1
Album fotograficzny, ok. 1880-90 ze zdjęciami członków krakowskich rodzin m.in.
Riegierów, Zollów, Bochenków;
Cena wywoławcza 1 400 zł

Jan SUNDERLAND (1891-1979)

2
Józef Bigos i Józef Koszarek, lata 50. XX w. fotografia czarno-biała, brom,
papier matowy; 26,8 x 44,2 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Watanabe [YOSAI] NOBUKAZU (1874-1944)

3
Generał Hachiman Taro Yoshiie w bitwie pod Go-San-Nen - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 36 x 68 cm (wymiar całości);
sygn. na klocku p. d.
Cena wywoławcza 3 700 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

4
Ichikawa Shinsha I w roli Miuraya Kokone drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 24,2 cm;
sygn. na klocku p. d.
Cena wywoławcza 1 600 zł

Maksymilian FAJANS (1827-1890)

5
Warszawa litografia na tincie, papier;
12,5 x 20,1 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza 1 400 zł

Hans (Jan Babtiste) I COLLAERT (1566-1628)

6
Aetas aenea (Wiek miedź) Tertia succedit soboles cui nomen ab aere (…)
miedzioryt, papier; 20 x 25,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Monten DIETRICH (1799-1843)

7
Powitanie oddziału litografia podmalowana, papier;
24 x 19 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 650 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

8
Madonna drzeworyt, bibułka;
26,5 x 13,5 (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza 1 300 zł

Friedrich GESIERICH (1893-1952)

9
Wnętrze lasu drzeworyt barwny, papier;
23,5 x 20,5 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza 500 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

10
Legenda o św. Kazimierzu, 1929 drzeworyt, papier; 25 x 15,7 cm (odcisk płyty),
26,7 x 17,7 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 800 zł

Stefan ANDERS (1889-1970)

11
Szkice - zestaw 3 rysunków ołówek, papier; sygn. p. d.: SAnders
Krakowiacy, Kobiety w tunikach,
Rzymianin ze sceny pasyjnej
Cena wywoławcza 1 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

12
Widok podgórski - widok na Tatry z Olczy, ok. 1910 ołówek, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

13
Akty kobiece - zestaw trzech prac ołówek, papier;
sygn. ołówkiem p. d.: ak;
Cena wywoławcza 1 700 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

14
Akt męski - studium akademickie, 1877 węgiel, papier jasno brązowy;
35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 100 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

15
Projekt witraży do kościoła św. Stanisława Kostki na Dąbnikach w Krakowie, 1932-38 ołówek, papier, 34 x 16 cm; (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JM
Cena wywoławcza 2 900 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

16
Łódź rybacka przy brzegu, ok. 1865 ołówek, papier; 16 x 20,5 cm;
poniżej na passe-partout odręczny
opis ołówkiem (wtórny):
Cena wywoławcza 1 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

17
Portret ojca, ok. 1870 ołówek, papier; 43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jfałat (piórkiem)
Cena wywoławcza 12 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

101
Portal piórko, tusz, akwarela, papier;
28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 900 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

102
Scena z końmi ołówek, pastel oleista;
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
Cena wywoławcza 3 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

103
Powrót z miasta akwarela, papier; 14,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 2 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1891-1951)

104
Pejzaż podgórski z góralskimi chatami akwarela, papier; 33,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

105
Wawel, 1889 gwasz, tusz, tektura jasnobrązowa, 27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: S. Witkiewicz
Cena wywoławcza 18 000 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

106
Podwórko, ok. 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43 x 56,5 cm; sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza 6 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911 - 1979)

107
Antykamera króla w Pałacu w Wilanowie akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę;
48,5 x 34 cm; sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
Władysław CHMIELIŃSKI - vel Wł. STACHOWICZ
Cena wywoławcza 4 000 zł

108
Hanusia w Kalwarii, 1921 akwarela, papier; 24,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza 4 600 zł

Jan BULAS (1878-1917)

109
Biedronka wśród polnych kwiatów, ok. 1905 pastel, papier żeberkowy niebieski;
46 x 61 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 8 300 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

110
Orzeł, 1916 akwarela, tektura jasnobrązowa, 43 x 32 cm;
sygn. p. d.: jFałat 916
Cena wywoławcza 16 000 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

111
Domy wśród drzew, ok. 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43,8 x 57 cm; sygn. l. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza 5 500 zł

Adam GRABOWSKI (1875-1941)

112
Synagoga w Będzinie, 1917 akwarela, papier; 36 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Grabowski. 1917
Cena wywoławcza 5 000 zł

113
Pejzaż syberyjski akwarela, papier naklejony na tekturze; 26 x 34,5 cm;
poniżej napisy na tekturze
Cena wywoławcza 1 600 zł

Zinaida Jewgenewna Serebrjakowa (1884-1967)

114
Dziewczynka na bujanym koniku, 1932 pastel oleista, papier;
59 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 50 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

115
Pejzaż zimowy, ok. 1920 olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
Cena wywoławcza 5 200 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI(1908-1992)

116
Topole olej, karton naklejony na tekturę; 57,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: LURCZYŃSKI
Cena wywoławcza 2 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

117
Lato w ogrodzie, 1956 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: Wład Jarocki 1956
Cena wywoławcza 6 400 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

118
Pejzaż leśny olej, płótno; 54,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: Grubiński
Cena wywoławcza 10 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

119
Las zimą olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz
Cena wywoławcza 5 000 zł

120
W ogrodzie, 1906 olej, tektura; 42 x 27 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza 17 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

121
Jesienne drzewa olej, deska; 34 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

122
Boża myśl, 1930 olej, tektura; 39,8 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1930
Cena wywoławcza 36 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Stary góral i anioł, ok. 1930 olej, tektura, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza 20 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

124
Głowa starca w futrzanej czapce, 1939 olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939
Cena wywoławcza 9 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

125
U studni, 1912 olej, tektura; 73,2 x 92,8 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski / 1912
Cena wywoławcza 170 000 zł

Franciszek MOLLO (1897-1967)

126
Święto Szałasów (Sukkot) olej, płyta; 56 x 67 cm;
sygn. p. d.: FMollo
Cena wywoławcza 11 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

127
Wisła, ok. 1920 olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
Cena wywoławcza 8 000 zł

128
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906 olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza 21 000 zł

129
Żona artysty z synem w ogrodzie przy willi w Krakowie - Aneri i Stasio, ok. 1933 olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Cena wywoławcza 22 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

130
Martwa natura z białym wachlarzem, 1909 olej, płótno; 63 x 77 cm;
sygn. i dat. l. g.: Pankiewicz 09
Cena wywoławcza 120 000 zł

131
Malarz przy pracy, ok. 1910 olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza 6 900 zł