806
Naszyjnik z rubinami w stylu art.-deco złoto 14 ct, masa całkowita 10.810 g.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

807
Pierścionek złoty z brylantem złoto 14 ct, masa całkowita 2.640 g.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

808
Bransoleta złota złoto pr.0.585, masa całkowita 29.550 g.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

809
Pierścionek złoty złoto 18 ct, masa całkowita 4.900 g
Cena wywoławcza. 4 500 zł

810
Krzyż złoty - wisior masa całkowita 5.030 g, IV ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

811
Broszka złota złoto pr.3, masa całkowita 2.900 g
Cena wywoławcza. 1 600 zł

812
Naszyjnik z szafirem i turmalinem złoto 14 ct, masa całkowita 8.290 g
Cena wywoławcza. 3 600 zł

813
Bransoletka z szafirami złoto 14 ct, masa całkowita 11.150 g
Cena wywoławcza. 4 500 zł

814
Pierścionek złoty złoto 14 ct, masa całkowita 2.800 g
Cena wywoławcza. 4 600 zł

815
Para podpórek do książek kompozycja metali, brązowiona, marmur;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

816
Lampka nocna, elektryczna szkło zielone, marmoryzowane, metal;
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

817
Rączka i komplet końcówek do parasolki damskiej, w etui;
stal oksydowana, złocenie, mosiądz;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

818
Para wazonów chińskich brąz patynowany;
Chiny, XX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

819
Waza z motywem ptaków brąz, odlew patynowany;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

820
Lampa naftowa mosiądz złocony; szkło półmatowe otrawiane;
Niemcy? XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

821
Lampa naftowa żeliwo, mosiądz, szkło;
Niemcy, Erfurt, firma Töbelmann und Grimm, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

822
Wazon na suche kwiaty brąz, odlew patynowany;
Chiny, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

823
Wazon - amfora blacha miedziana, brąz złocony;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

824
Para figurek bawołów brąz, odlew patynowany, malowany;
Chiny, XX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

825
Bażanty brąz polichromowany, marmur, onyks;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

826
Model dydaktyczny układu heliocentrycznego - tellurium żeliwo, żelazo, mosiądz, miedź, drewno,
papier, tektura;
Niemcy? Rosja? XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

827
Luneta mosiądz, skóra, szkło optyczne;
Francja, Paryż, firma E. Lorieux, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 100 zł

828
Pasyjka mosiądz galwanizowany; wys. 30 cm,
Europa Środkowa, XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

829
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce, tłoczenia, złocenia;
17,3 x 13,7 x 2 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

830
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce, pierwotnie 2 dębowe szpongi,
obecnie brak dolnej; 26,8 x 22 x 3 cm.
Góra Atos, 1902.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

831
Ikona - Matka Boska Tychwińska, w kiocie tempera na desce, 21,8 x 18 cm;
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 200 zł

832
Ikona - Zaśnięcie Bogurodzicy - „Uspienije” tempera na desce zwieńczonej dwoma łukami;
48,3 x 48 x 4 cm. Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

833
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce, złocenia; 66 x 44,5 x 4 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

834
Zegar kominkowy portykowy biały marmur, brąz złocony, mosiądz, szkło;
Szwecja, Töreboda, Westerstrand Uhrfabrik;
ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

835
Zegar kominkowy, neorokokowy drewno, szylkret, mosiądz, brąz złocony, szkło;
Francja, Paryż, firma Parrot Freres, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 300 zł

836
Zegar kominkowy z Apollem na rydwanie brąz patynowany i złocony;
Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 44 000 zł

837
Tkanina dekoracyjna wełna, bawełna; 149 x 292 cm.
Francja, Lyon? lata 80. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

838
Kobierzec wschodni wełna; 196 x 99 cm.
Iran, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

839
Kilim wełna, len; 150 x 178 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

840
Szabla polska, oficerska, w pochwie stal, mosiądz, skóra;
Polska, Warszawa, wytwórnia Gabriel Borowski,
lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

841
Katana oficerska, w pochwie stal, mosiądz, skóra;
Japonia, okres II wojny światowej
(głownia zapewne starsza).
Cena wywoławcza. 7 000 zł

842
Pistolet oficerski, francuski, kapiszonowy stal, drewno orzechowe;
Francja, manufaktura St. Etienne, XVIII/XIX w.,
przezbrojenie ok. 1820.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

843
Tkanina dekoracyjna wełna, bawełna; 191 x 122 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

844
Kilim art-deco wełna, len; 190 x 304 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

845
Lampa gabinetowa drewno orzechowe, czeczotka, szkło półmatowe,
mosiądz, masa plastyczna;
Niemcy, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

846
Zegar podłogowy art-deco drewno, okleina orzechowa , aluminium?, szkło;
Francja?, lata 30. XX ? w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

901
Bufet art-deco orzech, mahoń, sklejka liściasta (plecy);
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

902
Stolik art-deco drewno orzechowe (różne gatunki);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

903
Barek art-deco, na rolkach sklejka, sosna, dębina, mahoń;
Anglia, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

904
Barek art-deco dębina, orzech, szkło marmoryzowane;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

905
Toaleta eklektyczna konstrukcja sosnowa, dębowa, okleiny orzechowe,
snycerka w orzechu i dębinie, tafla lustrzana;
Europa Zachodnia, Niemcy? 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

906
Biurko eklektyczne sosna, dębina, forniry mahoniowe i orzechowe
(czeczota); sukno; szyldziki mosiężne;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 200 zł

907
Biurko w manierze Ludwika Filipa sosna, mahoń, zielone sukno;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł