Ludomir ŚLEŃDZIŃSKI (1889 - 1980)

229
Portret żony Teresy, 1970 olej, płyta, 68,5 x 53,5 cm; sygn. l. g.: LUDOMIR ŚLEŃDZIŃSKI . 1970;
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Stanisław Roman BYRSKI (1911 - 1966)

230
Portret olej, sklejka, 66 x 49 cm; sygn. p. d.: St Byrski
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

231
Góral z książką, po 1945 gwasz, papier, 55,5 x 48 cm; sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jan BERGER (BÖRGER) (1863-1930)

232
Półakt olej, płótno, 61 x 48 cm; sygn. l. g.: Jan Berger / 1894
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Julian AJDUKIEWICZ (1883 - ?)

233
Portret kobiety olej, płótno, 70 x 54 cm; sygn. p. d.: J. Ajdukiewicz / 1940
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Damazy KOTOWSKI (1861 - 1943)

234
Portret kobiety olej, tektura, 55 x 45 cm; sygn. p. g.: Damazy... (pod oprawą)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

235
Patitcha, 1948 olej, płótno, 73,5 x 54 cm; sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

236
Na targu olej, sklejka, 26 x 36 cm; sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903 - 1966)

237
Modlitwa Arabów olej, sklejka, 55 x 75 cm; sygn. p. d.: F.K. Wygrzywalski.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883 - 1944)

238
Arab olej, tektura, 49,5 x 33 cm; sygn. p. d.: A. Laschenko 38
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

239
Targ olej, tektura, 48 x 68 cm; sygn. p. d.: E Erb
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906 - 2003)

240
Martwa natura olej, płótno, 55 x 67 cm; sygn. p. d.: Jarosz Gostwicki
Cena wywoławcza. 8 700 zł

Malarz nieokreślony

241
Martwa natura olej, tektura, 97 x 66 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Otto AXER (1906 - 1983)

242
Towarzystwo w parku olej, sklejka, 17 x 22 cm; sygn. p. d.: O. Axer 1930
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan CYBIS (1897 - 1972)

243
Martwa natura I olej, płótno, 81 x 100,5 cm; sygn. l. d.: J. Cybis
Cena wywoławcza. 135 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

244
Kalwaria olej, płótno, 35 x 51 cm; sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

245
Studium nieba (Holandia) olej, tektura, 37 x 45 cm (w świetle oprawy); na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 315;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

246
Thanatos olej, płótno, 47,5 x 26,5 cm; sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876 - 1961)

247
Pejzaż górski z góralem i owcami olej, tektura, 51 x 119 cm; sygn. l. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Ludwik CZAYKOWSKI (1895 - 1961)

248
Pejzaż olej, płótno, 64 x 50 cm; sygn. p. d.: L. Czaykowski
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Kazimierz CYKOWSKI (1896 - 1983)

249
Nad brzegiem rzeki,1921 olej, płótno, 38 x 55 cm; sygn. l. d.: Kazimierz Cykowski 1921
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

250
Widok Zamku Lubomirskich w Wiśniczu olej, płótno, 96 x 113 cm; sygn. l.d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

251
Róże w wazonie na szafirowym tle, 1921 olej, płótno; 65 x 92 cm; sygnowany p. d.: 1921 Terlikowski (końcówką pędzla w malaturze)
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Isaac PAILES (1895 - 1978)

252
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 46 x 55 cm; sygn. l. d.: I. Pailes
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Józef PANKIEWICZ (1866 - 1940)

253
Widok na Sekwanę w okolicach Les Andelys olej, płótno, 59 x 73 cm; sygn. l. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Jan Wacław ZAWADOWSKI (1891 - 1982)

254
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 40 x 32,5 cm; sygnowany p. d.: Zawado.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Henryk HAYDEN (1883- 1970)

255
Kwiaty w dzbanie olej, tektura, 48,5 x 35 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882 - 1932)

256
Gruszki na talerzu, ok. 1925 olej, płótno, 37,5 x 45,5 cm; Ekspertyza p. Jerzego Sienkiewicza z 1973 r.
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)

257
Scena w kawiarni olej, płótno, 45,5 x 53,5 cm; sygn. p. d.: Eibisch
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)

258
Motyw architektoniczny nad murem obronny olej, płótno, 60 x 65 cm; na odwrocie nalepka z Pałacu Sztuki w Krakowie z 1969/1970 r.
Cena wywoławcza. 9 600 zł

259
Przy płocie, 1916 olej, płótno, 152,5 x 53,5 cm; sygn. l. d.: Jacek Malczewski (wzdłuż krawędzi, słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 92 000 zł

Eugenia BARTKIEWICZ (XIX/XX w.)

260
W saloniku olej, sklejka, 50 x 39,5 cm; sygn. l. d.: Eug. Bartkiewicz
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Józef WODZIŃSKI (1859 - po 1915)

261
Wnętrze III tempera, tektura, 46 x 34 cm; sygn. p. d.: J. Wodziński;
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

262
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865 - 1940)

263
Portret oficera, ok 1915-20 olej, tektura, 75,5 x 47,5 cm; sygn. u góry pośrodku: Olga Boznańska (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1881 - 1941)

264
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Aladar PADLY (1881-1949)

265
Podwórko olej, płótno, 61 x 80 cm; sygn. p. d.: Padly Aladar
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853 - 1924)

266
Wiosna olej, płótno, 66,6 x 66 cm; sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899 - 1971)

267
Akt olej, płótno, 78 x 65 cm; sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 1935
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jan STYKA (1858 - 1925)

268
Akt nad brzegiem morza olej, tektura, 79,5 x 106 cm; sygn. l. d.: Jan Styka
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

269
Nad książką, 1938 olej, sklejka, tektura, 69,5 x 99 cm; sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1938
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 - 1915)

270
Portret żony olej, płótno, 101 x 79 cm; sygn. l. d.: A.W. Kowalski / 1907
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Adam MALINOWSKI (1829 - 1892)

271
Scena rodzajowa - Para pod drzewem olej, płótno, 40 x 50cm; sygn. l. d.: A. Malinowski /1860
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Adam MALINOWSKI (1829 - 1892)

272
Pejzaż zimowy ze sztafażem olej, płótno naklejone na tekturą, 24 x 35 cm; sygn. l. d.: A. Malinowski 1869.
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

273
Czerwony pantofelek olej, płótno, 58 x 78 cm; sygn. p. g.: Juliusz Zuber.1889 (ostatnia cyfra nieczytelna)
Cena wywoławcza. 88 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

274
Napad wilków, 1930 olej, płótno, 69 x 99 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1930
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

275
Koń, 1890 olej, płótno dublowane, 60 x 24 cm; sygn. p. d.: T. Ajdukiewicz / 1890
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Kazimierz ALCHIMOWICZ (1840 - 1916)

276
Za późno, 1895 olej, płótno, 130 x 181 cm; sygn. p. d.: K. Alchimowicz / 1895. / Warszawa
Cena wywoławcza. 110 000 zł