818
Zegarek naręczny firmy TISSOT
złoto pr. 3, szkło; skóra;
Szwajcaria, firma TISSOT, XX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
820
Zegarek podróżny z budzikiem i repetierem
Niemcy, 2 tercja XVIII w.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
821
Laska z monogramem „LH”
drewno, srebro; dł. 92,5 cm, szer. z rączką 11,5 cm.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 400 zł
822
Ekrytuar secesyjny
marmur, brąz; wys. 8,8 cm, szer. 28,3 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, Austro-Węgry?; pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
824
Kadzielniczka chińska
brąz, odlew patynowany;
Chiny, XIX/XX w.
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
600 zł
826
Szopka Bożonarodzeniowa
Niemcy, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
2 500 zł
828
Lampa naftowa
Niemcy, Berlin, firma Emil ERICH und Albert GRAETZ
(zał. 1866); k. XIX w.
(zał. 1866); k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
831
Lampa elektryczna, art deco
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
900 zł
833
Barometr ścienny, z termometrem
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
300 zł
300 zł
Emile GALLE (1846-1904)
Nr katalogowy834
Taca zdobiona intarsją
Francja, Nancy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 900 zł
835
Samowar z płukalnicą
Rosja , Tuła, fabryka Braci BATASZEW, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Józef FAJNGOLD ? (1910-1998)
Nr katalogowy838
Plakieta „Feliks Dzierżyński”
blacha miedziana, repusowana;
Polska, lata 50. XX w.
Polska, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 000 zł
839
Plakieta z motylem MORPHO MENELAUS
Brazylia, Nowa Teutonia; oprawa Niemcy, po 1938.
Cena wywoławcza.
650 zł
650 zł
840
Para kandelabrów 4-ramiennych, 5-świecowych, w stylu II Cesarstwa
Europa Zachodnia, Austro-Węgry?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
3 200 zł
841
Patera z łabędziami
brąz patynowany, częściowo złocony i srebrzony;
Anglia, 4 ćw. XIX w.
Anglia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
843
Ikona - „Matka Boska Korsuńska”
tempera na desce z kowczegiem, zachowana jedna
z dwóch szpong; 26,6 x 22 x 2,8 cm.
Rosja, k. XIX w.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
845
Ikona - „Sobór św. Jana Chrzciciela”, w okładzie
tempera na desce, miedź, ślady srebrzenia;
mosiądz; 53,5 x 43 x 3,3 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
mosiądz; 53,5 x 43 x 3,3 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
8 300 zł
847
Ikona - „Sobór św. Archanioła Michała”
tempera na desce z kowczegiem; 2 szpongi,
złocenia; 49 x 42 x 5,5 cm.
Rosja, XX w.
złocenia; 49 x 42 x 5,5 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
850
Zegar kominkowy z parą kandelabrów 5-ramiennych
Francja, Paryż, firmy VILLARD i VINCENTI i Cie,
ok. 1860.
ok. 1860.
Cena wywoławcza.
30 000 zł
30 000 zł
851
Biała kapa koronkowa, siatkowa - na łóżko małżeńskie
koronka siatkowa „filet”; 206 x 222 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
855
Sztylet rytualny - „purba”
żelazo, odlew, częściowo pozłacany;
Tybet, XX w.
Tybet, XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
857
Miseczka do picia herbaty
porcelana, wys. ok. 6 cm, śr. ok. 8,5 cm;
Chiny, dynastia Ming, ok. 1600 r.
Cena wywoławcza.
2 700 zł
859
Flakonik na wonności
terakota glazurowana, wys. ok. 9,5 cm;
Chiny, dynastia Ming, ok. XV w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
861
Miseczki do herbaty
porcelana, wys. ok. 4 cm, śr. ok. 6,5 cm;
Chiny, dynastia Ming, 1368 - 1644.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
863
Kobierzec modlitewny
wełna; 196,5 x 134 cm.
Persja, pocz. XX w.
Persja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł