Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

129
Krajobraz ukraiński, 1910 olej, płótno; 45 x 64 cm;
sygn. l. d.: L Wyczółkowski 1910
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

130
Białe piwonie, 1921 olej, tektura; 38 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)

131
Dworek polski w jesiennym świetle olej, tektura; 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTETR-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 8 000 zł

132
Dziewczyna z różą olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Adolf Abram MILICH (1884-1964)

133
sygn. p. d.: milich
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

134
Scena góralska olej, płótno dublowane, 41,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

135
Szyjąca, 1953 tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI; p. d.: 1953
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

136
Dyngus (dziewczyna), Dyngus (chłopiec) para obrazów: gwasz, płótno, 108 x 76 cm (każdy);
sygn.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

137
Zaloty olej, tektura; 70 x 99 cm;
sygn. l. g.: W. Wodzinowski
[praca przed konserwacją]
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

138
Kogut olej, sklejka; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Kazimierz PUŁASKI (1861-1947)

139
Żniwa,1895 olej, płótno; 52 x 78 cm;
sygn. l. d.: Kazimierz Pułaski / Warszawa 95
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

140
Utarczka, ok. 1902 olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium
Cena wywoławcza. 1 200 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

141
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

142
Dojeżdżacz, 1978 olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Kokietek-78
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

143
Na posterunku - 1863 rok, 1884 olej, płótno; 63,5 x 54 cm;
napisy na odwrocie: Na posterunku 1863r
/ St. Witkiewicz/ 1884r.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

144
Ułan z koniem, 1936 olej, tektura; 53 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wojciech Kossak [sic!] 1936
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

145
„Huragan” - szarża polskiej kawalerii, 1946 olej, płótno; 94 x 119,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 1946
Cena wywoławcza. 6 400 zł

146
Przejazd przez miasto w dzień targowy, 1928 olej, płótno; 62 x 107 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski 1928
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

147
Olszynka Grochowska - Bój o Olszynkę Grochowską, 1886/1923
olej, płótno; 86 x 135,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1886.
Cena wywoławcza. 210 000 zł

Feliks BRZOZOWSKI (1836-1892)

148
Droga do lasu, 1871 olej, płótno; 34 x 43 cm;
sygn. p. d.: F. Brzozowski 1871
Cena wywoławcza. 15 000 zł

E. WENSKI (XIX w.)

149
Pejzaż ze sztafażem, 1867 olej, blacha; 25,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: E. Wenski/ 1867 r.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Eilif PETERSSEN (1852-1928) - według

150
Chrystian II podpisujący akt śmierci Torbena Oxe olej, płótno;
120 x 172 cm;
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

151
Portret damy olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony, angielski?, XIX w.

152
Pejzaż z rzeką i mostkiem olej, płótno obcięte z czterech stron,
dublowane; 29,5 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII/XVIII w.

153
Mistyczna Komunia Marii Magdaleny olej, płótno;
98 x 80 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Karl Friedrich C.WELSCH (1828-1904)

154
Wenecja - nokturn, 1883 olej, płótno; 69 x 53 cm;
sygn. l. d.: F. C. Welsch 1883
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Allaert van EVERDINGEN (1621-1675)

155
Pejzaż z wodospadem i postaciami olej, płótno dublowane, 91,5 x 71,5 cm;
sygn. p.d.: EVERDINGEN
Cena wywoławcza. 180 000 zł

201
Ariadna? brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 52,7 cm,
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

202
Książę Józef Poniatowski brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. całk. 32,8 cm;
Francja, przed poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

203
Tadeusz Kościuszko brąz, odlew cyzelowany, patynowany, złocony;
Francja, przed poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

204
Król grzechów (Podróż ducha myśli), 1903 brąz patynowany; wys. 63 cm;
sygn. z boku: Boleslaw Biegas/ Podróż/ Ducha Myśli
Cena wywoławcza. 49 000 zł

205
Św. Jerzy walczący ze smokiem brąz, odlew cyzelowany;
Warsztat śląski ? Norymberga? XVII w.
Cena wywoławcza. 120 000 zł

206
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe, polichromia;
Małopolska? XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

207
Chrystus Ukrzyżowany drewno owocowe, polichromowane;
Europa Zachodnia, XVII/XVIII w. ?
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Izabela CHAMCZYK (ur. 1980)

301
Z cyklu: ZABURZENIA wojenne, 2013 fotografia - technika własna, papier barytowy
18,2 x 12,9 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

Izabela CHAMCZYK (ur. 1980)

302
18 x 12,9 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

Jerzy BARANOWSKI (1934-2009)

303
Relaks fotografia czarno-biała, papier fotograficzny
48,4 x 36,4 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza. 400 zł

Jerzy BARANOWSKI (1934-2009)

304
Zmierzch - Jezioro Mikaszewo fotografia czarno-biała, papier fotograficzny
naklejony na tekturę; 57 x 49 cm;
Cena wywoławcza. 300 zł

Bolesław GARDULSKI (1885-1961)

305
Motyw z Wenecji fotografia, guma arabska [odcień błękitny],
papier; 27,7 x 32,7 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

306
Monotypia +, 2012 monotypia, papier; 45 x 33,5 cm (wymiar kompozycji),
61 x 47 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Maria ŁUSZCZKIEWICZ-JASTRZĘBSKA

307
W przestrzeni III, 1968 suchoryt, papier; 32,5 x 24,5 (wymiar odbitki),
36,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Małgorzata RUDOWICZ - DE RUDEÉ (ur. 1956)

308
Trzy Gracje serigrafia, papier;
99 x 69 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Jolanta RUDZKA-HABISIAK (ur. 1958)

309
Break auri, argenti, 2011 technika własna, papier;
30 x 21 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

310
Kompozycja, 1982 mezzotinta, papier; 15,6 x 11 cm (wymiar odbitki),
34,8 x 25,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Ossip ZADKINE (1890-1967)

311
Famme assise, 1966 akwaforta, papier; 49 x 39 cm (wymiary odbitki),
66 x 50 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

312
Głowa - Portret dr. Jana Mitarskiego, 1956 linoryt, papier;
27,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

313
Łeb na makulaturze / Łeb na szczycie, 1987 pamiątka z wernisażu wystawy E. Get-Stankiewicza,
Kraków, Galeria Teatru Stu, 1 IV 1987;
Cena wywoławcza. 800 zł

L. HWEDCZUK, XX w.

314
Bez tytułu, 1979 linoryt dwubarwny, papier; 39 x 49,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. ołówkiem p. d. L. Hwedczuk - 79 r.(cyrylicą) oraz na płycie
Cena wywoławcza. 800 zł