Wojciech BIRKOWSKI (czynny 1880-ok.1899)

705
6 łyżeczek do herbaty w etui srebro cechowane, waga 159 g.
Warszawa, sprzedawca - Gustaw Radke, 1888.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Christofle et Cie (zał. 1830)

706
Cukiernica w formie dwuusznej wazki srebro próby 1 wewnątrz złocone cechowane, waga 838 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Firma Odiot - Maison Odiot (czynna od 1690)

707
Paterka srebro próby 1 cechowane, waga 382 g.
Paryż, k. XIX w (przed 1894)
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Karol Filip MALCZ (1797-1867)

708
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 częściowo złocone cechowane, waga 657 g.
Warszawa, 1858
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

709
Serwis do kawy i herbaty z tacą srebro próby 800 cechowane, waga 4243 g.
Europa Zach., Niemcy ?, k. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

710
Para lichtarzy srebro próby 12 cechowane, waga 341 g;
Polska, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Nieznany złotnik dla firmy Christiana Diora

711
Ryton z głową jelenia srebro wewnątrz złocone próby 830 cechowane;
waga 222 g. Niemcy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Ludwik Nast (czynny od ok. 1830 - do ok.1854)

712
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro próby 12 częściowo złocone cechowane, waga 698 g.
Warszawa, lata 30. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

713
Waza do zupy srebro częściowo złocone cechowane, waga 2018 g;
Wiedeń, 1805
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Adolphe Boulenger

1701
Patera art deco plater, drewno; wys. 11,7 cm, średnica 23,3 cm;
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1702
Para świeczników pięcioświecowych plater; wys. 29 cm, szer. 33,2 cm
Niemcy?, 1 poł. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 600 zł

1703
Patera metal srebrzony i srebro?, szkło szlifowane;
wys. 53 cm, średn. 26 cm
Polska?, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Iwan Zajcew ? (czynny 1807-1849)

1704
Mlecznik srebro próby 84; waga 131 g
Moskwa, ok. poł. XIX w
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1705
Cukiernica kulista srebro próby 3 częściowo złocone; waga 288 g.
Warszawa, lata 60. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1706
Cukiernica srebro próby 3; wys. 8,5 cm, waga 197 g.
Peszt, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Tetard Freres

1707
Dzbanuszek do kawy z cukiernicą dwuuszną srebro próby 1 częściowo złocone; waga 529 g
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1708
Cukiernica art deco srebro częściowo złocone; waga 598 g.
Francja, St Etienne?, lata 30.-40. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1709
Papierośnica męska srebro próby 84 częściowo złocone; waga 232 g.
Rosja, 1899-1908
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

1710
Paterka neorokokowa srebro próby 800; wys. 11,8 cm, średn. 16 cm; waga 216 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Alexandre Vaguer (czynny 1887-1920)

1711
Cukiernica z nakrywką srebro próby 1 częściowo złocone; waga 491 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Jakob Grimminger (zał. 1895)

1712
Świecznik pięcioramienny srebro próby 835; waga 750 g.
Schwäbisch Gmünd, lata 20.-40 XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1713
Koszyczek ażurowy z wkładem ze szkła, neorokokowy srebro próby 800; waga 202 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

801
Brosza z diamentami art-deco złoto białe i żółte pr. 0.585, masa całkowita 7.840 g.
Wyrób pochodzi z lat 20-tych XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

802
Pierścionek z szafirami 4 szt szafirów oraz 28 szt brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.220 g
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

803
Sekretnik złoty z onyksami 2 szt onyksów oraz 7 szt pereł naturalnych o śr.2 mm każda,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 10.650 g
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

804
Kolczyki z diamentami 6 szt diamentów w starym szlifie brylantowym;
złoto pr. 0.583, oprawa kamieni srebro,
masa całkowita 3.060 g
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

805
Bransoleta złota z diamentami 95 szt diamentów w tym 84 szt rautów diamentowych;
białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 20.100 g
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

806
Pierścionek z brylantem złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.950 g
Wyrób pochodzi z terenów Związku Radzieckiego z lat 1950-1955.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

807
Laska z kościaną rączką drewno hebanowe, kość rzeźbiona, srebro?
(brak cech probierczych); biały metal; wys. 96 cm;
Imperium Brytyjskie, Indie?; XIX / XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

808
Tłok pieczęci lakowej kościoła w Łukowie mosiądz, drewno toczone; dł. 9 cm, pole pieczętne 4,6 x 3,8 cm.
Polska, zapewne 2 tercja XVIII w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

809
Tłok pieczęci lakowej kościoła w Gryfinie srebro, miedź; dł. 5 cm, średnica pola 2,5 cm.
Pomorze Szczecińskie, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

810
Zegarek naręczny damski białe złoto pr. 0,585 (14 K), masa całkowita 18.460 g;
Szwajcaria, Genewa, 2 poł. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Firma OMEGA

811
Zegarek naręczny damski, w etui firmowym białe złoto pr. 0,750 (18 K), masa całkowita 36.230 g;
Szwajcaria, 2 poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Alieksiej Stiepanowicz BATASZEW

812
Samowar z tacą i płukalnicą mosiądz, drewno toczone; wys. 47 cm;
Rosja, Tuła, pocz. XX w.; płukalnica - po 1917.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

813
Bola do ponczu, secesyjna, z łyżką wazową i szklanym wkładem blacha miedziana, wewnątrz bielona; mosiądz, plater; szkło;
wys. 36 cm, szer. 45 cm,
Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

814
Ikona - Chrystus tronujący - Pantokrator tempera na desce, z dwiema szpongami grążonymi w sztorcach;
70,5 x 60,7 x 5 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 300 zł

815
Ikona procesyjna, dwustronna tempera na desce z kowczegiem, płótno, para szpong na sztorcach;
44,5 x 39 x 4 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

816
Tkanina dekoracyjna, neorokokowa welur, haft wypukły, ręczny, bajorek, kordonek,
nić metalizowana złota i srebrna;
215 x 184 cm. Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

817
Kobierzec Hereke osnowa i wątek - jedwab; 104 x 165 cm.
Turcja, XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Fabryka broni białej „ZŁATOUST”

818
Szabla rosyjska, oficerska, wz. 1909; honorowa, w pochwie stal, mosiądz, emalia; drewniane łubie, skóra; dł. głowni 76,5 cm;
Rosja, Złatoust, po 1909.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

VINCENTI & Cie

819
Zegar kominkowy w formie gwiezdnego globu biały marmur, brąz złocony, szkło;
wys. 54,5 cm, średnica podstawy ca 22 cm.
Francja, Paryż, po 1855.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

820
Para kandelabrów 6-świecowych, z figurkami bachicznych puttów brąz złocony i patynowany, marblit, drewno sosnowe;
wys. 59 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

821
Zegar stołowy, kaflowy mosiądz, brąz złocony, stal, szkło; wys. 9 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy; XX w. (nawiązanie do formy nowożytnych).
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Zachariasz BESCK (czynny 1697-1727)

822
Zegar stołowy, kaflowy, 6-boczny brąz, mosiądz, cyna, stal; wys. 11 cm, szer. podstawy ca 16 // 14,2 cm,
Szwecja, Sztokholm, 1 ćw. XVIII w.
estymacja: 48 000 - 60 000 zł

823
Parawan trójskrzydłowy indyjski 167 x 121,5 x 3,5 cm (złożony 167 x 40,5 x 10 cm);
Indie (?), 1 poł. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

824
Kufer biedermeierowski 142 x 71,5 x 96 cm;
Europa Środkowa (Niemcy Południowo-Wschodnie lub Austria?),
z datą 1831.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

825
Żyrandol elektryczny, 4-ramienny, 5-świecowy metal (mosiądz?) malowany, szkło matowione, sznur barwiony;
wys. 97 cm, szer. w ramionach ca 58 cm, średnica klosza 31.5 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

826
Zegar szafowy - podłogowy w stylu eklektycznym dębowy, rzeźbiony; 213 x 59 x 30 cm;
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. 1880.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł