1
Plakat z wystawy Henryka Berlewiego (1894-1967), Berlin 1964 litografia barwna, papier; 61,2 x 49,5 cm;
sygn. na kamieniu: H.BERLEWI;
Cena wywoławcza 3 500 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

2
Akt kobiety fotografia czarno biała; 37 x 27,5 cm;
p. d.: sucha pieczęć o owalnym kształcie:
COPYRIGHT VETROVSKY PRAGUE.
Cena wywoławcza 1 200 zł

Autor fotografii rodzinnej nieokreślony

3
Krzysztof Kamil Baczyński jako dziecko, ok. 1927 fotografia czarno-biała, brom, papier; 14,7 x 12,1 cm;
na odwrocie numery 10 i 33 w kółeczkach
Cena wywoławcza 1 300 zł

Stanisław JAKUBOWSKI

4
„Bogowie Słowian”, Kraków 1933 (nakład 3000 egz.) 36 x 29 cm; oprawa współczesna
- połskórek z tłoczoną i złoconą tytulaturą,
Cena wywoławcza 1 700 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Bronisław GEMBARZEWSKI

5
WOJSKO POLSKIE 1815 - 1830 „Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830.
Opracował i rysował Bronisław Gembarzewski.
Z przedmową Aleksandra Rembowskiego”
Cena wywoławcza 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

6
Sztuka 1897-1922 Kraków [1922].
Nakład i własność H. Altenberga & Gubrynowicza
i Syna we Lwowie.
Cena wywoławcza 400 zł

Stanisław WASYLEWSKI / Władysław SKOCZYLAS

7
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. 10 drzeworytów - 8 inicjałów Władysława Skoczylasa
Lwów - Poznań 1923 - nakładem Wydawnictwa Polskiego;
Cena wywoławcza 800 zł

8
Pismo Święte w obrazach „Dzieje Starego i Nowego Testamentu.
Na jęz. pol. przeł. x. Józef Kłos.
Cena wywoławcza 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

9
Książę Józef na Grobli Raszyńskiej w dniu 19 kwietnia 1809 r. druk barwny (chromolitografia?), papier;
33,2 x 66,6 cm (wymiar barwnego druku);
Cena wywoławcza 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

10
Ogłoszenie Konstytucji 3. Maja 1791 roku fotograwiura, papier; 45,8 x 71,3 cm (odcisk płyty),
53 x 78,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) Jan STYFI (1839-1921)

11
Maciej Borkowicz skazany na śmierć głodową drzeworyt, papier; 30 x 25 cm ( w świetle oprawy);
sygn. na klocku l. d.: J. STYFFI, p. d.: JS i JM
Cena wywoławcza 500 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

12
Chłopczyk ze skrzypcami litografia, papier; 33 x 25 cm (wymiar kompozycji);
sygn. poniżej kompozycji p. d. ołówkiem: kanelba;
Cena wywoławcza 2 100 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

13
Buddyjscy mnisi - arkusz z „Topolski`s Chronicle” No 24 (276) XII 1965 litografia barwna, offset, papier;
42 x 53 cm (odcisk płyty)
Cena wywoławcza 1 700 zł

Gerard SCOTIN (1642-1715)

14
Imam miedzioryt ręcznie kolorowany, papier;
47 x 31,5 cm (wymiar arkusza);
poniżej drukowany opis, p. d.: G. Scotin major sculp
Cena wywoławcza 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

15
Widok na kościół San Giorggio Maggiore w Wenecji, ok 1907 ołówek, papier;
15,3 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

16
Widok na port i Torre Apponale w Riva del Garda, 1907 ołówek, papier; 15,2 x 19 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Riva (ołówkiem);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

17
Główka dziecka, 1928 ołówek, kredka, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman / Praga czeska 1928
Cena wywoławcza 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)

18
Portret kobiety, 1921 sangwina, kreda, papier jasnobrązowy
naklejony na tekturę; 39,7 x 30,2 cm;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Izydor JABŁOŃSKI (1835-1905)

19
Portret kobiety, 1883 ołówek, papier; 33 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Izydor Jabłoński / 7/5 883 (ołówkiem)
Cena wywoławcza 2 200 zł

Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)

20
Szkicownik, 1892 w płóciennej oprawie, 30-kartkowy;
ołówek, piórko, tusz, papier;
12 x 18,7 cm (format strony);
Cena wywoławcza 3 500 zł

Jan Piotr NORBLIN DE LA GOURDAINE (1745-1830)

21
Maciejowice - Ranny Kościuszko oddaje szpadę ołówek, tusz lawowany, papier;
30 x 41,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 13 000 zł

Malarz nieokreślony austriacki(?), (XIX w.)

101
Kozice, ok. 1860 akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy;
27,5 x 23 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

102
Widok z Wielkiego Kopieńca pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l .d.: W Serafin 1947
Cena wywoławcza 3 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Władysław STACHOWSKI (1852-1932)

103
Na pełnym morzu akwarela, papier; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Stachowski.
Cena wywoławcza 800 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

104
Ulewa, ok. 1920 gwasz, olej, tektura; 20 x 27 cm;
sygn. l. d.: H. Szczygliński
Cena wywoławcza 2 700 zł
Cena sprzedaży 4 600 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884-?)

105
Portret kobiety pastel, papier; 47,5 x 35,8 cm;
sygn. p. d.: ADobrowolski
Cena wywoławcza 2 900 zł

Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)

106
Projekt scenografii tusze, akwarela, tempera, papier;
16,7 x 29,9 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Natan SZPIGEL [ SPIEGEL ] (1890-1941/43)

107
Scena rodzajowa - Uliczka w Kazimierzu(?), ok. 1925 akwarela, ołówek, papier; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. g.: N. Szpigel
Cena wywoławcza 13 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

108
Dachy Paryża, 1905 ołówek, pastel, papier jasnobrązowy;
30,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO / PARYŻ .905.
Cena wywoławcza 1 500 zł

Antoni SIESTRZEŃCEWICZ (1911-1997)

109
Dziedziniec klasztorny, ok. 1954 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 28,5 cm; sygn. l. d.: A. Siestrzeńcewicz
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Stanisław I. WITKIEWICZ-WITKACY (1885-1939)

110
Portret kobiety „Płaczący chłopiec”, 1929 pastel, papier brązowy; 54 x 44 w owalu
naklejonym na karton w różowym passe-partout;
Cena wywoławcza 25 000 zł
Cena sprzedaży 37 000 zł

Stanisław PRAUSS (1902-1967)

111
Zaprzęg, 1936 akwarela, papier; 68,5 x 104 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Prauss / 1936
Cena wywoławcza 4 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

112
Koń akwarela, papier; 27,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza 1 200 zł

Louis-Ferdinand MALESPINA (1874-1940)

113
Zasadzka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
9 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

114
Południowy odpoczynek [Południe robotnika], 1896 akwarela, papier; 28,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak / 1896
Cena wywoławcza 25 000 zł

115
Na plaży w Nicei I, 1925 akwarela, ołówek, papier; 21,7 x 28 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 000 zł

116
Akt leżący, 1926 akwarela, papier; 23 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 3 500 zł

Apolinary KOTOWICZ (1859-1917)

117
Róże w wazonie pastel, papier brązowy; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kotowicz
Cena wywoławcza 1 500 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

118
Napad Szwedów - Śledziejowice, 1854 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Arthur Grottger
Cena wywoławcza 50 000 zł
Cena sprzedaży 50 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

119
Martwa natura z winogronami olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
Cena wywoławcza 4 800 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

120
Portret kobiety z kwiatami olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
Cena wywoławcza 5 600 zł

James BECKER (?), pocz. XX w.

121
Wrzosowisko olej, płótno, 90,5 x 161 cm;
Cena wywoławcza 13 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

122
Róże w wazonie z figurką konia olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza 9 500 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

123
W świątyni - Upadek Chrystusa pod krzyżem - szkic olej, tektura; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza 16 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

124
Portret Janiny Repke, 1915 olej, tektura; 62 x 47 cm;
sygn. i dat. l. g.: Vlastimil Hofmann / 1915
Cena wywoławcza 9 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Dysputa, 1921 olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1921;
Cena wywoławcza 38 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

126
Chłopczyk z owocem, 1932 olej, płótno; 50 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1932;
Cena wywoławcza 19 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

127
Scena alegoryczna, 1958 olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil/ Hofman
Cena wywoławcza 25 000 zł