rzewuska.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

1165
Scena rodzajowa - Zakochani olej, płótno dublowane; 27 x 20 cm;
k. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony

1166
Bydło na pastwisku olej, płótno; 49,5 x 59,5 cm;
na odwrocie napis: Museum Jer. / Hildeden (?) Kunste / E-175.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1167
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane; 68 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, POLSKI (?), XVII w.

1168
Św. Barbara olej, płótno dublowane;
100 x 74 cm (po konserwacji).
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY (XIX w.)

1169
Portret damy z różą olej, płótno; 63 x 51 cm
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

1170
Na przełaj przez łąki olej, płótno; 77 x 102 cm;
sygn. l. d.: A Wierusz Kowalski.
estymacja: 350 000 - 450 000 zł
Cena oferowana 280 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1171
Wiosna - Diana olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: Malczewski.

201
Para plakiet - płycin ze sceną Złożenia Chrystusa do grobu i sceną Zmartwychwstania płaskorzeźba w drewnie dębowym;
1/ 34,8 x 28,7 x 4 cm; 2/ 34,6 x 28,5 x 4,5 cm.
Europa Północna, 1 poł. XVII w.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Szkoła Zakopiańska

202
Pod wiatr drewno (jesion?); wys. 47 cm, szer. 17 cm, głęb. 20,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
Okres Adama Dobrodzickiego (1929-1936), pracownia R. Olszowskiego
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

203
Wojownik antyczny brąz, odlew patynowany; wys. 33,5 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław CZARNOWSKI (1872-1919)

204
Siłacz - Syzyf - Precz z drogi Wytwórnia Artystyczna Władysław MIECZNIK (1903-1989)
brąz, odlew patynowany; marmur, mosiądz;
Polska, Warszawa, 1908, odlew po 1946.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Edouard NAVELLIER (1865-1944)

205
Słoń depczący krokodyla brąz, odlew patynowany; wys. 24 cm, dł. 23 cm, szer. 13 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Wincenty TROJANOWSKI (1859-1928)

206
Głód brąz, odlew patynowany; wys. 14,2 cm;
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

207
Budda Siakjamuni blacha miedziana, repusowana; wys. 25,2 cm;
Tybet, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jean-Francois-Theodore GECHTER (1795-1844)

208
Zgubiona podkowa brąz patynowany, marmur ; wys. 10,5 cm;
Francja, 1 poł. XIX w.; odlew późniejszy.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Otto POERTZEL (1876-1963)

209
Popiersie młodzieńca w laurowym wieńcu biały marmur, granit; wys. 27 cm, szer. 19 cm, głęb. 11 cm.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

210
Fryderyk Chopin gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Edward PIWOWARSKI (1910-1974)

211
Mały powstaniec brąz, odlew patynowany; wys. 46,5 cm;
Polska, Warszawa, 1958.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

212
Józef Piłsudski brąz, odlew patynowany; wys. 14 cm;
Polska, 1935.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jules-Pierre MENE (1810-1879)

213
Jeleń atakowany przez psy brąz, odlew patynowany; wys. 45 cm;
Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

1201
Chrystus nauczający drewno - dębina; wys. 54 cm, szer. 42 cm, głęb. 9 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1202
W stajence. Boże Narodzenie drewno - dębina; wys. 31 cm, szer. 22 cm, głęb. 7,2 cm.
Niemcy, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1203
Figura króla - rycerza drewno polichromowane; wys. 72,5 cm, szer. 26 cm, głęb. 19 cm.
Europa Środkowa? XX w.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

1204
Madonna z Dzieciątkiem drewno rzeźbione; wys. 50 cm, szer. 20 cm, głęb. 14,5 cm.
Niemcy? k. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Odlewnia Metali Półszlachetnych CZESŁAW CHOJNOWSKI (czynna do 1953)

1205
Żubr brąz patynowany; wys. 12 cm, dł. 21 cm, szer. 10,5 cm.
Warszawa, Pracownia ul. Solec 87, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Autor nieustalony

1206
Napoleon Bonaparte brąz, odlew patynowany, marmur czerwony i szaro-czarny; wys. 27 cm, szer. 12 cm, głęb. 10 cm.
Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1207
Wojownik antyczny brąz, odlew patynowany; wys. 33,3 cm, szer. 16 cm, głęb. 11,8 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Adam Jakub MATEJKOWSKI (1953 - )

1208
Fryderyk Chopin brąz patynowany; granit gładzony; mosiądz; wys. 23,2 cm;
Polska, XX/XXI w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Alfred VOCKE (1886-1944)

1209
Para kochanków brąz, odlew patynowany; wys. 15 cm, szer. 9 cm, głęb. 12,5 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jean-Baptiste CARPEAUX (1827-1875)

1210
Popiersie młodego rybaka brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 48,5 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w., odlew XX w.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Aleksiej Pietrowicz GRACZEW (ok. 1780-1850)

1211
Na pędzących saniach brąz patynowany; wys. 9 cm, dł. 23,8 cm, szer. 8 cm.
Rosja, K. F. WERFEL - fabryka odlewów, Petersburg, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

J. E. DESCOMES

1212
Akt kobiecy z szalem brąz, odlew patynowany; wys. 45,5 cm;
Francja?; 2 tercja XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł