1801
Pierścionek złoty szafir o masie 1.18 ct, rubin o masie 1.18 ct, szmaragd o masie 0.78 ct
oraz 100 szt brylantów;
masa całkowita pierścionka 16.940 g.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

1802
Kolczyki z szafirami 2 szt szafirów wysadzane 12 szt diamentów,
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.000 g.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1803
Sygnet damski ze szmaragdem szmaragd ośmiokąt, po bokach 6 szt brylantów;
złoto pr.0.500, masa całkowita 11.570 g.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Firma AUDEMARS PIGUET (czynna od 1875)

1804
Zegarek, naręczny, damski, art déco platyna, masa całk. 9.530 g;
Szwajcaria, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1805
Laska ze srebrną rączką drewno czernione, srebro? (brak cechy probierczej), kość;
wys. 90,5 cm, rączka 10,7 x 2 cm.
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1806
Laska z głową orła brąz, drewno, macica perłowa, mosiądz;
dł. całk. 91 cm, szer. rączki 11,6 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1807
Koszyk secesyjny na owoce kompozycja metali, farba złota, szkło opalizujące;
wys. 66 cm, szer. 30,5 cm, głęb. 27,5 cm.
Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1808
Patera - etażera, z łabędziami kompozycja metali , miedziowana, szkło bezbarwne,
lane, fasetowane i szlifowane; wys. 51 cm;
Niemcy, ok. 1900
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1809
Jajo malachitowe malachit toczony, cyna; wys. 29 cm;
Niemcy; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1810
Zestaw 4 pamiątek huculskich Pokucie, okolice Mikuliczyna, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

1811
Krzyż łaciński, inkrustowany drewno, macica perłowa; 24,7 x 15 x 2 cm.
Francja? Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1812
Ikona - Matka Boska spod Krzyża tempera na desce sosnowej;
wys. 90,5 cm, szer. 24,7 cm, głęb. 2,3 cm.
Podkarpacie?; XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1813
Ikona - Trójca Nowego Testamentu tempera na desce z 2 szpongami w sztorcach,
papier tłoczony; 22 x 17,5 x 2 cm.
Rosja, Susałka, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1814
Ikona - Matka Boska Orędowniczka - „Skarbiaszcza” tempera na desce, papier tłoczony;
22,3 x 17,6 x 2 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1815
Ikona podróżna - tryptyk tempera na desce, blacha mosiężna;
wymiary ikony zamkniętej 15 x 12 x 5,7 cm;
Rosja, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1816
Zegar kominkowy z postacią kobiecą („La Source”) L & F MOREAU (Bracia Moreau - Louis-Auguste [1855-1919]
i Hippolyte François [1857-1930]), Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

1817
Zegar gabinetowy, art déco dębina, sosna, sklejka, okleiny orzechowe, metal niklowany, stal, mosiądz;
wys. 29 cm, szer. 53 cm, głęb. 17,5 cm.
Polska?; lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1818
Zegar kominkowy art-deco wys. 27,7 cm, szer. 66 cm, głęb. 14 cm;
wymiary słupków: 19 x 15 x 9 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 20/30. XX w.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Dr.Ing.Hans PFAUTSCH-Büromaschinen / Hannover

1819
Maszyna do liczenia Niemcy, Hannover, Pfautsch: Schreib - und Addiermaschinen;
RHEINMETALL - Rheinische Metallwaren und Maschinen Fabrik;
2 ćw. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł

1820
Szabla - szaszka rosyjska, wz. 1881, w pochwie Rosja, rękojeść - Złatoust, Fabryka Broni, 1939;
głownia Leningrad, Fabryka im. Kirowa, 1943.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

E. SVALLING, wytwórnia broni białej

1821
Pałasz szwedzki, oficerski, wz. 1893, w pochwie Stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 93 cm;
Szwecja, Eskilstuna, pocz. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

1822
Kobierzec typu Bachtiari osnowa bawełniana, wątki i runo wełniane, frędzle bawełniane;
177 x 117 cm.
Persja, pocz. 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

1823
Pozytywka kieszonkowa drewno mahoniowe, mosiądz, stal, szkło, tworzywo sztuczne, papier;
wys. 5 cm, szer. 11 cm, głęb. ca 8 cm.
Szwajcaria, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Wincenty BOGACZYK ? (1861-1933)

1824
Konsolka z amorkiem Polska, Warszawa, Zakład Rzeźbiarsko-Snycerski
Wincentego Bogaczyka? [ul. Leszno 53], k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

FABRYKA MEBLI S. MANNE (zał. 1860)

1825
Toaletka podróżna Polska, Kraków, Fabryka Mebli S. Manne,
z filią w Katowicach, lata 30. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

1826
Wieszak ścienny w stylu zakopiańskim drewno sosnowe, snycerka;
wys. 25,5 cm, szer. 92 cm, głęb. 12,7 cm.
Polska, Podhale, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

901
Fotel z dwoma tapicerowanymi poduchami,
fornirowany wzorzystym orzechem;
77 x 67,5 x 83,5 cm; Polska, pocz. lat 60 XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 700 zł

902
Biurko i fotel w stylu art déco fornirowane wzorzystym orzechem;
biurko - 78,5 x 133 x 65 cm; fotel - 84 x 59,5 x 54 cm;
Polska, ok. 1930.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

903
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa fornirowany wzorzystym palisandrem i inkrustowany
ulistnioną wicią z macicy perłowej, 84,2 x 45,7 x 55,5 cm;
Europa Środkowa, (Niemcy?), po poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 700 zł

904
Komoda w stylu barokowym trzyszufladowa, fornirowana i intarsjowana we wzory geometryczne;
76,5 x 115 x 68 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

905
Serwantka w stylu empirowym mahoń, sklejka, sosna; 154 x 78 x 41 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

906
Stół w stylu empirowym mahoń, jawor; 76,5 x 183 x 107 cm;
Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 400 zł

907
Komplet mebli w stylu empirowym mahoń, jawor;
Europa Środkowa - Warszawa (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

908
Kanapa w stylu Ludwika Filipa o falistych liniach szkieletu, z mahoniu, tapicerowana;
117, 5 x 192 x ok. 80 cm;
Polska (?), po 1860.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

909
Stolik pomocniczy - gazetnik w stylu huculskim bogato rzeźbiony w wycinane ornamenty geometryczne;
77,5 x 59,5 x 39,5 cm;
Polska Południowo-Wschodnia, po 1900 r.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł