HEYMAN Maurice

1
Symphonies d`expressions Paris 1895. Format: 35 x 26 cm, 1 plansza zbiorcza
(heliograwiura) oraz 25 kompozycji (heliograwiur)
na osobnych tablicach.
Cena wywoławcza 1 100 zł

2
HISTORJA Sztuki Dzieje sztuki od epoki starochrześcijańskiej do czasów obecnych.
Hamann Ryszard, Tłumaczył Mieczysław Wallis,
Warszawa 1934. Wydanie M. Arcta.
Cena wywoławcza 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

OPPMAN Artur (Or-Ot)

3
Pieśń o Rynku i Zaułkach Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort
Tadeusza Cieślewskiego syna. Warszawa 1931
Wydawnictwo J. Mortkowicza. Format: 31 x 25 cm;
Cena wywoławcza 10 000 zł

Tretter Mieczysław

4
Matejko Osobowość artysty, twórczość, forma i styl.
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz
2 tablice synchronistyczne;
Cena wywoławcza 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

KOSSAK Wojciech

5
Wspomnienia Z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi
na osobnych tablicach,
Kraków 1913. Gebethner i Sp.
Cena wywoławcza 1 100 zł
Cena oferowana 1 000 zł

MATEJKO Jan

6
Ubiory w Polsce 1200-1795 Litografie ręcznie kolorowane akwarelą.
Komplet 90 litografii z grupami postaci w dawnych
strojach wydane przez Jana Matejkę w roku 1860
Cena wywoławcza 16 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

7
Akt kobiety litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
Cena wywoławcza 800 zł
Cena oferowana 700 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

8
Mimozy w wazonie, 1952 litografia barwna, papier;
44,7 x 54,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g. na płycie: Kisling/ 1952
Cena wywoławcza 800 zł

Artysta nieokreślony japoński, XIX/XX w.

9
Skulona postać drzeworyt barwny, papier;
35,5 x 24,5 cm
Cena wywoławcza 1 900 zł

10
Zestaw 7 prac artystów japońskich piórko, tusz, akwarela,
drzeworyt barwny, papier;
wymiary różne
Cena wywoławcza 3 000 zł

Michał ROUBA (1893-1941)

11
Grusza, 1935 drzeworyt barwny, papier;
23 x 18 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis ołówkiem l. d.: "Grusza" (12)
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Ludwig HOHLWEIN (1874-1949)

12
Wyścigi konne litografia barwna, papier;
37,5 x 38 cm (wymiar kompozycji),
Cena wywoławcza 1 400 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

13
Para litografii z motywami Krakowa 1. Widok na Sukiennice od strony ul. Brackiej
2. Kościół św. Barbary w Krakowie
autolitografia, papier żeberkowy
Cena wywoławcza 800 zł

Stanisław SAWICZEWSKI (1866-1943)

14
Przed faraonem - ilustracja, 1913 ołówek, tusz lawowany, papier;
18 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Doris RAAB (1851-?)

15
Madonna burmistrza Meyera Hans HOLBEIN (1497 lub 1498-1543)- według
miedzioryt, papier; 61 x 41 cm; (wymiary kompozycji)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Kathe KOLLWITZ (1867-1945) - według

16
Twarz kobiety, 1916 litografia, papier żeberkowy; 35,9 x 30,6 cm;
napis p. d.: Kathe Kollwitz 1916
Cena wywoławcza 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

17
Portret młodego mężczyzny - kartka ze szkicownika ołówek, papier; 12,5 x 8 cm
Cena wywoławcza 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

18
Głowa młodej kobiety - szkic ołówek, papier żeberkowy; 20 x 12 cm;
sygn. p. d.: VH, l. g.: 12. (odwrócona).
Cena wywoławcza 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

19
Jeździec na koniu i biegnący pies tusz, papier; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice przedstawiające studia
portretowe oraz konia
Cena wywoławcza 1 200 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

20
Matka z różańcem, 1937 ołówek, papier; 72 x 51 cm;
sygn. i dat. l. g.: Marian Konarski 37
Cena wywoławcza 5 000 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

21
Studium aktu ołówek, papier; 63 x 43,5 cm;
sygn. p. g.: T. W.
Cena wywoławcza 1 600 zł

22
Fela tusz lawowany, papier; 23,5 x 17 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 3 000 zł

Teodor KRUPSKI (1939-1981)

23
W zagrodzie litografia piórkiem, papier;
46 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teodor Krupski
Cena wywoławcza 1 300 zł

Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)

24
Rysunki z procesów: Sprawy Damazego Macocha
i Sprawy Bohdana hr. Ronikiera
Cena wywoławcza 2 500 zł

Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)

25
Żołnierz z papierosem, 1914 ołówek, węgiel, biała kredka, papier;
37 x 24,5 cm;
Cena wywoławcza 2 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Diana i Endymion uśpiony tusz, piórko, akwarela, papier;
14 x 18 cm (w świetle oprawy);
poniżej tytuł i sygn. gmerkiem
Cena wywoławcza 2 600 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)

102
Scena historyczna gwasz, tusz lawowany, ołówek, papier; 18 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Badowski, l. d.: A 4.50, l. g.: 288
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

103
Para w strojach ludowych akwarela, papier; 30 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inw. St. Cz. / inw. 441
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław Pomian WOLSKI (1859-1894)

104
Powóz przed pałacem, ok. 1890 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
43,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Wolski
Cena wywoławcza 10 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

105
Przed kościołem św. Floriana w Krakowie, ok. 1880 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 36 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 9 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

106
Studium konia w zaprzęgu akwarela, papier; 18 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice koni, jeźdźców na koniach,
zarys męskiej twarzy i leżącego psa
Cena wywoławcza 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

107
Góral z fajką pastel, tektura; 48,2 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza 3 500 zł

Mihaly VON ZICHY (1827-1906)

108
sygn. i dat. z lewej strony wzdłuż krawędzi: Zichy 88.
Cena wywoławcza 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

109
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
Cena wywoławcza 38 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

110
Dama z wachlarzem akwarela, gwasz, papier,
34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza 10 000 zł

CRAMER (XIX w.)

111
Portret młodej kobiety, 1859 pastel, papier; 64 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Cramer / 1859.
Cena wywoławcza 10 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

112
W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924 akwarela, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza 24 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

113
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
Cena wywoławcza 10 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

114
W polu, 1949 gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949.
/ Jasień RZ. P.R.
Cena wywoławcza 1 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

115
Pejzaż z myśliwym, 1919 akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza 90 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

116
Pejzaż leśny akwarela, papier; 39 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JW.;
Cena wywoławcza 2 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

117
Ratusz w Toruniu akwarela, papier, 41,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin
Cena wywoławcza 3 500 zł

118
Drzewa w ogrodzie - Kalwaria Zebrzydowska akwarela, papier; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 5 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

119
Obraz dwustronny: Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton, 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 11 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

120
sygn. p. d.: Eug. Zak
Cena wywoławcza 240 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

121
Wrzosowisko, 1937 olej, płótno; 48,5 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI / 1937
Cena wywoławcza 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

122
Pejzaż o zachodzie słońca, ok. 1920 olej, płótno naklejone na płytę, 22 x 24 cm;
sygn. p. d.: ZIOMEK
Cena wywoławcza 2 600 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

123
Pejzaż zimowy, 1945 olej, papier; 40 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis l. d.:
S. Domaradzki. Norhteim. XI. 1945.
Cena wywoławcza 6 400 zł