124
Modelka w pracowni artysty, 1922 olej, płótno; 73 x 58 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875-1946/47)

125
Wyjazd na polowanie, 1927 olej, tektura; 48 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Cz Wasilewski 1927.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

126
Pejzaż zimowy z łosiem olej, płótno; 71 x 116 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

127
Odwrót Napoleona spod Moskwy, 1924 olej, płótno; 97,5 x 146 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1924;
estymacja: 60 000 - 75 000 zł

Alojzy (Alois, Luigi) REICHAN (1807-1860)

128
Portret młodego mężczyzny, 1832 olej, płótno; 68,5 x 55,5 cm
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, u dołu:
A. Reichan f. 1832 (ostatnia cyfra słabo czytelna)
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Malarz nieokreślony, angielski (?), XVIII w.

129
Pan i jego pies - vel Pies i jego pan suchy pastel, papier naklejony na płótno; 95 x 67 cm;
na odwrocie napis, numer z kolekcji: No 91;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

130
Apollo i Dafne olej, płótno dublowane;
34,5 x 87 cm (po konserwacji).
XVII/XVIII w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

131
Michał Archanioł strącający do piekła Lucyfera olej, płótno dublowane; 90 x 52,5 cm;
Obraz oprawiony w bogato dekorowaną, rzeźbioną w drewnie ramę.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Anna Rosina LISIEWSKA MATTHIEU DE GASC

132
Portret hrabiny Elisabeth Juliane Friederike von Baertling, 1774 olej, płótno dublowane; 82 x 66,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

133
Chłopak strzelający z klucza, przed 1863 olej, płótno; 65,5 x 52 cm;
p. d.: ślady zapewne sygnatury
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XVII w.

134
Św. Barbara olej, płótno dublowane; 100 x 74 cm (po konserwacji).
Według tradycji obraz - o wysokich walorach artystycznych
- związany z Janem Reisnerem (1655-1713)
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

1101
Odpoczynek akwarela, papier; 14 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: z. p. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Adam HANYTKIEWICZ (1887-1946)

1102
Kolejka górska gwasz, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Hanytkiewicz.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1983)

1103
Potyczka z czasów potopu szwedzkiego akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Józef WODZIŃSKI (1859-1918)

1104
Pałac w Służewie, 1913 gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
24 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: J. Wodziński / Służewo.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Józef WODZIŃSKI (1859-1918)

1105
Wnętrze pałacu w Służewie, 1913 gwasz, ołówek, papier; 40 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: J Wodziński / Służewo. VI. 1913.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

1106
Romans gwasz, tektura; 68,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19 AG / JR 19 (monogram wiązany);
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Leon FORTUŃSKI (1859-1895)

1107
Scena alegoryczna, 1875 tusz, gwasz, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LFortuński / 875
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

1108
Pejzaż z chatą gwasz, ołówek, papier; 28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
dedykacja p. d. ołówkiem: Kochanemu Tadziowi / Jurek Makarewicz
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1109
Łodzie w porcie Concarneau akwarela , papier, 30 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: TeoGrott
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

1110
Bażanty, 1976 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Kirilenko;
l. d. dat. i napis: WARSZAWA I. 76;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1111
Kobieta w etoli, 1976 olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Kirilenko / WARSZAWA 1976.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1112
Plac Wolności w Łodzi o zmroku olej, płyta; 100 x 123 cm;
sygn. l. d.: S. JUST;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

1113
Pierwsze krokusy olej, płótno naklejone na tekturę;
28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST. GAŁEK.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Stefan FILIPKIEWCZ (1879-1944)

1114
Pejzaż o zachodzie słońca olej, tektura; 46,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Henryk (Henri Dominique)ROSZCZEWSKI(XIX/XXw.)

1115
Czereśnie, 1912 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. podwójnie: p. g. 1912/ H. Rozceski;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

1116
Opium olej, płótno dublowane;
103 x 75,5 cm (po konserwacji).
XVIII w.
estymacja: 19 000 - 25 000 zł

1117
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
XVIII w.
estymacja: 19 000 - 25 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

1118
Przy ognisku, ok. 1965 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

1119
Portret siwka, 1953 olej, tektura; 39,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1953.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

1120
Motyw wiejski, 1937 olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kitz 37.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Rudolf JELINEK (1880-1944)

1121
Lato olej, płótno; 60,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: RJelinek;
obraz przed konserwacją
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony polski (XVIII w.)

1122
Portret Jaśnie Oświeconego X. Wegenki. olej, płótno; 60 x 50 cm;
na odwrocie opis: JO [Jaśnie Oświecony] Xawery Wegenko
/ Starosta Szczuciński 1798 A.D.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

201
Juliusz Słowacki gips; 39 x 41 x 22 cm;
sygn. z tyłu na cokole: W. Szymanowski;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

202
Aniołek drewno lipowe, polichromowane, złocone;
wys. 33,5 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 22,5 cm.
Europa Środkowa, Polska?; XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

203
Figurka Temidy drewno lipowe, polichromowane, złocone; kość;
wys. 35 cm, szer. 20 cm, głęb. 12,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

204
Św. Florian drewno lipowe polichromowane i srebrzone (polichromia wtórna),
wys. 69 cm. Małopolska, ok. 1500 r.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

205
Żydowski muzyk brąz, odlew patynowany; wys. 17 cm, szer. 8 cm, głęb. 7 cm.
Francja, Paryż, ok. poł. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

206
Ofiara Abrahama brąz, odlew patynowany, marmur;
wys. z cokołem 19 cm, szer. 4,5 cm, głęb. 7 cm.
Francja, Paryż, 1955
estymacja: 5 000 - 6 600 zł

Edmond DRAPPIER (czynny XIX - XX w.)

207
Kowal brąz, odlew patynowany; wys. 53,5 cm, podstawa 28 x 13 cm.
Francja, Paryż, Odlewnia SIOT-DECAUVILLE, pocz. 2 dekady XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Cyprian GODEBSKI (1835-1909)

208
Szarmancki pocałunek brąz, odlew patynowany; czerwony marmur;
wys. 45,5 cm, średnica podstawy 23,5 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Józef MARKIEWICZ (1913-1991)

209
Maria Skłodowska-Curie brąz, odlew patynowany, fakturowany; granit polerowany;
wys. 33 cm, podstawa 9,4 x 9,4 cm.
Polska, po poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

M. SECONDO (czynny XIX - XX w.)

210
Para bażantów brąz polichromowany; farby emaliowe i złote; marmur, onyks,
marblit; wys. 19,5 cm, dł. 40,3 cm, szer. 10,5 cm.
Europa Zachodnia, Włochy, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Anna Andriejewna SOŁOWJOWA (czynna XIX/XX w.)

211
Lew Tołstoj idący za pługiem żeliwo, odlew patynowany;
wys. 25,5 cm, dł. podstawy 51,5 cm, szer. 23 cm.
Rosja, Kasli, Odlewnia żeliwa i brązu, KASLI, 1912
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Théophile-François SOMME (1871-1952)

212
Mężczyzna przepędzający orła brąz, patyna brązowa i zielona;
wys. 125 cm, szer. ca 60 cm, głęb. ca 35 cm.
Francja, 1899
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

1201
Popiersie młodej kobiety alabaster, marmur; wys. 34 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1202
Para głów o negroidalnych rysach malachit; wymiary 12 x 5,2 x 7 cm
i 9,5 x 7,5 x 7,8 cm.
Afryka? XX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

1203
Ptak dziobiący zdobycz kamień malowany; wys. 13,5 cm, szer. 8 cm, dł. 20 cm.
Europa Środkowa?, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł