Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy1
Nowogródek
fotografia czarno-biała, brom, papier; 10,7 x 16,5 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.: J. BUŁHAK
/ WARSZAWA (w prostokącie);
/ WARSZAWA (w prostokącie);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
3
Sztuka
zbiór 12 litografii różnych artystów (w tym Wojciecha
Weissa, Władysława Jarockiego) wydanych
w formie broszury; Kraków 1926
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Nr katalogowy5
Józef Piłsudski w 13 planszach
teka zawierająca 11 rycin + 2 uzupełnione oraz kartę
tytułową, spis plansz (uzupełniony) i planszę z faksymile
recenzji teki
recenzji teki
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 000 zł
Utagawa TOYOKUNI II (1777-1835)
Nr katalogowy6
Postać
drzeworyt barwny, bibuła, 36 x 25 cm;
sygn. stemplem
sygn. stemplem
Cena wywoławcza.
1 600 zł
1 600 zł
Ando HIROSHIGE (1797-1858)
Nr katalogowy7
Scena rodzajowa
drzeworyt barwny, bibuła,
21,2 x 27,9 cm (wymiar arkusza);
sygn. stemplem
sygn. stemplem
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Nr katalogowy9
Krajobraz z Zadusznik w lipnowskiem, zagajnik, 1913
akwaforta, papier; 6,2 x 9 cm (odcisk płyty);
43,2 x 30,1 cm (arkusz);
43,2 x 30,1 cm (arkusz);
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
Nr katalogowy11
Świeczniki chrześcijaństwa, 1878
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według
drzeworyt kolorowany, papier;
30 x 55 cm (wymiar kompozycji);
drzeworyt kolorowany, papier;
Cena wywoławcza.
700 zł
Władysław JAHL (1886-1953)
Nr katalogowy13
Mazurek z cyklu: „Chopin”
akwaforta, papier;
22 x 18,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej ryciny opisy ołówkiem: sygn. p. d.: Jahl
Cena wywoławcza.
800 zł
Władysław LAM (1893-1984)
Nr katalogowy14
Sanczo Pansa i osioł, 1925
drzeworyt, papier;
23,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: W. Lam
sygn. ołówkiem p. d.: W. Lam
Cena wywoławcza.
800 zł
750 zł
Walery ELJASZ RADZIKOWSKI (1841-1905)
Nr katalogowy15
Odpoczynek górala, 1873
akwaforta, papier; 10,5 x 16 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie u dołu: W. Eljasz
oraz p. d.: 1873 / Tatry
oraz p. d.: 1873 / Tatry
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Jan Beniamin STRACHOWSKI (1728-1789)
Nr katalogowy17
Maria Panna, 1766
miedzioryt, papier; 22 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie pod kompozycją:
Joannes Benjamin Strachowski sculpcit Fratis(...) 1766
Cena wywoławcza.
900 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy19
Uczta, ok. 1956
piórko, tusz, papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska
sygn. l. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Wiktor ZINN (1925-2007)
Nr katalogowy21
Motyw z przedmieścia
węgiel, papier jasnobrązowy, żeberkowy;
34,8 x 53,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)
Nr katalogowy23
Motyw orientalny, 1943
piórko, tusz, papier; 19,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZygmWierciak. / VI - 43
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Henryk GRUNWALD (1904-1958)
Nr katalogowy25
Portret kobiety w kapeluszu, 1945
kredka, ołówek, papier;
41,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Grunwald / 1945
Cena wywoławcza.
1 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy101
Scena we wnętrzu, przed 1939?
akwarela, papier; 12,7 x 20,5 cm;
u dołu opis autorski: OKOBWFIMKOPONOWAKA
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Nr katalogowy103
Przed wejściem do Kościoła św. Krzyża w Warszawie
akwarela, papier; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza.
4 800 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Nr katalogowy104
Zima - przed kościołem św. Katarzyny w Krakowie
akwarela, papier; 34,5 x 45 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: JRubczak
Cena wywoławcza.
15 000 zł
12 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy105
Szarża 3. Pułku Ułanów Obrony Kraju - szkic, ok. 1888
akwarela, papier;
21 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
7 800 zł
6 500 zł
Tadeusz ZAYDEL (ok. 1906-?)
Nr katalogowy106
Portret marszałka Józefa Piłsudskiego, 1939
kredki, gwasz, papier; tektura; 60 x 42 cm;
sygn. p. d.: Tad Zaydel 1939
sygn. p. d.: Tad Zaydel 1939
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)
Nr katalogowy108
Postać siedząca
akwarela, papier; 38,8 x 26,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. wzdłuż krawędzi: Eibisch
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)
Nr katalogowy109
Lata dwudzieste, lata trzydzieste
kredka, pastel, akwarela, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Jurek Makarewicz
sygn. l. d.: Jurek Makarewicz
Cena wywoławcza.
2 500 zł
3 200 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy110
Portret Władysława Nowotarskiego, 1923
akwarela, na podrysowaniu, papier;
48,8 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Jan DĘBOWSKI, XIX/XX w.
Nr katalogowy112
Wilk samotnik, 1910
gwasz, papier; 27 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d: Jan Dębowski / Wiedeń 1910
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)
Nr katalogowy113
Chata wiejska
akwarela, papier; 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Nartowski
sygn. l. d.: Nartowski
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Jan ROSEN (1854-1936)
Nr katalogowy114
Zwiad, 1927
gwasz, papier;
30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
18 000 zł
18 000 zł
Bruno TEPA (1865-1898)
Nr katalogowy115
Mężczyzna w stroju roboczym, 1890
akwarela, papier; 25 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Bruno Tepa 3/5 90 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Nr katalogowy117
Góral z fajką
pastel, papier; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: St Górski
sygn. p. d.: St Górski
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy119
Żołnierz na koniu, 1916
akwarela, gwasz, papier; 27 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Kossak / 1916
Cena wywoławcza.
21 000 zł