Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy101
Zestaw fotografii, l. 20. XX w.
7 fotografii czarno-białych
(z różnych tek Jana Bułhaka),
brom, papier, tektura
Cena wywoławcza.
5 600 zł
Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Nr katalogowy103
Akt, 1963
fotografia czarno-biała, brom, papier,
ok. 14,5 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Mojżesz KISLING (1891 - 1953)
Nr katalogowy105
Twarz kobiety
akwaforta, papier, 19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Jan Piotr NORBLIN de la GOUDAINE (1745-1830)
Nr katalogowy107
Powołanie Przemysława na króla Czech
akwaforta, papier, 42 x 29,7 cm;
sygn. na płycie l. d.: Norblin fecit 1777
a Wolssin en Lihituanie
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Nr katalogowy109
Tańce polskie - 11 wielobarwnych
rotograwiur, słowo wstępne Artur Schroeder
plansze poprzedzone zapisem nutowym
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Zygmunt LANDAU (1898-1962)
Nr katalogowy111
Macierzyństwo
piórko, tusz, papier, 23,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Landau (faksymile)
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Eugeniusz WANIEK (1906 - 2009)
Nr katalogowy113
Widok na kościół Mariacki w Krakowie
od strony Małego Rynku;
piórko, tusz brązowy na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 30 x 18,5 cm;
Cena wywoławcza.
950 zł
Henryk BERLEWI (1894 - 1967)
Nr katalogowy115
Szkice twarzy
ołówek, papier, 33,5 x 24 cm;
sygn. dwukrotnie: Chaim;
Cena wywoławcza.
3 400 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)
Nr katalogowy117
Autoportret
ołówek, papier, 61 x 45 cm;
sygn. l. d.: S.Ż
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Stanislaw WITKIEWICZ (1851-1915)
Nr katalogowy119
Pochód wygnańców 1863 r. na Sybir
ołówek, papier, 23 x 37 cm;
u góry napis ołówkiem:
Pochód wygnańców 1863 na Sybir
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy201
Sanie wjeżdżające do wsi
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 16,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921 - 1974)
Nr katalogowy203
Pejzaż wiejski
akwarela, papier, 68,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy205
Rozmowa kobiet
akwarela, piórko, tusz, papier,
24,6 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Marian MOKWA (1889 - 1987)
Nr katalogowy207
Las jesienią
papier, 45,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Mokwa
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Julian FAŁAT (1853 - 1929)
Nr katalogowy209
Zima w Bystrej
akwarela, gwasz, tektura, 35 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: JFałat / Bystra
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Zygmunt MENKES (1896 - 1986)
Nr katalogowy211
Projekt dekoracji w stylu ludowym, 1914
akwarela, papier,
54 x 132 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)
Nr katalogowy213
Procesja
pastel, gwasz, tektura, 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy215
Wyjazd saniami
akwarela, papier,15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy217
Scena w rynku
olej, płótno, 36,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz 917.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)
Nr katalogowy219
Zima
akwarela, papier, 22 x 56 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1888
Cena wywoławcza.
68 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)
Nr katalogowy221
Pejzaż jesienny
olej, tektura, 31 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Erno ERB (1890 - 1943)
Nr katalogowy223
Procesja
olej, tektura, 47 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: E.Erb
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)
Nr katalogowy225
Odyseusz w kirkejskiej siedzibie
olej, tektura, 26 x 39 cm;
sygn. l. g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
Cena wywoławcza.
39 000 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy227
Portret starego mężczyzny z laską
olej, tektura,
68 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza.
4 000 zł